Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
05.07.2018 21:06

Mesto plánuje výstavbu dvoch nových športových hál

Na nitrianskom sídlisku Diely by mala v priebehu budúceho roka vyrásť nová multifunkčná hala. Mesto ju chce vybudovať predovšetkým pre potreby športových klubov, no slúžiť bude aj na organizovanie rôznych spoločenských udalostí.

Mesto okrem toho plánuje postaviť športovú halu aj na Hlbokej ulici na sídlisku Čermáň. Celkové náklady na obe stavby dosiahnu sumu dva milióny eur. Z tejto sumy zaplatí mesto z vlastného rozpočtu 1,3 milióna eur, ďalších 700.000 eur pôjde z dotácie Úradu Vlády SR. „Výstavba oboch hál bola schválená súčasne. Bol záujem vytvoriť dve nové kvalitné športoviská, ktoré budú klubom slúžiť ako tréningové plochy. Od začiatku sme vedeli, že dve haly nedokážeme postaviť za 1,3 milióna eur, tak sme hľadali možnosti, ako získať dodatočné zdroje. Tie prídu na účet mesta v podobe dotácie," vysvetlil prednosta mestského úradu Igor Kršiak.

Podľa primátora Jozefa Dvonča bude stáť nová hala na Dieloch neďaleko Základnej školy Na Hôrke. „Bude mať kapacitu približne 250 divákov a bude slúžiť predovšetkým ako tréningová plocha pre športové kluby a v prípade potreby aj ako spoločenská sála," vysvetlil Dvonč. Mesto v súčasnosti pripravuje verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác. „Urobili sme prieskum trhu, koľko taká hala môže asi stáť v požadovanej obsahovej skladbe. Momentálne sa už bude môcť vypracovať projektová dokumentácia a podklady pre stavebné povolenie," dodal Kršiak.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

06.08.2019 16:09

Historický úspech slovenských žiakov na medzinárodnej chemickej olympiáde

Dve zlaté, dve strieborné medaily a ocenenie za najlepšie vyriešenú praktickú časť. Vďaka tejto bilancii zaznamenalo Slovensko na 51. ročníku Medzinárodnej chemickej olympiády v Paríži historicky najlepší výsledok na tejto súťaži.
02.05.2018 11:21

Štátny tajomník Peter Krajňák na pracovnej návšteve v Prešovskom kraji

V dňoch 26. a 27. apríla 2018 navštívil štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Krajňák školy a školské podujatia v Prešove, Svidníku a Stropkove.
22.09.2017 09:28

Prvý seminár z cyklu Osobnosti slovenskej politiky je odkazom aj pre ďalšie generácie

Prvý seminár pre slovenských učiteľov z cyklu Osobnosti slovenskej politiky, ktorý sa konal dnes v Bratislave je podľa riaditeľa Štátneho pedagogického ústavu Ľudovíta Hajduka odkazom nielen pre súčasnú, ale aj ďalšie generácie.