Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
01.10.2017 17:39

Mesto rekonštruuje viaceré materské školy

Deti dvoch prešovských materských škôl sa už hrajú vo vylepšenom prostredí.

Prešov 1. októbra (TASR) -  Na internetovej stránke mesta o tom informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.

"Obnova objektov Materskej školy Solivarská má za sebou ďalšiu, tretiu etapu. Tentoraz prešiel revitalizáciou hlavne kuchynský blok, kde bola rekonštruovaná strecha, obnovená fasáda a vymenené okná a dvere. Stavbári však vynovili aj chodníky, ktoré sú už bezbariérové, vybudovali rigol na zachytávanie dažďovej vody a škôlka má aj nové oplotenie," informoval Grejták.

Hlavné práce sa uskutočnili počas prázdnin, takže 93 detí tejto škôlky mohlo školský rok začať nerušene. "Spolupráca so stavebnou firmou bola veľmi dobrá, vychádzali nám maximálne v ústrety," skonštatovala riaditeľka tejto materskej školy Janka Rusnáková pri odovzdávaní hotovej stavby.

Práce v hodnote 17.900 eur s DPH vytvorila spoločnosť PEhAES a.s. Revitalizáciou prešla aj budova v objekte Materskej školy na Budovateľskej ulici. Tá tiež dostala novú, zateplenú fasádu i strechu a pribudol tam tiež bezbariérový chodník. Súčasťou bola aj prekládka nízkonapäťových elektrických rozvodov a úprava plynovej prípojky. Došlo tiež k doplneniu chýbajúcich plastových okien a úprave vstupu. V tomto prípade išlo o investíciu v hodnote 50.532 eur, pričom dodávateľom stavebných prác bola spoločnosť PO-STAV.

Stavebný ruch podľa radnice v súčasnosti panuje aj v Materskej škole Kráľovnej pokoja či v MŠ na uliciach Mukačevská, Československej armády, Fraňa Kráľa a ďalších.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

20.09.2019 11:26

Prešovská univerzita v Prešove otvorila nový akademický rok inauguráciou rektora

Otvorenie nového akademického roka 2019/2020 sa na pôde Prešovskej univerzity (PU) v Prešove nieslo v znamení inaugurácie rektora prof. Petra Kónyu, ktorý začal svoje druhé funkčné obdobie na tomto poste.
24.06.2019 13:00

Na podporu vzdelávania nízkokvalifikovaných osôb vznikla pracovná skupina

Dňa 17. júna 2019 štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová vymenovala členov pracovnej skupiny Národnej siete pre implementáciu iniciatívy Cesty zvyšovania zručností. Členmi pracovne...
25.05.2017 10:52

ŠPÚ bude spolupracovať s Raabe a Expol pedagogika na skvalitňovaní škôl aj učiteľov

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk rokoval so zástupcami Raabe a Expol pedagogika o ďalšej spolupráci v oblasti výchovno-vzdelávacích aktivít pre učiteľov a školy. Hovorili spolu o cieľoch, ktoré ich spájajú ...