Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
30.04.2018 10:56

O odbor kynológia na strednej odbornej škole v Lučenci majú deti záujem

Odbor kynológia, ktorý Stredná odborná škola hotelových služieb a dopravy (SOŠHSaD) v Lučenci zaviedla v roku 2015, je úspešný a deti oň majú záujem. TASR to potvrdil pedagóg a majster odborného výcviku Martin Majer, podľa ktorého po skončení štvorročného štúdia bude mať žiak znalosti z veterinárnej oblasti, výcviku a výživy psov, správania sa zvierat či výstavníctva.

"Pridali sme aj dva špecifické predmety. Jedným je legislatíva v kynológii, ktorá je v súčasnom období s prihliadnutím na nový zákon o tom, že pes nebude vecou, dosť dôležitá. Druhým predmetom sú zásady vedenia kynologických prevádzok," uviedol Majer s tým, že absolventi uvedeného odboru by mali byť schopní pracovne sa uplatniť v kynologickej oblasti.

"Teda všetky zložky, ktoré využívajú psov. Od colníkov, cez Zbor väzenskej a justičnej stráže až po Policajný zbor," dodal.

Záujem o toto špecifické štúdium sa podľa jeho slov počas troch rokov existencie odboru zvýšil. "V prvom ročníku sme začínali s deviatimi kynológmi. V súčasnosti sme za tri ročníky na počte 45 študentov," konkretizoval pedagóg, podľa ktorého sa snažia vsadiť okrem iného na skutočnosť, že každý žiak môže mať hneď od prvého ročníka psa, ak splní isté požiadavky ohľadom dochádzky a prospechu.

Odbor kynológia možno v SR študovať iba na niekoľkých stredných školách. SOŠHSaD je jedinou v rámci Banskobystrického kraja, ktorá takéto štúdium poskytuje.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

29.01.2018 16:36

Kam na strednú školu?

Aktuálna ponuka učebných miest v duálnom vzdelávaní otvára žiakom množstvo príležitostí
08.03.2018 10:56

Začal sa druhý ročník súťaže pre mladých zoológov

V Bojniciach sa opäť stretnú záujemcovia o svet fauny a flóry, aby si zmerali svoje vedomosti. Národná zoologická záhrada v Bojniciach spolu s občianskym združením Kremnické vrchy a Knižnicou Jána Kollára v Kremnici spustili dr...
10.01.2019 09:52

Štartuje Malá logická olympiáda určená predškolákom

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným v týchto dňoch odštartuje ďalší ročník súťaže Malá Logická Olympiáda. Štvrtý ročník súťaže je opäť určený predškolákom. Súťaž preverí jednoduché logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmo...