Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
01.10.2017 17:39

Mesto rekonštruuje viaceré materské školy

Deti dvoch prešovských materských škôl sa už hrajú vo vylepšenom prostredí.

Prešov 1. októbra (TASR) -  Na internetovej stránke mesta o tom informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.

"Obnova objektov Materskej školy Solivarská má za sebou ďalšiu, tretiu etapu. Tentoraz prešiel revitalizáciou hlavne kuchynský blok, kde bola rekonštruovaná strecha, obnovená fasáda a vymenené okná a dvere. Stavbári však vynovili aj chodníky, ktoré sú už bezbariérové, vybudovali rigol na zachytávanie dažďovej vody a škôlka má aj nové oplotenie," informoval Grejták.

Hlavné práce sa uskutočnili počas prázdnin, takže 93 detí tejto škôlky mohlo školský rok začať nerušene. "Spolupráca so stavebnou firmou bola veľmi dobrá, vychádzali nám maximálne v ústrety," skonštatovala riaditeľka tejto materskej školy Janka Rusnáková pri odovzdávaní hotovej stavby.

Práce v hodnote 17.900 eur s DPH vytvorila spoločnosť PEhAES a.s. Revitalizáciou prešla aj budova v objekte Materskej školy na Budovateľskej ulici. Tá tiež dostala novú, zateplenú fasádu i strechu a pribudol tam tiež bezbariérový chodník. Súčasťou bola aj prekládka nízkonapäťových elektrických rozvodov a úprava plynovej prípojky. Došlo tiež k doplneniu chýbajúcich plastových okien a úprave vstupu. V tomto prípade išlo o investíciu v hodnote 50.532 eur, pričom dodávateľom stavebných prác bola spoločnosť PO-STAV.

Stavebný ruch podľa radnice v súčasnosti panuje aj v Materskej škole Kráľovnej pokoja či v MŠ na uliciach Mukačevská, Československej armády, Fraňa Kráľa a ďalších.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

09.07.2019 15:06

Ministerstvo školstva je za čo najskoršie zavedenie odpisov z registra trestov do praxe

V rámci novely školského zákona o zavedení povinného predprimárneho vzdelávania bola prezidentke Slovenskej republiky Zuzane Čaputovej predložená na podpis aj novela zákona, ktorá zavádza povinnosť odpisov z registra trestov pr...
12.04.2018 14:03

Riaditeľ ŠPÚ Ľ. Hajduk a predseda Matice slovenskej M. Gešper podpísali Memorandum o spolupráci

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk a predseda Matice slovenskej Marián Gešper podpísali Memorandum o spolupráci obidvoch inštitúcií.
30.11.2017 17:30

VLÁDA: Predsedníctvo Agentúry na podporu výskumu a vývoja prechádza personálnou obmenou

BRATISLAVA - Predsedníctvo Agentúry na podporu výskumu a vývoja prechádza personálnou obmenou. Keďže doterajším 11 členom vypršalo štvorročné funkčné obdobie, ministerka školstva Martina Lubyová predložila na vládu návrh na me...