Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
02.12.2017 15:45

Medzinárodná súťaž na priblíženie existencie elektrónov, protónov a ďalších častíc

Viete, že žijeme vo svete plnom častíc? Ak áno, je tu pre Vás a Vašich žiakov nová súťaž Častice pre Teba/Particles4You, sponzorovaná Európskou fyzikálnou spoločnosťou (EPS) a organizovaná kolaboráciou International Particle Physics Outreach Group (IPPOG).

Úlohou je vytvoriť vzdelávací, zábavný a inšpirujúci nástroj, ktorý demonštruje prítomnosť elementárnych častíc v našom každodennom živote. Môže to byť vec, prototyp, vzdelávací plán, aktivita, hra, experiment, či dokonca umelecké dielo.
    

Súťažiť môžu všetci učitelia a žiaci základných a stredných škôl z celého sveta a to v ich materinskom jazyku. Môžu sa zapojiť jednotlivci, skupiny, triedy a dokonca aj skupiny tried. Vašim cieľom je naučiť svet, že časticová fyzika je všade a ovplyvňuje naše životy mnohými spôsobmi. Víťazi môžu získať časticový detektor, špeciálny darček z CERN a návštevu časticového fyzika vo Vašej skole.

Viac informácií nájdete po slovensky na http://ippog.org/particles4u/sk, kde  môžete poslať prihlášku s Vašim dielom do 7. januára 2017.

 

zdroj:  minedu

Súvisiace články

05.10.2017 08:49

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová diskutovala o budúcnosti trhu práce

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová otvorila odborný seminár s názvom „Budúcnosť práce na Slovensku“.
03.11.2017 15:45

Včelárstvo v botanickej záhrade

Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach organizuje v spolupráci s miestnou základnou organizáciou SZV a AVS šiesty ročník výstavy Včelárstvo. Výstava sa uskutoční na Mánesovej 23 od 3. novembra do 19. novembra 2017, v čase od 9:00 d...
08.11.2017 15:45

MŠVVaŠ: Vyhlásilo štvrté kolo výzvy V základnej škole úspešnejší

Bratislava – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR vyhlásilo štvrté kolo výzvy s názvom V základnej škole úspešnejší v rámci operačného programu Ľudské zdroje. Uzávierka prihlášok je do 11. januára 2018.