Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
26.09.2019 09:17

Posunúť svoje zručnosti a mať pri tom pozitívny vplyv na ďalších? Dá sa to!

Ako nájsť prácu, kde sa dá osobnostne rásť, budovať profesionálny network a mať pri tom naozaj pozitívny dopad?

Na Slovensku od roku 2014 existuje jedinečný leadership program, kde majú účastníci reálny vplyv na svoje okolie už od prvého dňa, ako doň nastúpia. Teach for Slovakia sa snaží riešiť najväčší problém, akému v súčasnosti čelíme - kvalitné a férové vzdelanie. 

Systémové zmeny potrebujú kvalitných ľudí, ktorí budú schopní ich viesť. Teach for Slovakia takýchto ľudí vyhľadáva a podporuje v rozvoji.  

Zapojením sa do programu získa účastník prácu na plný úväzok s finančnou kompenzáciou vo výške nástupného platu absolventov VŠ. „Záleží nám na tom, aby mohli vo svojej práci rásť a mali podporu, a preto s každým účastníkom spolupracuje mentor počas celých dvoch rokov," hovorí Kristína Uhlíková, ktorá vedie mentorský tím.

Súčasťou leadership programu sú tiež tréningy na rozvoj mäkkých zručností, ktoré sú na pracovnom trhu najžiadanejšie.

Absolventi programu dnes pracujú v biznise, napríklad v Maxman Consultants či Pixel Federation, v štátnej správe na ministerstve školstva a inštitúte vzdelávacej politiky, alebo rozbiehajú vlastné organizácie a iniciatívy ako #somtu či Cesta mladých.

Teach for Slovakia v sebe kombinuje osobnostný a profesionálny rozvoj, zmysluplnú prácu a možnosť zlepšovať spoločnosť. Do programu sa pridalo už takmer 80 ľudí, ktorí prešli výberovým procesom.

Práve dnes štartuje prihlasovanie do siedmeho ročníka. Registračný formulár a viac informácií nájdete na teachforslovakia.sk.
 

Ako to funguje?

„Slovensko potrebuje zmenu. V Teach for Slovakia veríme, že to pôjde len s kvalitným vzdelávacím systémom, ktorý je férový voči všetkým. Preto spájame schopných ľudí s líderským potenciálom a s nami majú príležitosť dva roky fungovať na základnej alebo strednej škole v role učiteľa."

„Nadizajnovali sme pre nich jedinečný program, v ktorom môžu ďalej pracovať na svojich zručnostiach a inšpirovať ďalších," vysvetľuje Ivan Pružinec, výkonný riaditeľ Teach for Slovakia.  

O tom, že stav slovenského školstva je vážny, svedčia prieskumy. Ako ukázalo medzinárodné testovanie PISA, až tretina mladých na konci základnej školy nerozumie čítanému textu. Nevedia preto vyhodnotiť fakty a informácie. Vo vyššej miere ich ohrozuje chudoba, rôzne formy manipulácie a kriminalita. V konečnom dôsledku sa to všetko odrazí aj na ekonomike a smerovaní krajiny.
 

Čo s tým?

„Téma vzdelania a rovnosti príležitostí je veľmi komplexný problém, a myslíme si, že odpoveď musí byť rovnaká ako pri iných náročných výzvach – treba na to nasadiť našich najlepších ľudí," tvrdí Wendy Kopp, zakladateľka Teach for America. Jej myšlienky nadchli Stanislava Boledoviča, ktorý v roku 2014 odštartoval program u nás pod názvom Teach for Slovakia.

„Budujeme komunitu lídrov, ktorí spoločne pracujú na zmenách v školách i mimo nich, aby raz všetky naše deti mali šancu v živote uspieť."

Programy sú súčasťou medzinárodnej siete Teach for All, v ktorej je zapojených vyše 50 krajín z celého sveta.

Veľké výzvy aj benefity

Teach for Slovakia vyhľadáva aktívnych absolventov VŠ všetkých odborov, ktorí majú potenciál viesť zmeny pre lepšie Slovensko. Ponúka im intenzívny leadership program, kde môžu posunúť a vylepšiť svoje zručnosti. Medzi najväčšie benefity programu patrí výnimočná komunita ľudí, ktorí sú aktívni a majú expertízu z rôznych oblastí.

Program garantuje:

  • 240 hodín školení, 90 hodín mentoringu, 380 dní praxe
  • Ročné ohodnotenie na úrovni platu absolventov VŠ
  • Full-time práca
  • Odborné stáže napríklad v Accenture, vo Forbes, u verejnej ochrankyne práv...
  • Inšpiratívna komunita: 80 účastníkov a viac ako 200 podporovateľov
  • Možnosť pozitívne ovplyvniť život tých, ktorí to najviac potrebujú

 
Viac o programe www.teachforslovakia.sk

Súvisiace články

17.07.2017 08:09

Duálne vzdelávanie je pre nás strategickou súčasťou získavania zamestnancov, tvrdí ŽSR

BRATISLAVA - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) sa zaradili medzi takmer dve desiatky firiem, ktoré sa počas tohtoročného leta zapojili do propagačno-informačnej kampane na podporu duálneho vzdelávania. Kampaň zorganizoval Št...
18.04.2018 09:51

Potravinári sú po škole vďaka praktickej príprave vo výrobe ako doma

Žiak odboru pracovník v potravinárstve – výroba trvanlivých potravín prechádza postupne celou výrobou. Ovláda správnu výrobnú prax, potravinárske suroviny, vie s nimi pracovať, pozná záručné doby surovín, ovláda technologické p...