Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
16.12.2017 12:35

FYZIKA VŠETKÝMI ZMYSLAMI

Ak sa chcete dozvedieť čo je to zvuk, ako vplýva na človeka a ako sa dá spojiť fyzika a hudba, príďte sa pozrieť na show FYZIKA VŠETKÝMI ZMYSLAMI. Fyzika všetkými zmyslami je voľné pokračovanie fyzikálnej show Fyzika naživo. Prvý ročník show bude venovaný zvuku a experimentom súvisiacich so zvukom. Experimenty sú pripravené tak, aby ste sa nielen zabavili, ale aj niečo užitočné naučili.

FYZIKA VŠETKÝMI ZMYSLAMI sa uskutoční pre žiakov základných škôl od 19.12.2017 do 21.12.2017 v čase od 8,30 hod. do 12,30 hod (v hodinových intervaloch). 

Žiaci majú prirodzený záujem objavovať a spoznávať okolitý svet, chcú zistiť, ako svet funguje, a prečo tak funguje. Je potrebné rozvíjať tento záujem u deti, dostatočne ich zaujať a umožniť im objaviť čaro prírodných vied, aby nestratili záujem o prírodné vedy v neskoršom období.

Vianočnú fyzikálnu show pripravila Fakulta prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s občianskym združením VIAC AKO UČENIE. Od utorku 19.12 do štvrtku 21.12 fyzikálnu show navštívi 1000 žiakov základných škôl z Nitrianskeho kraja.

Nový formát bude mať názov „FYZIKA VŠETKÝMI ZMYSLAMI" a bude orientovaný viac edukačne. Fyzika všetkými zmyslami bude zameraná tematicky, kde sa budeme snažiť zvolenú tému žiakom priblížiť pútavo, ale pritom tak, aby sme obsiahli tie najpodstatnejšie znaky danej témy.

Tohtoročnou témou bude zvuk, ktorý sa síce v terajších vzdelávacích programoch základnej školy nenachádza, ale je každodennou súčasťou bežného života, a preto by bolo dobré, aby sa s ním žiaci na základnej škole stretli.

 

 PaedDr. Ľubomíra Valovičová

Súvisiace články

03.01.2018 17:44

Podiel vysokoškolákov sa zvyšuje, podiel pracovných ponúk pre nich však paradoxne klesá

Slovensko prešlo od zlomového roku 1989 veľkými zmenami. Ukazuje sa, že novinky zasiahli aj vysoké školy. Kým rok po revolúcii prijali verejné univerzity na dennú formu štúdia podľa údajov Centra vedecko-technických informácií ...
29.05.2018 08:44

Rodičia z Rohoviec budú v utorok bojovať za slovenské triedy na zastupiteľstve

Rodičia z Rohoviec v okrese Dunajská Streda a okolitých obcí budú v utorok bojovať za triedy s vyučovacím jazykom slovenským na zasadnutí obecného zastupiteľstva.
22.12.2018 18:39

Slnečnice podporia deti z detských domovov

Každý predaný byt v novej mestskej štvrti Slnečnice v Bratislave podporí deti z detských domovov. Najväčší rezidenčný developer CRESCO GROUP totiž od novembra tohto roka spustil spoluprácu s programom Buddy. Ten od roku 2006 hľ...