Blog
0

Z besedy so spisovateľkou Viktóriou Dominovou

Dňa 8.marca 2023 sa v priestoroch Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch konala beseda žiakov novozámockého Gymnázia so spisovateľkou Viktóriou Dominovou. Organizátormi podujatia boli Nitriansky samosprávny kraj a Knižnica Antona Bernoláka.

Viktória Dominová žije a tvorí v Pezinku. Patrí k multižánrovým autorom. Na jej spisovateľskom konte sú knihy rôznych žánrov: fantasy, trilery a literatúra pre mládež.

Účastníci besedy sa živo zaujímali o jej tvorbu a cestu k jej prvej knihe.Spisovateľka im prezradila, že knihy patria od detstva k jej životu. Písať začala už ako žiačka základnej školy, avšak cesta k vydaniu jej prvej knihy bola dlhá, stretla sa aj s odmietaním, kvôli jej mladému veku.

Jej prvá kniha vyšla, keď mala 18 rokov. Dielo „Nepriatelia Urdisu“ vyšlo pod dievčenským menom spisovateľky „Drgoncová“. V roku 2019 sa vydala a prijala priezvisko Dominová. K spisovateľkiným úspechom patrí aj skutočnosť, že jedna z jej kníh “S úctou priateľ“ bola preložená do českého jazyka a v nasledujúcom období sa pripravujú aj ďalšie preklady z jej tvorby.

Beseda sa niesla v príjemnej atmosfére. Gymnazisti prezradili, že sa tešia na autorkine ďalšie knihy.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu