Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
08.03.2018 14:01

Ľudia s rozpracovanou ekoinováciou sa môžu prihlásiť na Zelenú letnú školu

Ľudia, ktorí majú rozpracovanú ekoinováciu, sa môžu prihlásiť na bratislavskú Zelenú letnú školu. Spoločne s odborníkmi tu nájdu spôsob, ako svoju myšlienku posunúť k reálnemu podnikateľskému plánu. Informuje o tom Centrum vedecko-technických informácií (CVTI) SR na svojom webe.

Študenti, inovátori, ale aj startupisti, ktorí pracujú na riešení určitej služby alebo produktu v oblasti životného prostredia a udržateľného rozvoja, budú mať k dispozícii päťdňový workshop. "Hlavným cieľom je, aby zúčastnení získali nové znalosti v oblasti zhodnocovania svojho potenciálneho biznis plánu, ale aj jeho financovania, marketingu či ochrany duševného vlastníctva," uvádza CVTI SR.

"Do Zelenej inovačnej a podnikateľskej letnej školy sa môžu prihlásiť startupové tímy, ale aj individuálne 'eko' talenty. Urobiť tak môžu do 30. apríla vyplnením registračného formulára. Samotná Zelená letná škola sa uskutoční 25. až 28. júna," povedala Nina Bratková z CVTI SR.

Účastníci budú mať k dispozícii expertov z oblasti ekoinovácií a tzv. zeleného sektora, od ktorých môžu získať profesionálnu spätnú väzbu. Svoje vlastné projekty odprezentujú na záver pred odbornou porotou.

Podujatie sa koná v rámci medzinárodného projektu EcoInn Danube, ktorý je súčasťou Dunajského nadnárodného programu Interreg Danube, spolufinancovaného fondmi EÚ. Koordinátorom projektu je CVTI SR.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

14.05.2018 10:10

Študenti Katedry pedagogiky a andragogiky FiF UK v Bratislave budú praxovať v ŠPÚ

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu ŠPÚ Ľudovít Hajduk a vedúca Katedry pedagogiky a andragogiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave doc. PhDr. Zlatica Bakošová, PhD. sa dohodli na spolupráci, ktorá posk...
18.08.2017 10:34

VRÁBEĽSKÍ HVEZDÁRI "PONOCOVALI"

Nočná obloha inšpirovala básnikov k napísaniu mnohých básní. Mladých astronómov zo ZŠ Levická 903 letné noci inšpirovali k odhaľovaniu jej krás i tajomstiev.