Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
04.04.2018 08:59

ISTROBOT 2018

Pozývame vás na 18. ročník medzinárodnej robotickej súťaže Istrobot, ktorú 14. apríla. bude hostiť Fakulta elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Roboty budú súťažiť v šiestich kategóriách, v ktorých ich bude hodnotiť niekoľkočlenná porota zložená z odborníkov i zástupcov FEI STU.

V kategórii Stopár je cieľom zostrojiť autonómneho mobilného robota, ktorý prejde po určenej dráhe a v časovom limite do cieľa. Smer a trasa je daná tmavým pruhom, na dráhe budú umiestnené rozličné prekážky.

Myš v bludisku je kategóriou, v ktorej je potrebné navrhnúť a zostrojiť mikropočítačom riadeného autonómneho mobilného robota (myš), ktorý dokáže prejsť zadaným bludiskom do cieľa v čo najkratšom čase.

Tretia súťažná kategória nesie názov „V sklade kečupu". V nej majú roboty za úlohu v dueli preniesť na svoju stranu čo najviac plechoviek rajčinového pretlaku.

Na súťažiacich tento rok opäť čaká aj Voľná jazda, kde bude porota hodnotiť najmä zaujímavosť zostrojeného robota. Z vystavených robotov porota vyberie tie, ktoré budú mať šancu predviesť čo dokážu a prebojovať sa tak k výhre.

Predposlednou kategóriou je Lietajúca výzva, v ktorej musí zostrojený lietajúci stroj preniesť užitočnú záťaž dráhou pomedzi prekážky v čo najkratšom čase.

Behom robotov je zakončený zoznam súťažných kategórii, pričom je úloha vcelku jednoduchá – aby robot prešiel dráhou v čo najrýchlejšom čase. Robot však musí dráhou kráčať a nemôže mať viac ako 8 nôh.

Dopoludnie je venované prehliadke robotov a kategórii Voľná jazda. Ostatné kategórie prebehnú nasledovne:

  • 10:00 Kvalifikačné súťaže robotov
  • 12:00 Kategória Lietajúca výzva - finále
  • 14:00 Slávnostné otvorenie súťaže
  • 14:00 - 16:00 Finále jednotlivých kategórií
  • 16:30 Slávnostné odovzdávanie cien

Počas celého trvania podujatia bude možné navštíviť stánok spoločnosti MathWorks, Národné centrum robotiky ako aj ukážky lietajúcich dronov, 3D tlače a mobilnej robotiky. Všetky ďalšie informácie nájdete na istrobot.sk alebo na našom Facebooku.

 

Súvisiace články

01.11.2017 08:46

Školskí odborári nesúhlasia s návrhom kolektívnej zmluvy na rok 2018

Bratislava – Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku (OZ PŠaV) nesúhlasí s návrhom kolektívnej zmluvy na rok 2018. Podľa slov vedúceho úradu OZ PŠaV Juraja Stodolovského návrh zmluvy neobsahuje akúkoľvek požiada...
01.09.2017 09:19

Prezident poveril ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú vedením rezortu školstva

BRATISLAVA  - Prezident Andrej Kiska prijal demisiu ministra školstva Petra Plavčana (nominant SNS) a dočasným vedením rezortu poveril ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú (nominantka SNS). Prezident zastupujúcu ministe...
12.07.2018 22:20

ŠPÚ v rodnej obci generála Štefánika zorganizuje konferenciu k 100.výročiu vzniku ČSR

Štátny pedagogický ústav a obec Košariská zorganizujú v rodnej obci generála Milana Rastislava Štefánika vedeckú konferenciu „Štátnik a vedec Milan Rastislav Štefánik, rodák z Košarísk“. Podujatie sa uskutoční z iniciatívy pre...