Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
23.05.2017 09:04

Nová mobilná hra deti zabáva, vzdeláva, ale aj motivuje k pohybu

Zábavná logická hra „Záhada grafiťáckej šifry“ je určená hlavne žiakom na 2. stupni základnej školy, za pomoci rodičov ju však môžu hrať aj mladšie deti. Nainštalovaním bezplatnej aplikácie do smartfónu je tak možné získať hru, ktorá u detí podnecuje logické myslenie, zvyšuje koncentráciu a súčasne motivuje k pohybu na čerstvom vzduchu.

Foto: Milan Kisztner

Hra je postavená na príbehu detí Viki a Maxa a ich profesora Z. Jedného dňa im niekto ich novú školu pokreslil grafitmi, preto sa na základe indícií rozhodnú páchateľa vypátrať.

V čom spočíva princíp hry?

Viki a Maxa sprevádzajú v pátraní deti pomocou aplikácie Kozmix Quest. V hre sú pripravené 4 levely, ktoré pre vyšetrenie "prípadu" absolvujú. V jednotlivých leveloch deti riešia logické úlohy a hádanky, sčasti z domu, ale sčasti v exteriéri, na reálnom námestí vo svojom meste, a to pomocou GPS navigácie. Momentálne je preto možné hrať hru zatiaľ vo viac ako 30 mestách na Slovensku (ich zoznam je možné nájsť tu). V prípade záujmu je však možné hru lokalizovať aj do ďalších miest Slovenska, či iných zaujímavých lokalít.

Hranie hry Záhada grafiťáckej šifry trvá zhruba 3 týždne. Jednotlivé levely budú sprístupňované postupne. Hru je možné hrať na mobilných zariadeniach s operačným systémom  iOS a Android.

Bonus v podobe výhry

Bonusom hry Záhada grafiťáckej šifry je možnosť vyhrať atraktívnu cenu. Tým, že hráči sa musia na začiatku zaregistrovať na www.vikiamax.sk, jeden z úspešných pátračov bude na konci vyžrebovaný ako víťaz. Na webe hry bude  zároveň dostupná mapa a zoznam miest, v ktorých je možné v súčasnosti hru hrať.

Hra je pilotným projektom neziskovej organizácie EDULAB v oblasti vzdelávacích hier, partnerom je spoločnosť AGEMSOFT.

 

Text a obrázok: Milan Kisztner

Súvisiace články

15.02.2018 09:06

Výchova IT špecialistov potrebuje podľa odborníkov upratať vzdelávacie programy

Pripraviť odporúčania pre ministerstvo školstva na skvalitnenie vzdelávania v technických a prírodovedných smeroch bolo hlavným cieľom utorkového okrúhleho stola IT Asociácie Slovenska (ITAS), spoločnosti Microsoft a zástupcov ...
21.08.2018 21:41

Rozumieme nadaným odštartuje ďalší ročník aktivít pre nadané deti

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným ohlásila projekty, ktoré sú v novom školskom roku (2018/2019) určené nadaným žiakom základných a stredných škôl. Zaujímavý projekt Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prev...