Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
02.12.2017 15:45

Medzinárodná súťaž na priblíženie existencie elektrónov, protónov a ďalších častíc

Viete, že žijeme vo svete plnom častíc? Ak áno, je tu pre Vás a Vašich žiakov nová súťaž Častice pre Teba/Particles4You, sponzorovaná Európskou fyzikálnou spoločnosťou (EPS) a organizovaná kolaboráciou International Particle Physics Outreach Group (IPPOG).

Úlohou je vytvoriť vzdelávací, zábavný a inšpirujúci nástroj, ktorý demonštruje prítomnosť elementárnych častíc v našom každodennom živote. Môže to byť vec, prototyp, vzdelávací plán, aktivita, hra, experiment, či dokonca umelecké dielo.
    

Súťažiť môžu všetci učitelia a žiaci základných a stredných škôl z celého sveta a to v ich materinskom jazyku. Môžu sa zapojiť jednotlivci, skupiny, triedy a dokonca aj skupiny tried. Vašim cieľom je naučiť svet, že časticová fyzika je všade a ovplyvňuje naše životy mnohými spôsobmi. Víťazi môžu získať časticový detektor, špeciálny darček z CERN a návštevu časticového fyzika vo Vašej skole.

Viac informácií nájdete po slovensky na http://ippog.org/particles4u/sk, kde  môžete poslať prihlášku s Vašim dielom do 7. januára 2017.

 

zdroj:  minedu

Súvisiace články

28.09.2017 13:08

Inžiniersky nástroj MATLAB pomáha študentom zlepšovať ich zručnosti

Programovanie v MATLABe využívajú svetové univerzity, chváli si ho však aj komerčný sektor. Úspešne sa aklimatizoval na Slovensku – aj na akademickej pôde. Stretli sa s ním napríklad slovenskí študenti STU v Bratislave alebo Ži...
05.10.2017 16:50

Štúdium dopravných odborov má budúcnosť

Pre žiakov posledných ročníkov základných škôl začína byť v tomto období aktuálna otázka výberu budúceho povolania.
15.02.2018 18:32

Vyše 80 percent maturantov si vybralo anglický jazyk

Externá maturita čaká v tomto školskom roku spolu 43 605 stredoškolákov. Z nich až 83,4 % si ako jeden z maturitných predmetov vybralo anglický jazyk. Vyplýva to z údajov nahlásených Národnému ústavu certifikovaných meraní vzd...