Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
22.05.2018 13:08

Ministerstvo školstva chce skvalitniť prácu s hokejovou mládežou

Na dnešnej tlačovej konferencii sa ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová poďakovala prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja Martinovi Kohútovi a generálnemu manažérovi Miroslavovi Šatanovi za reprezentáciu Slovenska na Majstrovstvách sveta v hokeji 2018.

„I keď fanúšikovia možno očakávali viac, treba povedať, že ide o mladý hokejový tím, ktorý vystriedal silnú hokejovú reprezentáciu," uviedla Martina Lubyová. Ministerstvo chce preto podporovať prácu s hokejovou mládežou. Aby sa zvýšila jej  konkurencieschopnosť, je potrebné začleniť do prípravy niektoré systémové oblasti prípravy. Ministerstvo školstva a Národné športové centrum pripravili nový systém práce v rámci podpory kolektívneho športu so slovenskými mládežníckymi hokejovými reprezentáciami.

V rámci pilotného projektu sa plánuje práca s informáciami o zdravotnom stave hráčov (okrem diagnostiky kondično-koordinačných schopností aj špeciálna diagnostika na ľade), doplnkové výcvikové tábory či systémové začlenenie mentálnej prípravy.

Cieľom projektu je zvýšenie úrovne mládežníckych reprezentácií do 18 rokov, zabezpečenie realizačných tímov v príslušnej základnej odbornosti, ako aj spustenie vzdelanostného procesu formou seminárov a odborných workshopov.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

05.10.2017 16:50

Štúdium dopravných odborov má budúcnosť

Pre žiakov posledných ročníkov základných škôl začína byť v tomto období aktuálna otázka výberu budúceho povolania.
03.08.2017 08:38

ŠPÚ a Ústav politických vied SAV spoločne predstavia osobnosti slovenskej politiky

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk a riaditeľ Ústavu politických vied Slovenskej akadémie vied Miroslav Pekník sa dohodli na spolupráci pri realizácii cyklu Osobnosti slovenskej politiky.
11.09.2019 08:22

Doktorandi si prilepšia o desiatky eur mesačne

Na 855 eur vzrástlo od septembra 2019 štipendium doktorandov po vykonaní dizertačnej skúšky. Do jej absolvovania budú dostávať študenti dennej formy doktorandského štúdia mesačne 734 eur. Toto zvýšenie súvisí s úpravou platový...