Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
23.02.2018 17:49

Slovensko a Južná Kórea chcú užšie spolupracovať v oblasti vzdelávania

Slovensko a Kórejská republika majú záujem o užšiu spoluprácu v oblasti vzdelávania.

Vyplýva to z memoranda o porozumení medzi rezortnými ministerstvami, ktoré dňa 21.2.2018 podpísali zástupcovia oboch ministerstiev - ministerka Martina Lubyová spolu s podpredsedom vlády a ministrom Kim Sang Konom.

Na stretnutí obe strany hovorili o spolupráci formou výmenných pobytov študentov a výskumných pracovníkov. Dohodli sa taktiež na spolupráci medzi kórejskými a slovenskými vedeckými tímami v rámci spoločných projektov.

Ministri rokovali aj o otázke posilnenia výučby slovenského jazyka v Kórei na Hankuk University a výučby kórejského jazyka na Slovensku.

Ministerka Martina Lubyová súčasne gratulovala kórejskej strane k úspešnej organizácii zimnej olympiády a k zisku už ôsmich medailí.

Spoločné stretnutie a podpis memoranda sa uskutočnil ako súčasť programu návštevy ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej na Zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu.

Na rokovaní sa zúčastnili aj generálny tajomník služobného úradu ministerstva školstva Mario Schrenkel a veľvyslanec SR v Kórejskej republike Milan Lajčiak.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

09.03.2018 08:26

Prečo byť v IT znamená byť „IN“

Stredoškoláci, ale aj žiaci základných škôl budú môcť v nasledujúcich dňoch získať reálny kontakt s prostredím IT biznisu a IT technológií u nás. Pripravované podujatia v rámci aktivít národného projektu IT Akadémia - vzdeláva...
31.01.2018 07:19

EnglishOne ocenili učitelia ako prínos pre prax

Školenia MPC zamerané na prácu s materiálmi EnglishOne ocenili zúčastnení učitelia ako kvalitné a prínosné pre ich prax