Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
22.05.2018 13:08

Ministerstvo školstva chce skvalitniť prácu s hokejovou mládežou

Na dnešnej tlačovej konferencii sa ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová poďakovala prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja Martinovi Kohútovi a generálnemu manažérovi Miroslavovi Šatanovi za reprezentáciu Slovenska na Majstrovstvách sveta v hokeji 2018.

„I keď fanúšikovia možno očakávali viac, treba povedať, že ide o mladý hokejový tím, ktorý vystriedal silnú hokejovú reprezentáciu," uviedla Martina Lubyová. Ministerstvo chce preto podporovať prácu s hokejovou mládežou. Aby sa zvýšila jej  konkurencieschopnosť, je potrebné začleniť do prípravy niektoré systémové oblasti prípravy. Ministerstvo školstva a Národné športové centrum pripravili nový systém práce v rámci podpory kolektívneho športu so slovenskými mládežníckymi hokejovými reprezentáciami.

V rámci pilotného projektu sa plánuje práca s informáciami o zdravotnom stave hráčov (okrem diagnostiky kondično-koordinačných schopností aj špeciálna diagnostika na ľade), doplnkové výcvikové tábory či systémové začlenenie mentálnej prípravy.

Cieľom projektu je zvýšenie úrovne mládežníckych reprezentácií do 18 rokov, zabezpečenie realizačných tímov v príslušnej základnej odbornosti, ako aj spustenie vzdelanostného procesu formou seminárov a odborných workshopov.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

18.10.2017 14:30

BRATISLAVA: Súkromná stredná škola dizajnu oslávi 20-tku výstavou

BRATISLAVA - Dve dekády Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu v Bratislave, ktorá je najdlhšie pôsobiacou umeleckou súkromnou školou na Slovensku, predstaví od štvrtka 19. októbra galéria Slovenského centra dizajnu (SCD) S...
20.05.2019 09:16

Začali sa ústne maturity

V pondelok 20. mája 2019 sa na stredných školách začínajú ústne maturity. Konať sa budú až do 7. júna 2019. Písomné maturity v marci absolvovalo približne 43 000 maturantov na viac ako 700 stredných školách.
25.07.2017 09:01

Vláda odsúhlasila zvyšovanie platov učiteľov od septembra o šesť percent

BRATISLAVA – Platy učiteľov sa zvýšia od 1. septembra o šesť percent. Príslušné nariadenie vlády dnes odsúhlasila vláda a o výsledku informoval na brífingu premiér Robert Fico (Smer-SD) a minister školstva Peter Plavčan (nomina...