Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: Jozef Šujak - Gymnázium Považská Bystrica
19.11.2019 20:33

WORKSHOP O ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI AJ PRE NE-SLOVENČINÁROV s Tiborom Hujdičom

KEDY A KDE: 26.11.2019 (uto) v čase 15:00-18:00 - GYMNÁZIUM, Školská 234/8, 01701 Považská Bystrica

 

VSTUP: ZDARMA

link na prihlásenie: https://bit.ly/2Ohame3

POČET účastníkov OBMEDZENÝ (max. 30) - aj pre učiteľov neslovenčinárov: fyzikárov, chemikárov atď.

 

PROGRAM

Seminár bude ma dve časti:

V prvej sa budeme zaoberať tým ako vybabrať  s celoštátnym prísnym zákazom čítania na druhom stupni základnej  školy, čiže bude o tom, ako v škole rozvíjať kultúru čítania.

V druhej si predstavíme základné čitateľské stratégie, ktoré pomáhajú porozumieť textu a urobíme si modelovú hodinu a jej analýzu, ktorá predstaví možnosti ako kvalitne pracovať s náučným textom na hodinách.

 

PROFIL LEKTORA

Mgr. Tibor HUJDIČ alias pán Mrkvička

Propagátor čítania detí a deťom. Cez dramatizované čítania a predstavovanie kníh inšpiruje deti na školách k čítaniu. Pre učiteľov, knihovníkov a rodičov lektoruje semináre na podporu záujmu o čítanie detí a na rozvoj čitateľskej gramotnosti. Spoluzakladal detské internetové kníhkupectvo Mrkvička, bol moderátorom autorskej rozhlasovej relácie Detská knižnica. Je autorom knihy hier Rodičia ako detské ihrisko.

 

ORGANIZÁTOR

Jozef Šujak

Gymnázium Považská Bystrica

Učitelia Považia

 

Súvisiace články

01.04.2019 07:44

Pozvánka na medzinárodnú konferenciu o výučbe rómskeho jazyka

ŠPÚ v spolupráci s ďalšími subjektami pozýva na medzinárodnú vedeckú konferenciu Inovácia –– Rómsky jazyk –– Inklúzia, ktorá je zameraná na výučbu rómskeho jazyka metodikou vyučovania cudzích jazykov predovšetkým pre učiteľov...
09.05.2019 09:36

Malá Logická Olympiáda je určená predškolákom

Takmer dvetisíc predškolákov z celého Slovenska sa zapojí do celoslovenskej súťaže v logickom myslení. Malá Logická Olympiáda preverí jednoduché logické funkcie, tvorenie pojmov, pamäť, počítanie a precvičovanie jemnej motoriky.
09.01.2018 17:00

Študovali by ste v zahraničí?

Od štúdia v zahraničí odrádza mladých ľudí najmä finančná náročnosť. Vyplýva to z prieskumu programu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Slovak Professionals Abroad Program.