Späť na zoznam
Výzvy
Autor: UCN
04.12.2019 17:19

Vyjadrenie MŠVVaŠ SR k financovaniu domácich pracovísk VaV CERN

MŠVVaŠ SR v reakcii k poskytnutiu finančných prostriedkov Ústavu experimentálnej fyziky SAV Košice na spolufinancovanie projektov VaV CERN uvádza, že rezort školstva má poskytnúť platby domácim pracoviskám v roku 2019, pričom konkrétny termín úhrady nie je zmluvne určený.

Rezort školstva nemal v rozpočte potrebné prostriedky na uhradenie záväzkov, ktoré vyplývajú zo zmluvy. Ministerka školstva sa preto opakovane obrátila na ministerstvo financií so žiadosťou o navýšenie finančných prostriedkov v apríli a v októbri. Ministerstvo financií zaslalo prostriedky koncom novembra a následne boli platby na pracoviská uhradené, čím bol záväzok štátu na rok 2019 plne uhradený v súlade so zmluvou. Tento týždeň rezort školstva vďaka vyrokovaným finančným prostriedkom uhradil všetky poplatky za domáce pracoviská.

Okrem členských poplatkov dostávajú zúčastnené domáce pracoviská 850 000 eur ročne bez grantovej súťaže priamo zo štátneho rozpočtu na pokrytie domácich nákladov na výskum. Dostávajú ich na základe zmlúv, v ktorých nie sú určené platobné termíny. Ministerstvo má povinnosť uhradiť tieto sumy až do konca roka. V roku 2019 si túto povinnosť už splnilo na 100 % a ostro sa ohradzuje proti tvrdeniam, že nedodržiava zmluvné povinnosti voči domácim pracoviskám. Tieto tvrdenia sú lživé.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

21.08.2017 08:32

Školy získali desiatky tisíc eur na zvýšenie finančnej gramotnosti a zavádzanie inovatívnych metód

BRATISLAVA 20. augusta (SITA) - Viacero základných škôl bude môcť uskutočniť projekty na zvýšenie finančnej gramotnosti svojich žiakov. Nadácia Slovenskej sporiteľne totiž podporila finančné vzdelávanie a inovácie vo formálnom ...
21.05.2019 09:38

Informácia o plánovanom vyhlásení posledného hodnotiaceho kola vo výzve OP ĽZ

"Čitateľská, matematická, finančná a prírodovedná gramotnosť na gymnáziu"
14.01.2018 10:03

Granty pre študentov pomáhajú slovenskému školstvu

Nový vietor do školstva, ktoré aktuálne čelí celospoločenskému volaniu po zmene, prinášajú aj finančné granty určené žiakom a študentom. Tie pomáhajú ambicióznym mladým ľuďom zrealizovať svoje plány a zvýšiť tak svoje šance buď...