Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
01.10.2017 17:39

Mesto rekonštruuje viaceré materské školy

Deti dvoch prešovských materských škôl sa už hrajú vo vylepšenom prostredí.

Prešov 1. októbra (TASR) -  Na internetovej stránke mesta o tom informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.

"Obnova objektov Materskej školy Solivarská má za sebou ďalšiu, tretiu etapu. Tentoraz prešiel revitalizáciou hlavne kuchynský blok, kde bola rekonštruovaná strecha, obnovená fasáda a vymenené okná a dvere. Stavbári však vynovili aj chodníky, ktoré sú už bezbariérové, vybudovali rigol na zachytávanie dažďovej vody a škôlka má aj nové oplotenie," informoval Grejták.

Hlavné práce sa uskutočnili počas prázdnin, takže 93 detí tejto škôlky mohlo školský rok začať nerušene. "Spolupráca so stavebnou firmou bola veľmi dobrá, vychádzali nám maximálne v ústrety," skonštatovala riaditeľka tejto materskej školy Janka Rusnáková pri odovzdávaní hotovej stavby.

Práce v hodnote 17.900 eur s DPH vytvorila spoločnosť PEhAES a.s. Revitalizáciou prešla aj budova v objekte Materskej školy na Budovateľskej ulici. Tá tiež dostala novú, zateplenú fasádu i strechu a pribudol tam tiež bezbariérový chodník. Súčasťou bola aj prekládka nízkonapäťových elektrických rozvodov a úprava plynovej prípojky. Došlo tiež k doplneniu chýbajúcich plastových okien a úprave vstupu. V tomto prípade išlo o investíciu v hodnote 50.532 eur, pričom dodávateľom stavebných prác bola spoločnosť PO-STAV.

Stavebný ruch podľa radnice v súčasnosti panuje aj v Materskej škole Kráľovnej pokoja či v MŠ na uliciach Mukačevská, Československej armády, Fraňa Kráľa a ďalších.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

20.04.2018 13:56

Uskutočnil sa tretí BEH MEDIKOV Lekárskej fakulty UPJŠ

V stredu 18. apríla 2018 sa uskutočnil tretí ročník Behu medikov mesta Košice v réžii študentov Lekárskej fakulty UPJŠ, pri ktorom spojili študenti radosť z pohybu s myšlienkou pomoci druhým.
03.08.2017 08:38

ŠPÚ a Ústav politických vied SAV spoločne predstavia osobnosti slovenskej politiky

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk a riaditeľ Ústavu politických vied Slovenskej akadémie vied Miroslav Pekník sa dohodli na spolupráci pri realizácii cyklu Osobnosti slovenskej politiky.
12.11.2017 18:21

POPRAD: Na burze pod Tatrami sa predstavila takmer tridsiatka stredných škôl

POPRAD – Okolo 29 stredných škôl vrátane gymnázií sa tento rok predstaví na burze stredných škôl pre žiakov základných škôl a rodičov, ktorá sa koná v Poprade. Prezentovať tam budú svoje učebné a maturitné odbory z celého podt...