Späť na zoznam
Výzvy
Autor: UCN
26.01.2018 19:00

Pracovné príležitosti a uplatnenie vo firmách

Stredoškoláci hľadajú prácu a firmy ponúkajú zamestnanie. Jobfair je miestom, kde by sa mali stretnúť.

Dobrá práca u dobrého zamestnávateľa je snom mnohých stredoškolákov, ktorí čo nevidieť skončia školu. Aby nezostal len snom, mali by sa zorientovať na trhu práce a správne si vybrať. Mali by vedieť, aká je pracovná ponuka v ich meste, alebo oblasti, kde chcú pracovať. Všetko môžu zistiť na podujatí Kam po strednej. Ide o špeciálny jobfair, určený žiakom končiacich ročníkov stredných škôl. Prinesie informácie potrebné pri správnom výbere zamestnania a spojí stredoškolákov so zamestnávateľmi.  

Diskusie pri okrúhlych stoloch

Pre študentov sú pripravené aktivity, počas ktorých sa dozvedia všetko potrebné priamo od zamestnávateľov. Zástupcovia firiem budú v diskusiách pri okrúhlych stoloch hovoriť so študentmi o praktických veciach, akými sú aktuálne pracovné príležitosti v jednotlivých mestách, kritériá na prijatie a mzda. Môžu sa spýtať na podrobnosti o zamestnaní a na konkrétne pracovné podmienky.

Zamestnávatelia majú veľa užitočných informácií aj pre študentov, ktorí zatiaľ nehľadajú prácu na plný úväzok, ale chystajú sa na vysokú školu. Práve ich zaujíma, v akých firmách sa zvyčajne vysokoškolskí absolventi zamestnávajú, aká je v reálnej praxi perspektíva odboru, nad ktorým uvažujú i aké je finančné ohodnotenie. Študenti sa pýtajú, aké sú možnosti ich uplatnenia v podnikoch popri štúdiu. Zamestnávatelia často ponúkajú obľúbené odborné stáže aj brigády a prácu na čiastočný úväzok, aby si mladí ľudia na školách privyrobili. 

Jobfair pre stredoškolákov je zostavený ako dvojvýstava Kam po strednej a Kam po vysokej. „Rozhodli sme sa spojiť obe výstavy, lebo žiaci končiacich ročníkov hľadajú dobrého zamestnávateľa, alebo  vyberajú kvalitnú vysokú školu. Preto na dvojvýstave predstavujeme aj firmy, ktoré hľadajú zamestnancov aj vysoké školy. Veríme, že naše podujatia v Trnave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a v Košiciach pomôžu študentom uplatniť sa v kvalitných podnikoch. Či už po strednej škole, počas štúdia, alebo po skončení vysokej", vysvetľuje zámer roadshow Igor Holéczy, z Národného kariérneho centra.

 

Súvisiace články

20.05.2019 09:22

Mladí ľudia sa môžu uchádzať o pozíciu mládežníckeho delegáta OSN za SR

Ak máte 18 až 25 rokov, záujem o medzinárodnú situáciu a výbornú angličtinu, máte šancu stať sa mládežníckym delegátom OSN za Slovenskú republiku.
19.05.2020 10:10

Celoštátne kolo 48. ročníka Geografickej olympiády

Školské kolá Geografickej olympiády kategórie Z sa už niekoľko rokov organizujú dištančnou formou. Slovenská komisia Geografickej olympiády vzhľadom na aktuálnu situáciu s ochranou pred koronavírusom rozšírila tento školský rok...
30.08.2017 11:51

NADÁCIA VOLKSWAGEN SLOVAKIA

Podpora vzdelávania detí v oblasti životného prostredia a ekológie