Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
31.10.2017 08:39

Aj malé a stredné inovatívne podnikanie sa dá rozbehnúť vo veľkom

Od januára 2018 čakajú najpopulárnejšiu iniciatívu na podporu malého a stredného podnikania novinky a aktuálne majú inovatívni podnikatelia „na stole“ najširšiu ponuku podporných služieb. Čo všetko môžu využiť a akým spôsobom im predstavia odborníci na pripravovanom seminári.

 Rozbehnite inovatívny biznis vo veľkom je motto odborného seminára, ktorý priblíži súčasný podporný mechanizmus inovatívneho podnikania na Slovensku. Zároveň sa pripravuje diskusia o novinkách v SME Instrument v novom programovom období, ktoré začína od januára 2018.
    

„V súčasnosti je k dispozícii snáď najväčší balík bezplatných podporných služieb, ktoré sú určené pre rozvoj slovenských inovatívnych MSP. Predstavené budú tie najvýznamnejšie, ktoré môžu pomôcť pri raste firmy na medzinárodných trhoch," konkretizujú usporiadatelia podujatia.
    

Seminár organizuje CVTI SR spoločne s BIC Bratislava a Slovak Business Agency (SBA). Košický seminár bude pripravený spoločne Univerzitným vedeckým parko TECHNICOM. Podujatie sa uskutoční v Bratislave 1. decembra 2017v Košiciach 4. decembra 2017
    

SME Instrument je najpopulárnejšia iniciatíva európskeho programu Horizont 2020, ktorá financuje jednotlivé vysoko inovatívne malé a stredné podniky pri dokončení vývoja produktu a jeho uvedení na trh. Zúčastnení sa dozvedia, čo sa od januára 2018 mení, a dostanú viaceré odporúčania pre prípravu dobrých návrhov. Po ukončení odborných blokov prezentácií budú experti k dispozícii na individuálne konzultácie.
    

Bezplatná registrácia na seminár je už otvorená, pričom viac informácií je dostupných aj na webe CVTI SR.

 

Text a foto: minedu.sk

Súvisiace články

29.05.2019 17:24

Noc múzeí a galérií 2019 má svojich výhercov

Pätnásta sobotná Noc múzeí a galérií skončila a múzejníci sa vracajú ku každodennej práci. Súčasťou každého ročníka býva zhodnotenie podujatia v inštitúciách, mestách, regiónoch. Niekoľko čísel a faktov o Noci múzeí a galérií 2...
20.08.2019 10:02

Podľa prvých výsledkov výskumu sa ukazuje, že Slovensko disponuje učiteľmi s vysokým potenciálom

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) realizuje od 1. augusta 2018 národný projekt spolufinancovaný zo zdrojov EÚ s názvom Medzinárodné hodnotenie kľúčových kompetencií dospelých (PIAAC).
05.06.2017 07:28

Pedagógovia môžu do 30. júna žiadať o pôžičku

BRATISLAVA - Pedagógovia môžu do 30. júna predkladať žiadosti o pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania. Na pôžičky pre pedagógov pritom vyčlenili na tento rok 2 300 000 eur, z toho na žiadosti doručené do 30. júna 1,3 milióna e...