Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
08.10.2017 13:29

Detskú online univerzitu dokončilo 378 / 709 študentov

Prvú detskú online univerzitu dokončilo v tomto roku zo 709 študentov 378. Najviac študentov sa prihlásilo z Bratislavského, Prešovského a Košického kraja, pričom najčastejšie študovali v nedeľu. Taká je bilancia siedmeho ročníka prvej detskej online univerzity na Slovensku.

"Študenti boli nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Francúzska, Švajčiarska, Ukrajiny a Ruska. Tento rok študovalo viac chlapcov než dievčat. Zaujímavosťou tiež je, že najlepšie sa im študovalo v nedeľu a testy najčastejšie vypĺňali medzi 14.00 a 15.00 h," informovala Slávka Boldocká. Výhodou online štúdia je podľa slov Boldockej, že je kapacitne a priestorovo neobmedzené, pričom stačí mať počítač, tablet alebo mobil s internetom a chuť vzdelávať sa.

Deti počas celého leta videli záznam živej prednášky jedného z profesorov. "Tento rok prednášali odborníci napríklad z Vysokej školy múzických umení v Bratislave, Farmaceutickej, Prírodovedeckej a Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, ale aj Prírodovedeckej fakulty Ostravskej univerzity či Fakulty architektúry Českého vysokého učení technického v Prahe. Deťom prednášal aj rektor Univerzity Karlovej v Prahe a bonusom bola úvodná videoprednáška profesorky z britského Oxfordu," priblížila Boldocká.

Študenti po prednáške cez online formulár vyplnili skúšobný test a diplom získali tí študenti, ktorí úspešne absolvovali aspoň šesť z deviatich testov. Z 378 detí, ktoré štúdium dokončili, získalo osem červený diplom.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

19.01.2018 20:00

Arteterapia na základnej škole

Slovami odborníčky Mgr. Zuzany Krnáčovej, MA, PhD. – artepsychoterapeutky, pedagogičky a výskumnej pracovníčky
28.04.2017 10:45

Čítam, čítaš, čítame, píšem, píšeš, píšeme...

Marec je mesiac knihy už od roku 1955. Vyhlásili ho na počesť Mateja Hrebendu. Cieľ bol jednoduchý – podpora trvalého záujmu o knihy. Aj my v ZŠ Hany Zelinovej vo Vrútkach priebežne na hodinách SJL venujeme čítaniu veľkú pozorn...
20.04.2018 11:08

Globálne kompetencie časť 1- PISA

Potrebujeme kompetencie najmä robiť, nie merať. Potrebujeme viac praktických učiteľov ako teoretizujúcich analytikov.