Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
21.11.2019 10:43

Ministerka Martina Lubyová si na pôde ZŠ v Plaveckom Štvrtku pripomenula 30. výročie prijatia Dohovoru o právach dieťaťa

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová navštívila dnes pri príležitosti Svetového dňa detí a 30. výročia prijatia Dohovoru o právach dieťaťa Základnú školu v Plaveckom Štvrtku.

 Na stretnutí si prijatie dohovoru pripomenuli podpisom jeho inovovanej verzie pre deti 21. storočia symbolicky v modrej farbe UNICEF-u ministerka Martina Lubyová s výkonnou riaditeľkou Slovenskej nadácie pre UNICEF Máriou Sliackou a riaditeľkou školy Marianou Korbelovou. Spolu so žiakmi 1. a 3. ročníka ZŠ hovorili s ministerkou o svojich snoch a predstavách do budúcnosti.

 

 

 

„Jedným zo základných práv dieťaťa je, aby boli informované a aby sa mohli zúčastňovať procesov, kde sa rozhoduje o ich budúcnosti. Práve preto sme sa dnes prítomných detí pýtali na ich sny," uviedla ministerka školstva. Podstatné podľa nej je, aby sa tieto sny žiakov splnili a aby im spoločnosť umožnila dosiahnuť ich ciele.

Základná škola v Plaveckom Štvrtku sa vďaka uvoľneniu výučby nemeckého jazyka stala od školského roku 2019/2020 inkluzívnou školou. Okrem detí z rómskych marginalizovaných komunít začali školu navštevovať aj deti z majoritného obyvateľstva z okolitých základných škôl, ktoré v súčasnosti predstavujú už približne 30 percent žiakov.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

07.09.2018 17:47

Objavte rozmanitosť a krásu prírody v Prírodovednom múzeu SNM

Pozývame obyvateľov i návštevníkov Bratislavy do Prírodovedného múzea SNM, ktoré sa nachádza v známej veľkolepej budove architekta Harminca v centre mesta pri Dunaji na Vajanského nábreží.
16.02.2018 22:40

V dejinách slovenského jazyka zaujal Ľudovít Štúr nenahraditeľné miesto

Národný buditeľ, vodca národného a sociálneho pohybu v rokoch 1848-1849, zakladateľ a redaktor Slovenských národných novín a Orla tatranského, básnik, filozof, publicista, historik, pedagóg a politik Ľudovít Štúr bol vedúcou os...
11.05.2018 09:33

Noc múzeí a galérií 2018

Tretia májová sobota – 19. mája 2018 – bude opäť patriť múzeám a galériám, ktoré sa už po štrnásty raz zapoja do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií. Do neskorých večerných hodín pripravujú zbierkotvorné inštitúcie za...