Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
23.05.2017 09:04

Nová mobilná hra deti zabáva, vzdeláva, ale aj motivuje k pohybu

Zábavná logická hra „Záhada grafiťáckej šifry“ je určená hlavne žiakom na 2. stupni základnej školy, za pomoci rodičov ju však môžu hrať aj mladšie deti. Nainštalovaním bezplatnej aplikácie do smartfónu je tak možné získať hru, ktorá u detí podnecuje logické myslenie, zvyšuje koncentráciu a súčasne motivuje k pohybu na čerstvom vzduchu.

Foto: Milan Kisztner

Hra je postavená na príbehu detí Viki a Maxa a ich profesora Z. Jedného dňa im niekto ich novú školu pokreslil grafitmi, preto sa na základe indícií rozhodnú páchateľa vypátrať.

V čom spočíva princíp hry?

Viki a Maxa sprevádzajú v pátraní deti pomocou aplikácie Kozmix Quest. V hre sú pripravené 4 levely, ktoré pre vyšetrenie "prípadu" absolvujú. V jednotlivých leveloch deti riešia logické úlohy a hádanky, sčasti z domu, ale sčasti v exteriéri, na reálnom námestí vo svojom meste, a to pomocou GPS navigácie. Momentálne je preto možné hrať hru zatiaľ vo viac ako 30 mestách na Slovensku (ich zoznam je možné nájsť tu). V prípade záujmu je však možné hru lokalizovať aj do ďalších miest Slovenska, či iných zaujímavých lokalít.

Hranie hry Záhada grafiťáckej šifry trvá zhruba 3 týždne. Jednotlivé levely budú sprístupňované postupne. Hru je možné hrať na mobilných zariadeniach s operačným systémom  iOS a Android.

Bonus v podobe výhry

Bonusom hry Záhada grafiťáckej šifry je možnosť vyhrať atraktívnu cenu. Tým, že hráči sa musia na začiatku zaregistrovať na www.vikiamax.sk, jeden z úspešných pátračov bude na konci vyžrebovaný ako víťaz. Na webe hry bude  zároveň dostupná mapa a zoznam miest, v ktorých je možné v súčasnosti hru hrať.

Hra je pilotným projektom neziskovej organizácie EDULAB v oblasti vzdelávacích hier, partnerom je spoločnosť AGEMSOFT.

 

Text a obrázok: Milan Kisztner

Súvisiace články

14.02.2019 08:00

Umenie telom

V edukácii detí v materských školách má výtvarná výchova nezastupiteľné miesto. Jednou zo základných podmienok pre realizáciu výtvarného procesu je začlenenie sa do kolektívu a vytvorenie bezpečného prostredia pre výtvarnú tvor...
18.12.2019 08:33

SAMO ocenila najlepšie študentské práce o kvalite a bezpečnosti potravín

Duálna kvalita potravín a Výskyt voľne žijúcich zvierat v potravinárskych prevádzkach ako zdroj kontaminácie – to sú témy, ktorými sa vo svojich bakalárskych prácach zaoberali vysokoškoláčky Miriama Mokošáková, študentka Sloven...
25.07.2017 09:13

V Bratislave sa zišli ženy, aby spolu programovali pod jednou strechou

V sobotu 22. júla 2017 sa konal populárny programátorsky workshop Rails Girls Bratislava, ktorý je výhradne určený dievčatám a ženám. O tom, že práve ony chcú byť programátorky a zaujímajú sa o svet informačných technológii, pr...