Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
05.07.2018 21:06

Mesto plánuje výstavbu dvoch nových športových hál

Na nitrianskom sídlisku Diely by mala v priebehu budúceho roka vyrásť nová multifunkčná hala. Mesto ju chce vybudovať predovšetkým pre potreby športových klubov, no slúžiť bude aj na organizovanie rôznych spoločenských udalostí.

Mesto okrem toho plánuje postaviť športovú halu aj na Hlbokej ulici na sídlisku Čermáň. Celkové náklady na obe stavby dosiahnu sumu dva milióny eur. Z tejto sumy zaplatí mesto z vlastného rozpočtu 1,3 milióna eur, ďalších 700.000 eur pôjde z dotácie Úradu Vlády SR. „Výstavba oboch hál bola schválená súčasne. Bol záujem vytvoriť dve nové kvalitné športoviská, ktoré budú klubom slúžiť ako tréningové plochy. Od začiatku sme vedeli, že dve haly nedokážeme postaviť za 1,3 milióna eur, tak sme hľadali možnosti, ako získať dodatočné zdroje. Tie prídu na účet mesta v podobe dotácie," vysvetlil prednosta mestského úradu Igor Kršiak.

Podľa primátora Jozefa Dvonča bude stáť nová hala na Dieloch neďaleko Základnej školy Na Hôrke. „Bude mať kapacitu približne 250 divákov a bude slúžiť predovšetkým ako tréningová plocha pre športové kluby a v prípade potreby aj ako spoločenská sála," vysvetlil Dvonč. Mesto v súčasnosti pripravuje verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác. „Urobili sme prieskum trhu, koľko taká hala môže asi stáť v požadovanej obsahovej skladbe. Momentálne sa už bude môcť vypracovať projektová dokumentácia a podklady pre stavebné povolenie," dodal Kršiak.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

09.10.2017 15:00

Lubyová považuje 260- stranový dokument Učiace sa Slovensko za strategickú a filozofickú víziu na ďalších desať rokov

BRATISLAVA - V poradí dvadsiata ministerka školstva na Slovensku Martina Lubyová považuje situáciu v rezorte za kritickú. Povedala to v dnešnej diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy s tým, že po vyriešení situácie by sa chcela...
22.12.2018 19:05

Odmeny učiteľom nikto nezrušil

Ministerstvo školstva upozorňuje na zavádzajúce informácie v médiách o tom, že rezort zrušil odmeny učiteľom.
08.03.2018 10:47

Ľudia pôjdu v piatok opäť do ulíc, rektori a dekani udeľujú študentom voľno

V desiatkach slovenských miest, ale i svetových metropol sa v piatok 9. marca budú opäť konať zhromaždenia s názvom Za slušné Slovensko. Väčšina vysokých škôl a univerzít udelila študentom na piatok rektorské alebo dekanské voľ...