Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
16.03.2020 10:32

Učte sa doma s deťmi. Využite bezplatný vzdelávací obsah pre žiakov základných škôl

Vyučovanie v slovenských školách je aktuálne prerušené na 14 dní, pričom nie je vylúčené, že ani po dvoch týždňoch sa deti nebudú môcť vrátiť do tried. Aj v domácom prostredí sa však dá pokračovať v pravidelnom učení. Ako?

Kozmix a Fenomény sveta sú vzdelávacie portály, ktoré už poznajú žiaci a učitelia zo stoviek škôl na Slovensku. Deťom ponúkajú množstvo zaujímavého i zábavného obsahu, s ktorým sa učenie stáva zážitkom a hrou. Teraz si môžu rozsiahle vzdelávacie materiály vyskúšať všetci žiaci a ich rodičia úplne bezplatne.

Zábavné učenie pre mladších

Kozmix je popletený mimozemšťan, ktorý stroskotal na planéte Zem a spolu s deťmi sa učí, ako to u nás funguje. Do slovenských domácností prináša atraktívny spôsob učenia, ktorí si mladší žiaci zamilujú. K dispozícii sú tisíce interaktívnych aktivít z 10 školských predmetov pre prvý stupeň ZŠ, predovšetkým zo slovenského jazyka a matematiky. Okrem toho deťom ponúka zábavné príbehy doplnené o hravé úlohy.


Zážitkové učenie pre starších

Fenomény sveta sú nový školský predmet pre 2. stupeň základných škôl, ktorý je založený na zážitkovom vyučovaní pomocou vzdelávacích videí od BBC. Na portáli sa nachádza viac ako 500 videí a 1500 interaktívnych aktivít, ktoré vedú žiakov k premýšľaniu v súvislostiach a kritickému mysleniu. Vedomosti, ktoré získajú, zúročia v dejepise, geografii, biológii či fyzike.

Oba vzdelávacie portály môžu využiť aj učitelia, ktorí tak vedia byť na diaľku v spojení so svojou triedou. V oboch prípadoch majú možnosť zadávať domáce úlohy, kontrolovať ich plnenie a mať prehľad o úspešnosti jednotlivých žiakov.

 

Získajte bezplatný prístup v 2 krokoch

1. Vytvorte si používateľský účet, resp. prihláste sa do už existujúceho účtu na moj.kozmix.sk, resp. fenomenysveta.sk 
2. Ihneď po dokončení registrácie, resp. po prihlásení, zadajte nasledujúci Aktivačný kód: skolazdomu

Bezplatný prístup k obsahu oboch vzdelávacích portálov prináša domácnostiam spoločnosť AGEMSOFT, ktorá už 20 rokov pôsobí v oblasti digitálneho vzdelávania. „Aj na počítači, tablete či mobilnom telefóne sa dá čas tráviť zmysluplne. Veríme, že v aktuálnej situácii, kedy dochádza k plošnému prerušeniu vyučovania na celom Slovensku, je online vzdelávanie cestou k tomu, aby si žiaci mohli precvičiť učivo a nadobudnúť nové vedomosti v pohodlí domova," hovorí Ján Trubač, predseda predstavenstva spoločnosti AGEMSOFT.

Kompletný vzdelávací obsah na portáloch Kozmix.sk a FenomenySveta.sk bude pre všetkých dostupný v termíne do 15. 4. 2020. V prípade akýchkoľvek problémov s registráciou či aktiváciou licencie môžete využiť kontaktné emailové adresy info@kozmix.sk, resp. info@fenomenysveta.sk.

              
 

Súvisiace články

28.05.2018 09:00

Ministerka školstva vytvorí pracovnú skupinu pre terciárne vzdelávanie

Výbor Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport v spolupráci s reprezentáciami zamestnávateľov včera zorganizoval Konferenciu k návrhu reformy terciárneho vzdelávania na pôde NR SR za účasti ministerky školstva, ve...
21.01.2018 10:27

Inklúzia ako filozofia, ktorá ovplyvňuje každé dieťa

Na Slovensku dlhodobo pretrvávajú zásadné nedostatky vo vzdelávaní detí so zdravotným znevýhodnením. Odborníci, ale aj rodičia neraz hovoria o popieraní ich práva na rovný prístup k vzdelávaniu. Inklúzia by mohla situáciu vyrie...
01.04.2019 07:39

Slovenskí a českí odborníci diskutovali o vzdelávaní a potrebách trhu práce

Výzvy spojené s priemyselnou revolúciou 4.0, optimalizácia systému vzdelávania, vyššia flexibilita vzdelávacích ciest jednotlivca, validácia a uznávanie výsledkov predošlého vzdelávania či adaptácia vzdelávania na potreby trhu ...