Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
23.04.2018 20:55

Ministerstvo dopravy podporuje kreativitu študentov

Ako by študenti v oblasti cestovného ruchu prezentovali svoje mesto, alebo ako pritiahnuť viac mladých ľudí študovať dopravné odbory? To všetko je predmetom súťaží Top turistická destinácia regiónu a Maják pre dopravu, ktoré rovnako ako po minulé roky vyhlásil rezort dopravy. Na výhercov v súťažiach čakajú finančné odmeny v podobe poukážok na nákup elektroniky podľa vlastného výberu v hodnote 500,-eur, 300,-eur a 200,-eur.

„Viem, ako veľmi je pre našu budúcnosť dôležité vzdelanie. U nás na ministerstve robíme všetko pre to, aby sme v rámci našich možností podporili mladých ľudí študujúcich cestovný ruch a odbory týkajúce sa dopravy," povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Súťaže sa uskutočnia v rámci celoštátnej prezentačnej výstavy Mladý tvorca, ktorá sa koná v dňoch 26. – 27. apríla 2018 v Nitre. Cieľom je podporovať tvorivé myslenie a kreativitu žiakov stredných odborných škôl. Víťazi získajú okrem finančnej odmeny aj Cenu ministra dopravy a výstavby SR.

Súťaž TOP turistická destinácia regiónu je určená pre žiakov stredných odborných škôl, ktorí sa pripravujú v študijných odboroch zameraných na cestovný ruch. Súťažné projekty majú za cieľ propagovať a ponúknuť potenciálnemu návštevníkovi „cieľové miesto" ako zaujímavú turistickú destináciu. Zvolená destinácia sa musí nachádzať na území príslušného samosprávneho kraja, v ktorom sídli stredná odborná škola. Súťaž Maják pre dopravu má podtitul „Kam po skončení základnej školy? Študuj dopravu!" Cieľom projektu je motivovať žiakov základných škôl, aby si pre svoje stredoškolské štúdium zvolili zameranie v oblasti dopravy.

26. ročník prezentačnej výstavy Mladý tvorca bude spojený s najväčším veľtrhom práce na Slovensku JOB EXPO 2018 a s podujatím European Days 2018. Viac informácií nájdete TU  a na www.studujdopravu.sk.

Zdroj: SITA

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Súvisiace články

14.05.2018 14:52

Duálne vzdelávanie si vyžaduje zmeny, zhodla sa opozícia s koalíciou

Duálne vzdelávanie na Slovensku si vyžaduje zmeny. V diskusnej relácii televízie TA3 sa na tom zhodli predstavitelia vládnych aj opozičných strán a členovia parlamentného výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Podľa nich...
14.04.2020 07:53

Tipy pre tínedžerov v domácej škole

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) oslovil v súčasnej mimoriadnej situácii šírenia koronavírusu aj tínedžerov.
01.10.2019 09:06

Kvalita informácie rozhoduje

Dennodenne na každom kroku sa stretávame s množstvom negatívnych informácií. Človek, ktorý je prijímaniu takýchto správ vystavený väčšinu dňa, má ich vplyvom väčšiu náchylnosť k zmene nálady. A ak navyše patrí k citlivým či emp...