Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
08.11.2017 18:30

Bratislava: Mesto bude musieť investovať do zimného štadióna,hoci ho ešte spláca

Bratislava – Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave prešiel pre Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v roku 2011 rozsiahlou rekonštrukciou za viac ako 70 miliónov eur. Hlavné mesto túto obnovu ešte spláca a už bude musieť do štadióna opäť investovať. Bratislava totiž v roku 2019 bude opäť hostiť svetový šampionát v ľadovom hokeji, no podľa primátora hlavného mesta Iva Nesrovnala štadión na to nie je zatiaľ pripravený, pretože niektoré zariadenia v ňom sú už v zlom stave či na konci životnosti.

"Budeme musieť z rozpočtu mesta vyčleniť ďalšie státisíce eur na také opatrenia, aby tam nebola ohrozená bezpečnosť návštevníkov a hráčov," povedal Nesrovnal. Na štadióne je podľa primátora v zlom stave chladiace zariadenie, obnoviť treba mantinely, sklá či šatne. Bratislava pritom ešte v roku 2018 zaplatí poslednú splátku šesť miliónov eur za rozsiahlu rekonštrukciu štadióna v rokoch 2009 až 2011. "Je to paradox, že ešte splácame úver a už musíme do toho zároveň investovať," priznal Nesrovnal. 
Ako tvrdí, prechádzajúce vedenie mesta ponúklo Zimný štadión Ondreja Nepelu pre Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 a pre magistrát je to záväzkom. "Musíme ho však ponúknuť v prevádzkyschopnom a bezpečnom stave," skonštatoval primátor.
Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) už poslal prevádzkovateľovi štadióna - Správe telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta zoznam nevyhnutných vecí, ktoré treba v hokejovej aréne zrekonštruovať či doplniť. Majstrovstvá budú prebiehať aj v Košiciach a SZĽH tvrdí, že komunikuje na obidvoch stranách s majiteľmi štadiónov. "Zhodnocujeme, čo je skutočne potrebné na to, aby sa na nich mohli uskutočniť majstrovstvá sveta. Nie sú to žiadne prehnané požiadavky, len štandard, ktorý musí hala spĺňať pri organizovaní svetového šampionátu," uviedol zväz pre TASR s tým, že si bude štadióny počas majstrovstiev len prenajímať. Aby sa šampionát mohol uskutočniť na dôstojnej úrovni, musia sa podľa SZĽH majitelia štadiónov postaviť k situácii zodpovedne a zrealizovať nutné opravy. 
Bratislavský mestský poslanec a predseda mestskej komisie pre školstvo, vzdelávanie a šport Rastislav Žitný pre TASR uviedol, že zimný štadión výraznú rekonštrukciu nepotrebuje. O požiadavkách SZĽH však už počul. "Budeme sa nimi zoberať aj v komisii pre školstvo, vzdelávanie a šport. Som presvedčený, že prípadné náklady pre úpravu na majstrovstvá sveta by mal znášať SZĽH alebo štát," skonštatoval.
STaRZ na otázky TASR uviedol, že v stredu bude k tejto téme zvolaná tlačová konferencia.

 

TASR

Súvisiace články

12.03.2019 08:08

Pracovná ponuka - Obec Poníky

Výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa / riaditeľky
29.10.2019 10:22

Na medzinárodnej konferencii TRACK-VET v Bratislave odborníci diskutovali o prierezových kľúčových kompetenciách

V Bratislave sa 23. októbra 2019 uskutočnila medzinárodná konferencia projektu TRACK-VET s názvom „Rozvíjanie, hodnotenie a overovanie prierezových kľúčových kompetencií vo formálnom odbornom vzdelávaní a v systéme ďalšieho odb...
07.03.2019 07:21

OVERTE SI SVOJE KOMPETENCIE V RÁMCI OECD Online testu Vzdelávanie a zručnosti

Zapojte sa do 2. etapy elektronického testovania „PIAAC Online (Vzdelanie a zručnosti Online)“ s cieľom overiť si svoje kompetencie a pomôcť zlepšiť celoživotné vzdelávanie pedagogických zamestnancov na Slovensku.