Späť na zoznam
Výzvy
Autor: Soňa Kaletová
15.12.2020 10:13

Gröhling: Je dôležité viesť žiakov k čítaniu a rozvíjať tak ich čitateľskú gramotnosť

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky vyhlasuje výzvu na podávanie žiadostí o rozvojový projekt „Čítame radi".

Výzva je určená všetkým verejným, cirkevným a súkromným základným školám na nákup detských a mládežníckych kníh, resp. odbornej literatúry pre zamestnancov škôl. Cieľom projektu je, aby deti čítali rady a mali atraktívnu a veku primeranú literatúru.

„Ja sám som ako dieťa veľa čítal a myslím si, že je dôležité viesť deti k čítaniu a rozvíjať tak ich čitateľskú gramotnosť. Preto ma teší, že prinášame tento projekt, prostredníctvom ktorého chceme do školských knižníc dostať nové a zaujímavé tituly pre žiakov," uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

Rezort školstva vyčlenil na projekt 128 200 eur, pričom jedna škola môže získať max. 800 eur. Na základe dohovoru so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky škola získa u svojho miestneho kníhkupca, ktorého uviedla v prihláške, najmenej 20-percentnú zľavu na nákup detských a mládežníckych kníh, resp. audiokníh. V prípade, ak si škola dohodne ešte lepšie podmienky, môže knihy či audioknihy nakúpiť aj v inom kníhkupectve. Očakávame, že za takýchto podmienok si budú môcť školy zaobstarať cca 100 – 120 kníh. Celkovo by malo do škôl pribudnúť viac ako 16-tisíc kníh.

Školy podávajú žiadosti len elektronicky podľa pokynov na stránke ministerstva v termíne do 14. 12. 2020, 23:59 hod. Školy dostanú finančné prostriedky ešte v decembri a nákup je potrebné realizovať od 2. 1. 2021 do 15. 3. 2021.

Zdroj text: minedu.sk

Zdroj foto: minedu.sk

Súvisiace články

26.07.2018 20:20

INFORMAČNÉ SEMINÁRE PRE ŽIADATEĽOV O NFP

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ako sprostredkovateľský orgán pre prioritnú os Vzdelávanie operačného programu Ľudské zdroje organizuje sériu informačných seminárov k vyhlásenej výzve na predkladanie žiadostí o...
11.09.2017 16:39

EDULAB spúšťa inovatívny projekt environmentálnej výchovy, šancu zapojiť sa majú základné školy

Nezisková organizácia EDULAB dnes spustila registráciu nového projektu environmentálnej výchovy s názvom Misia modrá planéta s Kozmixom. Projekt je určený pre žiakov 3. a 4. ročníka základnej školy. Obsahovo je zameraný na prie...
19.01.2018 13:45

Cena Generácia 3.0

Školy, učitelia či neziskové organizácie, ktoré sa snažia učiť deti moderne, môžu prihlásiť svoj vzdelávací prístup na Cenu Generácia 3.0. Víťazi získajú finančný grant, nefinančnú podporu zo strany vybraných odborníkov a možno...