Späť na zoznam
Výzvy
Autor: UCN
11.08.2020 14:42

Ktoré projekty získajú až 1 000 eur? Aj váš hlas rozhodne

Špeciálna výzva Gesto pre rodičov postúpila do rozhodujúceho kola. Už v týchto dňoch totiž prebieha hlasovanie verejnosti o tom, ktoré projekty získajú 1 000 eur. O vašu podporu sa popri občianskych združeniach, neziskových organizáciách a ďalších subjektoch uchádzajú aj školy a škôlky na celom Slovensku. Pozrite si projekty z vášho okolia a pomôžte získať financie tomu naj. Stačí, ak zahlasujete cez internet a poviete o ňom aj svojim známym, ktorí zahlasujú tiež. Podporte dobré myšlienky a aktivitu ľudí vo vašom okolí!

Gesto pre rodičov vybralo desiatky projektov po celom Slovensku. V každom meste, kde má Raiffeisen banka pobočku, podporí ten, ktorý získa najviac hlasov, sumou 1 000 eur. Prinášame prehľad niektorých zaujímavých projektov, s ktorými prišli slovenské školy a škôlky.

Piešťany: Hravou formou k novým vedomostiam

Jednotriedna škôlka rodinného typu v obci Šípkové v okrese Piešťany sa rozhodla zabojovať v konkurencii ďalších projektov s jasným cieľom: získať finančné prostriedky na kúpu didaktických pomôcok na rozvoj rozumových schopností detí. Pekný príklad, že aj malá škôlka v malej obci môže mať veľké plány! Zaujímavé sú však aj ďalšie projekty, ktoré sa v Piešťanoch prihlásili – pozrite si, ktoré to sú.

Zahlasujte za svojho favorita v Piešťanoch

Trnava: Pohybom ku zdraviu už od najnižšieho veku

Pohyb je nevyhnutný na správny vývoj detí. Ešte šťastie, že túžba drobcov po pohybe je ich prirodzenou súčasťou a majú z neho radosť. Detské jasle v Trnave preto navrhli projekt vlastnej telocvične. „Telocvičňa bude súčasťou detských jasličiek, a preto aj vybavenie v nej by bolo prispôsobené tejto vekovej kategórii. Súčasťou vybavenia budú rôzne žinenky, podložky, fit lopty, penové schody či detské tunely a iné pomôcky prevažne z mäkkého, penového materiálu," hovoria o svojich plánoch predstavitelia jasličiek. V Trnave však o váš hlas súťaží viacero skvelých projektov. Divadlo, tanec, korčuľovanie či výroba keramiky – to všetko môžete podporiť svojím hlasom. 

Zahlasujte za svojho favorita v Trnave

Komárno: Tábor, na ktorý deti nezabudnú

ZŠ s MŠ Gyulu Lőrincza v Komárne prichádza s projektom, ktorého prínos isto ocenia rodičia detí navštevujúcich túto školu. V období jesenných prázdnin plánujú zorganizovať jesenný tábor so zaujímavými kultúrnymi, kreatívnymi a voľnočasovými aktivitami pre deti. Cielene tak pomôžu rodičom, ktorí si museli čerpať svoje dovolenky počas pandémie COVID-19. Druhý projekt, ktorý sa prihlásil, zas zrejme podporia všetci milovníci koní.

Zahlasujte za svojho favorita v Komárne

Lučenec: Pocitový chodníček Škôlkarik

Tiež ste už počuli o tom, že by sme mali nechať deti chodiť bosé? Chôdza naboso je zdravá, stimuluje svaly na nohe, aktivuje reflexné body a prispieva k lepšej koordinácii pohybu detí. V jednej z materských škôl v Lučenci chcú získať financie na postavenie pocitového chodníka vedľa stromov. Jeho súčasťou majú byť rôzne materiály živej a neživej prírody ako mach, kamienky či drevo. To však nie je všetko, o priazeň hlasujúcich sa uchádza spolu až päť projektov. Ktorý podporíte vy? 

