Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
18.04.2017 07:15

Ministerstvo podporí projekty protidrogovej prevencie

ŠKOLSTVO: Ministerstvo podporí projekty protidrogovej prevencie


BRATISLAVA 17. apríla (SITA) – Ministerstvo školstva podporí rozvojové projekty zamerané na oblasť protidrogovej prevencie. Na tento účel vyčlenil rezort 32-tisíc 13eur. Agentúru SITA o tom informoval komunikačný odbor ministerstva školstva.
Prioritnou oblasťou podpory sú projekty zamerané na predchádzanie užívania omamných a psychotropných látok, prevenciu závislostí od psychoaktívnych látok a na podporu zdravého životného štýlu. O peniaze na rozvojové projekty sa môžu uchádzať centrá pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, liečebno-výchovné sanatóriá, diagnostické centrá a reedukačné centrá, pričom žiadosti za nich predkladá okresný úrad v sídle kraja ako ich zriaďovateľ.
Žiadosť s charakteristikou projektu a analýzou finančného zabezpečenia projektu pošle centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie alebo špeciálne výchovné zariadenie odboru školstva na okresnom úrade v sídle kraja do 10. mája. Maximálna výška príspevku je 5 000 eur pre projekty s celoslovenskou pôsobnosťou, respektíve 3 000 eur pre projekty s miestnou či regionálnou pôsobnosťou. Spoluúčasť zriaďovateľa alebo iných osôb a organizácií je päť percent z celkových nákladov na rozvojový projekt.

SITA

Súvisiace články

01.01.2018 19:47

Novoročný príhovor prezidenta

Novoročný prejav prezidenta SR Andreja Kisku
06.04.2020 07:38

Opatrenie ÚVZ SR týkajúce sa prevádzky zariadení školského stravovania

Úrad verejného zdravotníctva SR vydal opatrenie týkajúce sa zariadení školského stravovania v súčasnej mimoriadnej situácii s účinnosťou od 3. apríla 2020, ktorým za určených podmienok povoľuje ich prevádzku za účelom prípravy ...
15.10.2017 11:15

NRSR: Ministerstvo školstva nateraz neplánuje zriadiť školského ombudsmana

Bratislava - Ministerstvo školstva v najbližšom čase neplánuje opätovne zriadiť pozíciu školského ombudsmana, ktorú v minulosti zrušili. Povedala to počas štvrtkovej (12. 10.) parlamentnej Hodiny otázok ministerka školstva Mar...