Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
08.10.2017 13:29

Detskú online univerzitu dokončilo 378 / 709 študentov

Prvú detskú online univerzitu dokončilo v tomto roku zo 709 študentov 378. Najviac študentov sa prihlásilo z Bratislavského, Prešovského a Košického kraja, pričom najčastejšie študovali v nedeľu. Taká je bilancia siedmeho ročníka prvej detskej online univerzity na Slovensku.

"Študenti boli nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Francúzska, Švajčiarska, Ukrajiny a Ruska. Tento rok študovalo viac chlapcov než dievčat. Zaujímavosťou tiež je, že najlepšie sa im študovalo v nedeľu a testy najčastejšie vypĺňali medzi 14.00 a 15.00 h," informovala Slávka Boldocká. Výhodou online štúdia je podľa slov Boldockej, že je kapacitne a priestorovo neobmedzené, pričom stačí mať počítač, tablet alebo mobil s internetom a chuť vzdelávať sa.

Deti počas celého leta videli záznam živej prednášky jedného z profesorov. "Tento rok prednášali odborníci napríklad z Vysokej školy múzických umení v Bratislave, Farmaceutickej, Prírodovedeckej a Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, ale aj Prírodovedeckej fakulty Ostravskej univerzity či Fakulty architektúry Českého vysokého učení technického v Prahe. Deťom prednášal aj rektor Univerzity Karlovej v Prahe a bonusom bola úvodná videoprednáška profesorky z britského Oxfordu," priblížila Boldocká.

Študenti po prednáške cez online formulár vyplnili skúšobný test a diplom získali tí študenti, ktorí úspešne absolvovali aspoň šesť z deviatich testov. Z 378 detí, ktoré štúdium dokončili, získalo osem červený diplom.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

23.02.2018 18:18

Súčasťou projektu Škola otvorená všetkým sú aj lokálne desegregačné plány

účasťou národného projektu Škola otvorená všetkým je okrem zabezpečenia inkluzívneho vzdelávania v 130 základných školách a v 50 materských školách aj vypracovanie lokálnych desegregačných plánov. Pre TASR to uviedlo ministerst...
04.04.2018 12:21

Detské spoznávanie prírody by malo byť o zážitkoch, nie memorovaní

Po veľkonočných sviatkoch mnoho škôl pripravuje pre svojich žiakov výlety do prírody. Nároky na kvalitu programu sa však zvyšujú, upozorňuje Inštitút aplikovanej ekológie Daphne, ktorý sa venuje príprave aktivít pre deti aj vzd...
06.10.2017 19:17

Siroty študujúce v zahraničí musia predložiť potvrdenie z danej školy

Študent, ktorý študuje v zahraničí a je poberateľom sirotského dôchodku, má povinnosť štúdium preukazovať Sociálnej poisťovni potvrdením o štúdiu.