Zahlasujte za svojho favorita v Lučenci

Martin: Poďme spolu do rozprávky 

Z úplne iného súdka je projekt Poďme spolu do rozprávky. Základná škola Slovenského národného povstania v Martine chce pre deti, rodičov a priateľov školy pripraviť divadelné predstavenie s nápaditými kostýmami a kulisami. Príjemne strávený čas v rozprávkovom svete je zárukou dobrej nálady a smiechu. O príspevok sa však uchádzajú aj ďalšie úžasné projekty – stačí si len vybrať a podporiť ho hlasovaním! 

Zahlasujte za svojho favorita v Martine

Spišská Nová Ves: Zvieratká do školy patria

Budovať vzťah k prírode a všetkému živému už od malička je pre deti veľmi dôležité. Aj preto chce Základná škola s materskou školou v Harichovciach založiť v triedach ZOO kútiky – zakúpiť zvieratká, klietky, základné vybavenie, jedlo. Sami žiaci rozhodnú, aké zvieratká chcú, či kto, kedy a ako sa bude o zvieratká starať. V okolí Spišskej Novej Vsi je však zaujímavých projektov viacero – podporiť môžete napríklad hokejistov, basketbalistov či malých milovníkov literatúry.

Zahlasujte za svojho favorita v Spišskej Novej Vsi

Košice: Malí bádatelia objavujú zázraky prírody

Katolícka materská škola bl. Zdenky v Rožňave sa o hlasy uchádza s projektom Malí bádatelia, ktorý má v deťoch vyvolať prirodzenú zvedavosť a chuť objavovať prírodné zákonitosti a krásu. „Do školskej záhrady chceme zabezpečiť prírodovedný domček, ktorý bude slúžiť deťom na cielené prírodovedné aktivity. Budú v ňom mať k dispozícii rôznorodé pomôcky a materiály – mikroskopy, záhradné náradie, rôzne nádoby..." Pomôžete im svojím hlasom splniť prianie? Alebo sa rozhodnete pre niektorý z ďalších projektov? 

Zahlasujte za svojho favorita v Košiciach

Ako zahlasovať?

Samotné hlasovanie je jednoduché – stačí si vybrať mesto a zahlasovať za projekt, ktorý zlepší život detí aj rodičov. Učiteľom zároveň uľahčí získavanie prostriedkov na zaujímavé aktivity či zveľadenie školských priestorov. Termín je do 31. 8. 2020. O vašu pozornosť sa uchádzajú desiatky ďalších projektov – nájdite tie, ktoré sú najbližšie k vám, a zahlasujte online za ten najlepší! 

POZRITE SI VŠETKY PROJEKTY NA SLOVENSKU A ZAHLASUJTE


            
 

Súvisiace články

08.09.2017 11:07

Grantový program poisťovne KOOPERATIVA opäť podporí projekty zamerané na bezpečné športovanie a prevenciu detských úr...

Nadácia pre deti Slovenska už po tretíkrát spája sily s poisťovňou KOOPERATIVA, aby spoločne prostredníctvom Nadačného fondu Deti v bezpečí podporili projekty zamerané na bezpečné nesúťažné športovanie detí a prevenciu detských...
02.01.2018 14:32

ĎALŠIE KOLO NA PRIJÍMANIE ŽIADOSTÍ O NFP A INFOSEMINÁRE k výzve „V základnej škole úspešnejší“

MŠVVaŠ SR ako sprostredkovateľský orgán pre prioritnú os Vzdelávanie operačného programu Ľudské zdroje otvára 4. hodnotiace kolo k výzve V základnej škole úspešnejší.
22.02.2019 09:07

Učitelia nemeckého jazyka sa môžu opäť prihlásiť na hospitačný pobyt v Bavorsku

Učitelia nemeckého jazyka na základných alebo stredných školách môžu požiadať o dvojtýždňové štipendium na nemeckej škole v Bavorsku. Termín hospitačného pobytu je po dohode s nemeckou stranou plánovaný na september - november ...