Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
23.02.2018 17:49

Slovensko a Južná Kórea chcú užšie spolupracovať v oblasti vzdelávania

Slovensko a Kórejská republika majú záujem o užšiu spoluprácu v oblasti vzdelávania.

Vyplýva to z memoranda o porozumení medzi rezortnými ministerstvami, ktoré dňa 21.2.2018 podpísali zástupcovia oboch ministerstiev - ministerka Martina Lubyová spolu s podpredsedom vlády a ministrom Kim Sang Konom.

Na stretnutí obe strany hovorili o spolupráci formou výmenných pobytov študentov a výskumných pracovníkov. Dohodli sa taktiež na spolupráci medzi kórejskými a slovenskými vedeckými tímami v rámci spoločných projektov.

Ministri rokovali aj o otázke posilnenia výučby slovenského jazyka v Kórei na Hankuk University a výučby kórejského jazyka na Slovensku.

Ministerka Martina Lubyová súčasne gratulovala kórejskej strane k úspešnej organizácii zimnej olympiády a k zisku už ôsmich medailí.

Spoločné stretnutie a podpis memoranda sa uskutočnil ako súčasť programu návštevy ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej na Zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu.

Na rokovaní sa zúčastnili aj generálny tajomník služobného úradu ministerstva školstva Mario Schrenkel a veľvyslanec SR v Kórejskej republike Milan Lajčiak.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

29.03.2018 17:28

Obrábač kovov má istotu, že sa po škole zamestná

Obrábač kovov je nedostatkový, finančne celkom vysoko hodnotený odbor, ktorý má navyše aj dobré pracovné podmienky. Štúdium a následná práca v tejto oblasti sa veľmi posunuli najmä z hľadiska nových technológii. Žiaci sa s nimi...
29.11.2018 08:41

Seminár o moderných trendoch vo vyučovaní nemeckého jazyka

Štátny pedagogický ústav v spolupráci so združením Edukácia@Internet zrealizovali v ŠPÚ multiplikačný seminár pre učiteľov základných a stredných škôl, zameraný na zoznámenie sa s internetovou platformou pre nemecký jazyk www....
04.04.2018 10:57

Absolvent odboru obchodný pracovník je pripravený pre akékoľvek odvetvie obchodu

Profesionálny obchodný pracovník je prínosom ako pre zamestnávateľov, tak aj pre zákazníkov. Teoretické vzdelávanie v tomto odbore je za roky jeho existencie už prepracované do detailov. Duálne vzdelávanie zase umožňuje žiakovi...