Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: Jozef Šujak - Gymnázium Považská Bystrica
19.11.2019 20:33

WORKSHOP O ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI AJ PRE NE-SLOVENČINÁROV s Tiborom Hujdičom

KEDY A KDE: 26.11.2019 (uto) v čase 15:00-18:00 - GYMNÁZIUM, Školská 234/8, 01701 Považská Bystrica

 

VSTUP: ZDARMA

link na prihlásenie: https://bit.ly/2Ohame3

POČET účastníkov OBMEDZENÝ (max. 30) - aj pre učiteľov neslovenčinárov: fyzikárov, chemikárov atď.

 

PROGRAM

Seminár bude ma dve časti:

V prvej sa budeme zaoberať tým ako vybabrať  s celoštátnym prísnym zákazom čítania na druhom stupni základnej  školy, čiže bude o tom, ako v škole rozvíjať kultúru čítania.

V druhej si predstavíme základné čitateľské stratégie, ktoré pomáhajú porozumieť textu a urobíme si modelovú hodinu a jej analýzu, ktorá predstaví možnosti ako kvalitne pracovať s náučným textom na hodinách.

 

PROFIL LEKTORA

Mgr. Tibor HUJDIČ alias pán Mrkvička

Propagátor čítania detí a deťom. Cez dramatizované čítania a predstavovanie kníh inšpiruje deti na školách k čítaniu. Pre učiteľov, knihovníkov a rodičov lektoruje semináre na podporu záujmu o čítanie detí a na rozvoj čitateľskej gramotnosti. Spoluzakladal detské internetové kníhkupectvo Mrkvička, bol moderátorom autorskej rozhlasovej relácie Detská knižnica. Je autorom knihy hier Rodičia ako detské ihrisko.

 

ORGANIZÁTOR

Jozef Šujak

Gymnázium Považská Bystrica

Učitelia Považia

 

Súvisiace články

03.07.2019 10:17

Pätina dievčat uvažuje o štúdiu informatiky a kariére v tejto oblasti

Podľa najnovšieho reprezentatívneho prieskumu INŠTITÚTU PRE VEREJNÉ OTÁZKY (IVO) o štúdiu informatiky alebo podobného odboru uvažuje celkovo 21% dievčat vo veku 14 – 17 rokov. Ďalších 22% dievčat si vie predstaviť svoju budúcu...
28.01.2018 18:46

Šport je tá najkrajšia a najlepšia cesta inklúzie

Pravidelný pohyb je pre všetky deti bez rozdielu nesmierne dôležitý. Vďaka nemu sa dostávajú do formy, učia sa zdravým návykom, nachádzajú si nových priateľov. Pre deti s mentálnym postihnutím sú takéto zručnosti ešte dôležite...
31.05.2017 08:45

Ako si predstavujú náš svet deti? Vo výtvarnej súťaži bodovali mestá budúcnosti

Žiaci z celého Slovenska prihlásili do súťaže Budúcnosť sveta 850 výtvarných prác. Počet diel v druhom ročníku sa zvýšil. Súťažiaci pritom využívali inovatívne nahrávanie cez aktívne rozhranie.