Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
21.03.2018 08:37

ZENIT preverí technické zručnosti žiakov stredných škôl

Stredoškoláci z celého Slovenska si v dňoch 20. – 22. marca 2018 zmerajú sily v celoslovenskom kole súťaže ZENIT, ktorá sa tento rok bude konať v Strednej odbornej škole polytechnickej v Dolnom Kubíne – Kňažia. Víťazi krajských kôl si zmerajú svoje sily v celkovo 10 kategóriách.

 Vedomosti a zručnosti 96 žiakov z celého Slovenska bude hodnotiť odborná komisia v kategóriách ako napríklad programovanie a web dizajn; elektronika, strojárstvo, či práca na CNC strojoch.

Teda v tých oblastiach, ktoré sú dnes na trhu práce mimoriadne atraktívne a zamestnávateľmi žiadané.

Zaujímavou motiváciou pre súťažiacich je víťazstvo v kategóriách web dizajn, web grafik a elektronika, ktoré im prinesie nomináciu k reprezentácii Slovenska na celoeurópskej súťaži zručností mladých EuroSkills v Maďarsku.

Do školských kôl, ktoré predchádzali celoštátnemu, sa v tomto školskom roku zapojilo takmer 1 750 žiakov gymnázií a stredných odborných škôl.                     

V poradí už 34. ročník celonárodnej súťaže ZENIT organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so

Štátnym inštitútom odborného vzdelávania. Obľúbili si ho nielen žiaci a študenti, ale aj pedagógovia. Súčasťou aktivity budú sprievodné podujatia pre súťažiacich vo forme exkurzií vo firmách, či prednášky s odbornou tematikou.

Žiaci základných škôl budú môcť počas súťaže nahliadnuť do učební, aby podporili súťažiacich a získali zaujímavé informácie pri rozhodovaní sa o ďalšom štúdiu.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

11.12.2019 10:40

Dočkali sme sa slovenského vydania medzinárodne uznávanej príručky o inklúzii

Nadácia pre deti Slovenska vydala v rámci programu na podporu inkluzívneho vzdelávania Kto chýba? prvý slovenský Index inklúzie: Príručku na rozvoj škôl s dôrazom na inkluzívne hodnoty. Publikáciu, ktorá bola doteraz preložená ...
25.02.2019 08:13

Škola v Bratislave testovala vo výučbe najmodernejšie vzdelávacie inovácie

Formou tematického týždňa si učitelia a žiaci na druhom stupni Základnej školy na Karloveskej 61 v Bratislave odskúšali v priebehu tohto týždňa tzv. prierezovú výučbu.
04.08.2017 09:22

Viete, ako rozvíjať matematické zručnosti škôlkarov? Poďte na bezplatnú roadshow a poradíme vám!

Odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko s podporou jednotlivých odborov školstva pozýva všetky riaditeľky, učiteľky a učiteľov materských škôl na sériu bezplatných školení s názvom Ako na to so Škôlkarom – Matematika a práca s i...