Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
19.05.2017 09:08

Učitelia na 1. stupni základnej školy: príďte a získajte osobne informácie o možnostiach výučby prierezových tém v praxi

Problémy riešené v bežnom živote presahujú rigidné hranice školských predmetov. Tým vzniká problém: čo s témami, ktoré sa do vyučovacích predmetov jednoducho nezmestia? Chápe sa akosi samozrejme, že učiteľ si pomôže sám. Ale skutočne?

Foto: Milan Kisztner

Nezisková organizácia EDULAB chce podať učiteľom na 1. stupni základných škôl aj v tejto oblasti pomocnú ruku.  V dňoch 6. – 8. júna 2017 uskutoční v Nitre, Žiline a Košiciach stretnutia s učiteľmi v rámci cyklu „EDULAB – LIVE", kde sa podelí o skúsenosti zo svojho pilotného projektu vyučovania vybraných prierezových tém.

Súčasne však EDULAB predstaví projekty nového zážitkového a bádateľského vyučovania a možnosti pre učiteľov, ako sa do nich zapojiť. Pôjde o štyri komplexne pripravené projekty, plné nových metód a zaujímavých environmentálnych aktivít, ktoré budú pre žiakov aj učiteľov naozajstným zážitkom.

Okrem informácií o inovatívnych vyučovacích metódach bude priestor venovaný aj otázke vzdelávacieho priestoru. Ako by mala vyzerať trieda, ktorá reflektuje aktuálne trendy vo vzdelávaní? Túto otázku rieši EDULAB v spolupráci s ateliérom dizajnu VŠVU a odpoveďou je vízia vzdelávacieho priestoru, v ktorom by bola radosť učiť sa a vyučovať.

Ako sa na stretnutie s EDULAB-om prihlásiť?

Učitelia, ktorí sa chcú zúčastniť stretnutia v Nitre (6. jún), Žiline (7. jún) alebo v Košiciach (8. jún ) sa musia zaregistrovať na http://registracia.edulab.sk

Vzhľadom na to, že kapacity sú obmedzené, akceptované budú prihlášky v poradí, v akom prišli.

Partnerom projektu EDULAB – LIVE sú spoločnosti Samsung a Agemsoft.

 

Text a foto: Milan Kisztner

Súvisiace články

23.04.2018 20:55

Ministerstvo dopravy podporuje kreativitu študentov

Ako by študenti v oblasti cestovného ruchu prezentovali svoje mesto, alebo ako pritiahnuť viac mladých ľudí študovať dopravné odbory? To všetko je predmetom súťaží Top turistická destinácia regiónu a Maják pre dopravu, ktoré ro...
29.01.2018 16:36

Kam na strednú školu?

Aktuálna ponuka učebných miest v duálnom vzdelávaní otvára žiakom množstvo príležitostí
09.01.2018 17:00

Študovali by ste v zahraničí?

Od štúdia v zahraničí odrádza mladých ľudí najmä finančná náročnosť. Vyplýva to z prieskumu programu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Slovak Professionals Abroad Program.