Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
31.10.2017 08:39

Aj malé a stredné inovatívne podnikanie sa dá rozbehnúť vo veľkom

Od januára 2018 čakajú najpopulárnejšiu iniciatívu na podporu malého a stredného podnikania novinky a aktuálne majú inovatívni podnikatelia „na stole“ najširšiu ponuku podporných služieb. Čo všetko môžu využiť a akým spôsobom im predstavia odborníci na pripravovanom seminári.

 Rozbehnite inovatívny biznis vo veľkom je motto odborného seminára, ktorý priblíži súčasný podporný mechanizmus inovatívneho podnikania na Slovensku. Zároveň sa pripravuje diskusia o novinkách v SME Instrument v novom programovom období, ktoré začína od januára 2018.
    

„V súčasnosti je k dispozícii snáď najväčší balík bezplatných podporných služieb, ktoré sú určené pre rozvoj slovenských inovatívnych MSP. Predstavené budú tie najvýznamnejšie, ktoré môžu pomôcť pri raste firmy na medzinárodných trhoch," konkretizujú usporiadatelia podujatia.
    

Seminár organizuje CVTI SR spoločne s BIC Bratislava a Slovak Business Agency (SBA). Košický seminár bude pripravený spoločne Univerzitným vedeckým parko TECHNICOM. Podujatie sa uskutoční v Bratislave 1. decembra 2017v Košiciach 4. decembra 2017
    

SME Instrument je najpopulárnejšia iniciatíva európskeho programu Horizont 2020, ktorá financuje jednotlivé vysoko inovatívne malé a stredné podniky pri dokončení vývoja produktu a jeho uvedení na trh. Zúčastnení sa dozvedia, čo sa od januára 2018 mení, a dostanú viaceré odporúčania pre prípravu dobrých návrhov. Po ukončení odborných blokov prezentácií budú experti k dispozícii na individuálne konzultácie.
    

Bezplatná registrácia na seminár je už otvorená, pričom viac informácií je dostupných aj na webe CVTI SR.

 

Text a foto: minedu.sk

Súvisiace články

28.02.2018 08:52

Rado Repický opäť medzi najlepšími ilustrátormi

Po roku si mladý výtvarník opäť zmeria sily so svetovými ilustrátormi. Vďaka svojmu talentu sa znova prebojoval do semifinále medzinárodnej súťaži Raw Art Wrestling.
13.10.2017 13:45

Študenti SOŠP v Ružomberku budú praxovať v celulózovo-papierenskom podniku

Ružomberok – Dovedna 29 tretiakov a štvrtákov z odborov mechanik elektrotechnik a mechanik strojov a zariadení zo Strednej odbornej školy polytechnickej (SOŠP) v Ružomberku si bude môcť zlepšovať svoje praktické zručnosti prax...
15.10.2017 11:15

NRSR: Ministerstvo školstva nateraz neplánuje zriadiť školského ombudsmana

Bratislava - Ministerstvo školstva v najbližšom čase neplánuje opätovne zriadiť pozíciu školského ombudsmana, ktorú v minulosti zrušili. Povedala to počas štvrtkovej (12. 10.) parlamentnej Hodiny otázok ministerka školstva Mar...