Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
30.04.2018 10:56

O odbor kynológia na strednej odbornej škole v Lučenci majú deti záujem

Odbor kynológia, ktorý Stredná odborná škola hotelových služieb a dopravy (SOŠHSaD) v Lučenci zaviedla v roku 2015, je úspešný a deti oň majú záujem. TASR to potvrdil pedagóg a majster odborného výcviku Martin Majer, podľa ktorého po skončení štvorročného štúdia bude mať žiak znalosti z veterinárnej oblasti, výcviku a výživy psov, správania sa zvierat či výstavníctva.

"Pridali sme aj dva špecifické predmety. Jedným je legislatíva v kynológii, ktorá je v súčasnom období s prihliadnutím na nový zákon o tom, že pes nebude vecou, dosť dôležitá. Druhým predmetom sú zásady vedenia kynologických prevádzok," uviedol Majer s tým, že absolventi uvedeného odboru by mali byť schopní pracovne sa uplatniť v kynologickej oblasti.

"Teda všetky zložky, ktoré využívajú psov. Od colníkov, cez Zbor väzenskej a justičnej stráže až po Policajný zbor," dodal.

Záujem o toto špecifické štúdium sa podľa jeho slov počas troch rokov existencie odboru zvýšil. "V prvom ročníku sme začínali s deviatimi kynológmi. V súčasnosti sme za tri ročníky na počte 45 študentov," konkretizoval pedagóg, podľa ktorého sa snažia vsadiť okrem iného na skutočnosť, že každý žiak môže mať hneď od prvého ročníka psa, ak splní isté požiadavky ohľadom dochádzky a prospechu.

Odbor kynológia možno v SR študovať iba na niekoľkých stredných školách. SOŠHSaD je jedinou v rámci Banskobystrického kraja, ktorá takéto štúdium poskytuje.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

27.02.2018 18:01

Akadémia programovania chce priblížiť IT dievčatám

Viac než 120 slovenských pedagógov sa minulý týždeň začalo vzdelávať, ako učiť informatiku hravou formou a priblížiť ju aj dievčatám. Ďalšie kurzy sa uskutočnia v priebehu marca v Bratislave, Košiciach a na strednom Slovensku.
24.09.2019 11:35

V Paríži o podpore vzdelávania slovenských detí v západnej Európe

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk odovzdal v sobotu 21. septembra ďakovný list a pamätnú medailu ŠPÚ riaditeľke Slovenskej školy a škôlky PETIT SLAVIK pri Slovenskej katolíckej misii v Paríži Alžbete de la ...
14.02.2018 15:02

Bezplatné vzdelávanie pre pedagógov prírodovedných predmetov pokračuje

Vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA organizuje počas roka 2018 druhý ročník bezplatného súvislého vzdelávania EXPOLEDU, ktorého sa minulý rok zúčastnilo takmer 1000 pedagógov z celého Slovenska.