Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
02.05.2018 11:26

Vysoké Tatry/Tatranská Lomnica: Stredoškoláci budú dokazovať vedomosti v BOZP

Stredoškoláci z celého Slovenska sa stretnú v Tatranskej Lomnici, aby si zmerali sily v oblasti bezpečnosti a ochrany pri práci (BOZP). Už 44. ročník podujatia tak preverí vedomosti študentov zo 17 stredných škôl z celého Slovenska.

Podujatie je akousi prípravou študentov na reálny život na pracovisku, ktorý nastane po skončení školy.

Cieľom súťaže je prevencia pred nežiaducimi udalosťami na pracoviskách, osvojenie si vedomostí z oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, vštepovanie zásad ochrany vlastného zdravia, ale aj zdravia svojich kolegov v pracovnom procese, či uplatňovanie získaných teoretických vedomostí v praxi, resp. v zamestnaní.

Do súťaže sa zapájajú stredné odborné školy pôsobiace v odvetví stavebníctva, ale aj školy technického zamerania, automobilového priemyslu, polytechnického, obchodu, služieb a lesníctva. Ako informovala Marta Brodzianska, predsedníčka IOZ, súťaž bude v troch okruhoch. Vedomosti stredoškolákov najskôr preveria formou testu, potom príde na rad praktické kolo a na záver to bude ústna časť - previerka vedomostí všeobecných predpisov BOZP.

Integrovaný odborový zväz ako organizátor súťaže na základe výsledkov vyhlási troch najlepších v kategórii jednotlivci, školy a stavebné školy, 44. ročník celoštátnej súťaže sa bude konať v dňoch 3. a 4. mája 2018 v Tatranskej Lomnici.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

31.05.2017 08:45

Ako si predstavujú náš svet deti? Vo výtvarnej súťaži bodovali mestá budúcnosti

Žiaci z celého Slovenska prihlásili do súťaže Budúcnosť sveta 850 výtvarných prác. Počet diel v druhom ročníku sa zvýšil. Súťažiaci pritom využívali inovatívne nahrávanie cez aktívne rozhranie.
08.03.2018 10:56

Začal sa druhý ročník súťaže pre mladých zoológov

V Bojniciach sa opäť stretnú záujemcovia o svet fauny a flóry, aby si zmerali svoje vedomosti. Národná zoologická záhrada v Bojniciach spolu s občianskym združením Kremnické vrchy a Knižnicou Jána Kollára v Kremnici spustili dr...