Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
23.02.2018 17:49

Slovensko a Južná Kórea chcú užšie spolupracovať v oblasti vzdelávania

Slovensko a Kórejská republika majú záujem o užšiu spoluprácu v oblasti vzdelávania.

Vyplýva to z memoranda o porozumení medzi rezortnými ministerstvami, ktoré dňa 21.2.2018 podpísali zástupcovia oboch ministerstiev - ministerka Martina Lubyová spolu s podpredsedom vlády a ministrom Kim Sang Konom.

Na stretnutí obe strany hovorili o spolupráci formou výmenných pobytov študentov a výskumných pracovníkov. Dohodli sa taktiež na spolupráci medzi kórejskými a slovenskými vedeckými tímami v rámci spoločných projektov.

Ministri rokovali aj o otázke posilnenia výučby slovenského jazyka v Kórei na Hankuk University a výučby kórejského jazyka na Slovensku.

Ministerka Martina Lubyová súčasne gratulovala kórejskej strane k úspešnej organizácii zimnej olympiády a k zisku už ôsmich medailí.

Spoločné stretnutie a podpis memoranda sa uskutočnil ako súčasť programu návštevy ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej na Zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu.

Na rokovaní sa zúčastnili aj generálny tajomník služobného úradu ministerstva školstva Mario Schrenkel a veľvyslanec SR v Kórejskej republike Milan Lajčiak.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

22.01.2019 08:16

Ako v školách motivovať k úsporám energie s minimálnymi nákladmi

Približne 15 až 20 litrov vody možno ušetriť, ak nenecháte pri umývaní zubov po celý čas pustenú vodu. Aj to bolo jedným zo zistení experimentov, ktoré si vyskúšali žiaci na základnej škole v obci Výčapy Opatovce v rámci medzin...
25.02.2019 08:13

Škola v Bratislave testovala vo výučbe najmodernejšie vzdelávacie inovácie

Formou tematického týždňa si učitelia a žiaci na druhom stupni Základnej školy na Karloveskej 61 v Bratislave odskúšali v priebehu tohto týždňa tzv. prierezovú výučbu.
09.04.2018 10:47

Žiakov s vyučovacím jazykom maďarským čaká generálka nových testov

Súčasťou nového typu testov je samostatná oblasť počúvanie s porozumením