Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
01.10.2017 17:39

Mesto rekonštruuje viaceré materské školy

Deti dvoch prešovských materských škôl sa už hrajú vo vylepšenom prostredí.

Prešov 1. októbra (TASR) -  Na internetovej stránke mesta o tom informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.

"Obnova objektov Materskej školy Solivarská má za sebou ďalšiu, tretiu etapu. Tentoraz prešiel revitalizáciou hlavne kuchynský blok, kde bola rekonštruovaná strecha, obnovená fasáda a vymenené okná a dvere. Stavbári však vynovili aj chodníky, ktoré sú už bezbariérové, vybudovali rigol na zachytávanie dažďovej vody a škôlka má aj nové oplotenie," informoval Grejták.

Hlavné práce sa uskutočnili počas prázdnin, takže 93 detí tejto škôlky mohlo školský rok začať nerušene. "Spolupráca so stavebnou firmou bola veľmi dobrá, vychádzali nám maximálne v ústrety," skonštatovala riaditeľka tejto materskej školy Janka Rusnáková pri odovzdávaní hotovej stavby.

Práce v hodnote 17.900 eur s DPH vytvorila spoločnosť PEhAES a.s. Revitalizáciou prešla aj budova v objekte Materskej školy na Budovateľskej ulici. Tá tiež dostala novú, zateplenú fasádu i strechu a pribudol tam tiež bezbariérový chodník. Súčasťou bola aj prekládka nízkonapäťových elektrických rozvodov a úprava plynovej prípojky. Došlo tiež k doplneniu chýbajúcich plastových okien a úprave vstupu. V tomto prípade išlo o investíciu v hodnote 50.532 eur, pričom dodávateľom stavebných prác bola spoločnosť PO-STAV.

Stavebný ruch podľa radnice v súčasnosti panuje aj v Materskej škole Kráľovnej pokoja či v MŠ na uliciach Mukačevská, Československej armády, Fraňa Kráľa a ďalších.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

22.02.2019 09:03

Nominácie do súťaže Vedec roka 2018

Už v poradí 22. ročník súťaže Vedec roka organizuje v tomto roku centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností.
30.12.2017 13:43

Deti poslali na ministerstvo školstva stovky vlastnoručne vyrobených pozdravov 

Bratislava – Žiaci základných škôl z rôznych kútov Slovenska doručili na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR stovky vlastnoručne vyrobených vianočných či novoročných pozdravov. Ako pre TASR uviedol komunikačný odb...
04.05.2018 08:14

Rektori majú zásadné pripomienky k dvom zákonom z rezortu školstva

Rektori okrem iného odmietajú návrh na obsadzovanie funkcií docentov a profesorov bez príslušných konaní