Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
23.04.2018 20:21

Ďakovné listy ministerky školstva stredoškolským učiteľkám za podporu študentských časopisov

Na 24. ročníku novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero, ktorá sa uskutočnila 20. a 21. apríla vo Zvolene, boli tradične ocenení aj pedagógovia, ktorí dlhodobo a tvorivo podporujú rozvoj školských médií.

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová udelila na návrh odbornej poroty Ďakovné listy PaedDr. Oľge Sobotkovej, ktorá v rokoch  2002 až 2015 (kým neodišla do dôchodku)  koordinovala časopis Spod Gupne vychádzajúci na Gymnáziu Františka Švantnera v Novej Bani (pre chorobu sa na záverečnom vyhodnotení nemohla zúčastniť, cenu za ňu prevzali študenti - redaktori časopisu). 

Druhou ocenenou bola Mgr. Renáta Bočkayová, ktorá na Strednej zdravotníckej škole M. Hattalu v Dolnom Kubíne napomáha redakčnej rade časopisu Uzlík od roku 2000. Ešte predtým dva roky koordinovala časopis Škola na Strednej poľnohospodárskej škole v Kežmarku. Pred vysokou školou bola sama ako tretiačka a štvrtáčka na Gymnáziu v Kežmarku šéfredaktorkou stredoškolského časopisu Stretnutia. Rozhodovala sa medzi láskou k deťom spojenou s učiteľským povolaním a žurnalistikou – a ako učiteľka robí oboje.

Tretia ocenená Ing. Jarmila Matelová sedem rokov metodicky pomáha redakčnej rade časopisu Sibírčan One (aktuálne premenovaný na Energo Times), ktorý vychádza na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Trnave. Ako sama obrazne s úsmevom povedala, školský časopis je jej  prvé dieťa. Druhé dve – dvojičky, sa jej narodili 4. apríla 2018. 

Ceny za významný pedagogický prínos k rozvoju študentskej tlače sa na Štúrovom pere udeľujú od roku 1998. Doteraz ich získalo 37 pedagógov.

Zdroj: minedu

Foto: Lenka Malovcová

Súvisiace články

22.09.2017 09:28

Prvý seminár z cyklu Osobnosti slovenskej politiky je odkazom aj pre ďalšie generácie

Prvý seminár pre slovenských učiteľov z cyklu Osobnosti slovenskej politiky, ktorý sa konal dnes v Bratislave je podľa riaditeľa Štátneho pedagogického ústavu Ľudovíta Hajduka odkazom nielen pre súčasnú, ale aj ďalšie generácie.
03.09.2018 08:52

Brány škôl sa opäť otvárajú, do lavíc zasadne celkovo 684.000 žiakov

Brány základných a stredných škôl sa po letných prázdninách v pondelok opäť otvárajú. Pre 684.000 žiakov základných a stredných škôl sa začína školský rok 2018/2019. Do školských lavíc zasadne aj približne 56.700 prváčikov.
06.02.2018 18:56

Študenti vyrábajú repliky historických predmetov

Originálne repliky predmetov používaných v dávnych dobách dokážu vyrobiť študenti umeleckých študijných odborov Súkromnej strednej umeleckej školy (SSUŠ) Hodruša-Hámre.