Späť na zoznam
Výzvy
Autor: UCN
04.12.2019 17:19

Vyjadrenie MŠVVaŠ SR k financovaniu domácich pracovísk VaV CERN

MŠVVaŠ SR v reakcii k poskytnutiu finančných prostriedkov Ústavu experimentálnej fyziky SAV Košice na spolufinancovanie projektov VaV CERN uvádza, že rezort školstva má poskytnúť platby domácim pracoviskám v roku 2019, pričom konkrétny termín úhrady nie je zmluvne určený.

Rezort školstva nemal v rozpočte potrebné prostriedky na uhradenie záväzkov, ktoré vyplývajú zo zmluvy. Ministerka školstva sa preto opakovane obrátila na ministerstvo financií so žiadosťou o navýšenie finančných prostriedkov v apríli a v októbri. Ministerstvo financií zaslalo prostriedky koncom novembra a následne boli platby na pracoviská uhradené, čím bol záväzok štátu na rok 2019 plne uhradený v súlade so zmluvou. Tento týždeň rezort školstva vďaka vyrokovaným finančným prostriedkom uhradil všetky poplatky za domáce pracoviská.

Okrem členských poplatkov dostávajú zúčastnené domáce pracoviská 850 000 eur ročne bez grantovej súťaže priamo zo štátneho rozpočtu na pokrytie domácich nákladov na výskum. Dostávajú ich na základe zmlúv, v ktorých nie sú určené platobné termíny. Ministerstvo má povinnosť uhradiť tieto sumy až do konca roka. V roku 2019 si túto povinnosť už splnilo na 100 % a ostro sa ohradzuje proti tvrdeniam, že nedodržiava zmluvné povinnosti voči domácim pracoviskám. Tieto tvrdenia sú lživé.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

11.09.2017 16:39

EDULAB spúšťa inovatívny projekt environmentálnej výchovy, šancu zapojiť sa majú základné školy

Nezisková organizácia EDULAB dnes spustila registráciu nového projektu environmentálnej výchovy s názvom Misia modrá planéta s Kozmixom. Projekt je určený pre žiakov 3. a 4. ročníka základnej školy. Obsahovo je zameraný na prie...
20.06.2019 16:19

Goetheho inštitút opäť ponúka učiteľom nemčiny letný seminár

"Činnostne zamerané vyučovanie“ - to je téma letného seminára, ktorý pre učiteľov nemeckého jazyka pripravil Goetheho inštitút v Bratislave. Uskutoční sa v termíne od 1. júla do 4. júla v priestoroch inštitútu.
07.02.2018 13:22

Pedagógovia môžu opäť získať zvýhodnenú pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania

Pedagógovia môžu od 31. januára 2018 predkladať žiadosti o pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania, ktorý zverejnil podmienky poskytovania pôžičiek pre kalendárny rok 2018.