Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
23.04.2018 20:55

Ministerstvo dopravy podporuje kreativitu študentov

Ako by študenti v oblasti cestovného ruchu prezentovali svoje mesto, alebo ako pritiahnuť viac mladých ľudí študovať dopravné odbory? To všetko je predmetom súťaží Top turistická destinácia regiónu a Maják pre dopravu, ktoré rovnako ako po minulé roky vyhlásil rezort dopravy. Na výhercov v súťažiach čakajú finančné odmeny v podobe poukážok na nákup elektroniky podľa vlastného výberu v hodnote 500,-eur, 300,-eur a 200,-eur.

„Viem, ako veľmi je pre našu budúcnosť dôležité vzdelanie. U nás na ministerstve robíme všetko pre to, aby sme v rámci našich možností podporili mladých ľudí študujúcich cestovný ruch a odbory týkajúce sa dopravy," povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Súťaže sa uskutočnia v rámci celoštátnej prezentačnej výstavy Mladý tvorca, ktorá sa koná v dňoch 26. – 27. apríla 2018 v Nitre. Cieľom je podporovať tvorivé myslenie a kreativitu žiakov stredných odborných škôl. Víťazi získajú okrem finančnej odmeny aj Cenu ministra dopravy a výstavby SR.

Súťaž TOP turistická destinácia regiónu je určená pre žiakov stredných odborných škôl, ktorí sa pripravujú v študijných odboroch zameraných na cestovný ruch. Súťažné projekty majú za cieľ propagovať a ponúknuť potenciálnemu návštevníkovi „cieľové miesto" ako zaujímavú turistickú destináciu. Zvolená destinácia sa musí nachádzať na území príslušného samosprávneho kraja, v ktorom sídli stredná odborná škola. Súťaž Maják pre dopravu má podtitul „Kam po skončení základnej školy? Študuj dopravu!" Cieľom projektu je motivovať žiakov základných škôl, aby si pre svoje stredoškolské štúdium zvolili zameranie v oblasti dopravy.

26. ročník prezentačnej výstavy Mladý tvorca bude spojený s najväčším veľtrhom práce na Slovensku JOB EXPO 2018 a s podujatím European Days 2018. Viac informácií nájdete TU  a na www.studujdopravu.sk.

Zdroj: SITA

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Súvisiace články

26.04.2018 12:30

Globálne kompetencie, časť 4 - alternitíva pre iné predmety

Pokračovanie: Alternatíva pre predmety MAT, GEO, OBN, ETV
02.05.2018 11:37

STU ponúka stredoškolákom možnosť skúmať v univerzitných laboratóriách

Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave ponúka stredoškolákom možnosť skúmať v univerzitných laboratóriách jednotlivých fakúlt. Jednou zo študentiek, ktorá už túto možnosť využila, je Karin Demková z Gymnázia J. Hronc...
08.02.2018 17:40

O absolventov IT odborov je na trhu práce záujem, o environmentalistov nie

Špecialisti na informačné technológie sú na Slovensku stále žiadaní, pritom je jedno, či sú to ľudia s praxou, alebo ide o absolventov vysokých škôl. Naopak, o environmentalistov nie je záujem. TASR o tom informovala Jitka Souč...