Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
08.03.2018 10:56

Začal sa druhý ročník súťaže pre mladých zoológov

V Bojniciach sa opäť stretnú záujemcovia o svet fauny a flóry, aby si zmerali svoje vedomosti. Národná zoologická záhrada v Bojniciach spolu s občianskym združením Kremnické vrchy a Knižnicou Jána Kollára v Kremnici spustili druhý ročník Zoo Lympiády, ktorá má za cieľ vybrať najlepšieho mladého zoológa Slovenska. Informovala hovorkyňa zoo v Bojniciach Simona Kubičková.

"Súťažiť sa bude opäť v štyroch kategóriách: materské školy, prvý stupeň základných škôl (ZŠ), druhý stupeň ZŠ a stredné školy. Prihlasovanie už je spustené, súťažiaci sa môžu registrovať do konca marca, formulár aj všetky podrobné informácie nájdu na stránkach www.zoobojnice.sk a www.kjkk.sk," uviedla Kubičková. 

Pre súťažiacich organizátori tento rok podľa nej pripravili štyri témy, a to umlčaný les, pobytové znaky zvierat, kosti a kostry zvierat a medzinárodný dohovor CITES.

"Súťažiaci sa môžu zúčastniť dobrovoľných prednášok, ktoré im pomôžu pripraviť na veľké finále. To sa bude konať 30. mája v areáli Národnej zoo Bojnice," doplnila. 

Cieľom Zoo Lympiády je zvýšiť záujem detí, žiakov a študentov slovenských škôl o zoológiu, ekológiu a ich environmentálne povedomie. Súčasne má prispieť k zlepšeniu informovanosti a angažovanosti v otázkach životného prostredia, tiež k zvýšeniu environmentálneho povedomia verejnosti vrátane posilnenia spolupráce a komunikácie so zainteresovanými skupinami.

"Minulý rok sa do súťaže zapojilo viac ako 200 detí z celého Slovenska a stretli sme sa s obrovským úspechom a pozitívnymi ohlasmi na toto podujatie. Veríme, že v tomto ročníku zopakujeme minuloročný úspech, že sa prihlási ešte viac milovníkov prírody a mladých nadšených zoológov," skonštatovala Kubičková. 

Partnermi podujatia sú Ministerstvo životného prostredia SR, Slovenská zoologická spoločnosť, Štátna ochrana prírody SR a Slovenská agentúra životného prostredia.

Zdroj: TASR 
 

Súvisiace články

14.05.2018 10:10

Študenti Katedry pedagogiky a andragogiky FiF UK v Bratislave budú praxovať v ŠPÚ

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu ŠPÚ Ľudovít Hajduk a vedúca Katedry pedagogiky a andragogiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave doc. PhDr. Zlatica Bakošová, PhD. sa dohodli na spolupráci, ktorá posk...
21.02.2018 12:11

Overovanie metódy Jolly Phonics v primárnom vzdelávaní pokračuje podľa plánu

Učitelia základných škôl zaradených do experimentu výučby anglického jazyka metodikou JOLLY PHONICS majú za sebou ďalší odborný tréning.
05.07.2018 20:53

Leto na Žilinskej univerzite bude patriť deťom

Žilinská univerzita (UNIZA) v Žiline aj tento rok vo svojich priestoroch privíta malých školákov, aby v nich svojimi aktivitami vzbudila zvedavosť a záujem o objavovanie okolitého sveta. Počas júla je pre najmenších pripravenýc...