Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
27.03.2018 09:33

Celoslovenské odborné semináre pre školské knižnice

Pri príležitosti marca ako mesiaca knihy zorganizovala Slovenská pedagogická knižnica dva celoslovenské semináre pre školské knižnice, ktorých sa zúčastnilo 178 účastníkov.

Cieľom uvedených seminárov bolo poskytnúť cenné informácie pre výkon odborných knižničných činností, podporu vzdelávania v informačnej a čitateľskej gramotnosti a tiež pre elektronizáciu školskej knižnice.

Prvý celoslovenský seminár zorganizovala Slovenská pedagogická knižnica v spolupráci s Mestskou knižnicou mesta Piešťany v Piešťanoch 15. marca 2018. O seminár prejavili záujem najmä riaditelia základných a stredných škôl, školskí knihovníci a učitelia. Druhý celoslovenský seminár zorganizovala Slovenská pedagogická knižnica v spolupráci s Krajskou knižnicou Ľudovíta Štúra vo Zvolene 22. marca 2018. Najväčšie zastúpenie na seminári mali školskí knihovníci zo základných a stredných škôl.

Oba semináre sa vyznačovali aktívnou a živou diskusiou samotných účastníkov, ako aj priateľskou atmosférou. Ústredná metodička pre školské knižnice Rozália Cenigová na základe spätnej väzby od účastníkov oboch seminárov povedala: „Zorganizovanie oboch podujatí malo pre nich hlboký význam a akceptovalo ich problémy pri poskytovaní kvalitnejších knižnično-informačných služieb".

Zdroj: minedu

Súvisiace články

19.10.2018 09:22

Správa z vesmíru: Prvou Učiteľkou Slovenska je Zuzana Tkáčová!

Učiteľka informatiky na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach to dokázala! Nadšenie a zápal, s akým predstupuje pred svojich študentov, ako aj dosiahnuté výsledky, boli pre odbornú porotu rozhodujúce. Zuzane Tkáčovej ako prv...
13.04.2018 19:04

Ministerka Martina Lubyová ocenila učiteľov Žilinského kraja

Z rúk ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej si v utorok 10. apríla 2018 prevzali ocenenia pedagogickí a odborní zamestnanci škôl v Žilinskom kraji. Slávnostné podujatie organizované Okresným úradom v Ž...
01.12.2017 12:15

Deti budú za pomoci robota opravovať aj pokazené potrubie

Najväčšia medzinárodná robotická súťaž FIRST LEGO League pre deti a mládež od 9 do 16 rokov sa koná na Slovensku už desiaty raz. V piatok 1. decembra sa uskutoční prvý z tohtoročných regionálnych turnajov.