Späť na zoznam
Vzdelávanie
Autor: UCN
21.03.2018 08:37

ZENIT preverí technické zručnosti žiakov stredných škôl

Stredoškoláci z celého Slovenska si v dňoch 20. – 22. marca 2018 zmerajú sily v celoslovenskom kole súťaže ZENIT, ktorá sa tento rok bude konať v Strednej odbornej škole polytechnickej v Dolnom Kubíne – Kňažia. Víťazi krajských kôl si zmerajú svoje sily v celkovo 10 kategóriách.

 Vedomosti a zručnosti 96 žiakov z celého Slovenska bude hodnotiť odborná komisia v kategóriách ako napríklad programovanie a web dizajn; elektronika, strojárstvo, či práca na CNC strojoch.

Teda v tých oblastiach, ktoré sú dnes na trhu práce mimoriadne atraktívne a zamestnávateľmi žiadané.

Zaujímavou motiváciou pre súťažiacich je víťazstvo v kategóriách web dizajn, web grafik a elektronika, ktoré im prinesie nomináciu k reprezentácii Slovenska na celoeurópskej súťaži zručností mladých EuroSkills v Maďarsku.

Do školských kôl, ktoré predchádzali celoštátnemu, sa v tomto školskom roku zapojilo takmer 1 750 žiakov gymnázií a stredných odborných škôl.                     

V poradí už 34. ročník celonárodnej súťaže ZENIT organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so

Štátnym inštitútom odborného vzdelávania. Obľúbili si ho nielen žiaci a študenti, ale aj pedagógovia. Súčasťou aktivity budú sprievodné podujatia pre súťažiacich vo forme exkurzií vo firmách, či prednášky s odbornou tematikou.

Žiaci základných škôl budú môcť počas súťaže nahliadnuť do učební, aby podporili súťažiacich a získali zaujímavé informácie pri rozhodovaní sa o ďalšom štúdiu.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

20.02.2018 11:07

Manažérske zručnosti pomáhajú pri hľadaní zamestnania. Ako ich u žiakov počas vyučovania rozvíjať?

Keď sa povie „manažér“, mnohí si predstavia iba to, že takýto človek riadi ľudí. Ale za pojmom sa skrýva celá plejáda zručností. Ak ich mladí ľudia ovládajú, môžu im priniesť hneď niekoľko benefitov a uľahčiť napríklad hľadanie...
30.01.2019 08:31

Školy vedú žiakov k zdravému stravovaniu.

Vďaka projektu „Viem, čo zjem“ ich čaká v druhom polroku množstvo zaujímavých aktivít.
04.04.2018 10:57

Absolvent odboru obchodný pracovník je pripravený pre akékoľvek odvetvie obchodu

Profesionálny obchodný pracovník je prínosom ako pre zamestnávateľov, tak aj pre zákazníkov. Teoretické vzdelávanie v tomto odbore je za roky jeho existencie už prepracované do detailov. Duálne vzdelávanie zase umožňuje žiakovi...