Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
02.05.2018 11:26

Vysoké Tatry/Tatranská Lomnica: Stredoškoláci budú dokazovať vedomosti v BOZP

Stredoškoláci z celého Slovenska sa stretnú v Tatranskej Lomnici, aby si zmerali sily v oblasti bezpečnosti a ochrany pri práci (BOZP). Už 44. ročník podujatia tak preverí vedomosti študentov zo 17 stredných škôl z celého Slovenska.

Podujatie je akousi prípravou študentov na reálny život na pracovisku, ktorý nastane po skončení školy.

Cieľom súťaže je prevencia pred nežiaducimi udalosťami na pracoviskách, osvojenie si vedomostí z oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, vštepovanie zásad ochrany vlastného zdravia, ale aj zdravia svojich kolegov v pracovnom procese, či uplatňovanie získaných teoretických vedomostí v praxi, resp. v zamestnaní.

Do súťaže sa zapájajú stredné odborné školy pôsobiace v odvetví stavebníctva, ale aj školy technického zamerania, automobilového priemyslu, polytechnického, obchodu, služieb a lesníctva. Ako informovala Marta Brodzianska, predsedníčka IOZ, súťaž bude v troch okruhoch. Vedomosti stredoškolákov najskôr preveria formou testu, potom príde na rad praktické kolo a na záver to bude ústna časť - previerka vedomostí všeobecných predpisov BOZP.

Integrovaný odborový zväz ako organizátor súťaže na základe výsledkov vyhlási troch najlepších v kategórii jednotlivci, školy a stavebné školy, 44. ročník celoštátnej súťaže sa bude konať v dňoch 3. a 4. mája 2018 v Tatranskej Lomnici.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

04.04.2018 12:21

Detské spoznávanie prírody by malo byť o zážitkoch, nie memorovaní

Po veľkonočných sviatkoch mnoho škôl pripravuje pre svojich žiakov výlety do prírody. Nároky na kvalitu programu sa však zvyšujú, upozorňuje Inštitút aplikovanej ekológie Daphne, ktorý sa venuje príprave aktivít pre deti aj vzd...
07.03.2019 07:53

ZRUČNOSTI DO NEZNÁMEJ BUDÚCNOSTI

Združenie podnikateľov Slovenska s partnermi prináša konferenciu, ktorá má ambíciu pomôcť školám prispôsobiť obsah vzdelávania potrebám zajtrajška.
05.07.2018 20:53

Leto na Žilinskej univerzite bude patriť deťom

Žilinská univerzita (UNIZA) v Žiline aj tento rok vo svojich priestoroch privíta malých školákov, aby v nich svojimi aktivitami vzbudila zvedavosť a záujem o objavovanie okolitého sveta. Počas júla je pre najmenších pripravenýc...