Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
19.05.2017 08:20

Ministerstvo školstva nadviazalo spoluprácu s Jad Va-šem, učitelia sa budú vzdelávať o holokauste

BRATISLAVA - Minister školstva Peter Plavčan počas návštevy Izraela podpísal spoločné vyhlásenie so zástupcami Jad Va-šem (Yad Vashem). Významný pamätník holokaustu a slovenské ministerstvo školstva uzavreli spoluprácu, v rámci ktorej sa budú slovenskí učitelia zúčastňovať na vzdelávacích seminároch k výučbe o holokauste v Jad Va-šem. Agentúru SITA o tom dnes informoval komunikačný odbor ministerstva školstva.

Foto: Múzeum Yad Vashem - Zdroj:  jerusalemshots.com

Minister Plavčan povedal, že vyhlásenie je v súlade s vládnym záväzkom zabezpečiť, aby vzdelávanie našich detí viedlo k účinnej prevencii extrémizmu, antisemitizmu, rasizmu, xenofóbie a iných foriem neznášanlivosti. „Je to veľmi dôležité najmä v týchto dňoch, kedy sme svedkami narastania trendu šírenia extrémistických myšlienok a hnutí na Slovensku. Naším cieľom je vzdelávať mladých ľudí, podporovať ich kritické myslenie a pomáhať im rozpoznať klamstvo pri opise historických udalostí," uviedol Plavčan a dodal, že treba sa poučiť z histórie a o holokauste otvorene hovoriť.

Plavčan informoval izraelských partnerov aj o konkrétnych krokoch, ktoré Slovensko podniklo. Vyzdvihol predovšetkým založenie prvého slovenského múzea venovaného obetiam holokaustu v Seredi, ale pripomenul i posilnenie počtu hodín dejepisu a organizovanie exkurzií do bývalých koncentračných táborov a miest spájaných s holokaustom.

Najväčší pamätník holokaustu na svete Jad Va-šem založili v roku 1953 na základe rozhodnutia izraelského parlamentu. Jeho hlavnou úlohou je pripomínať si a zachovávať pamiatku na milióny obetí holokaustu počas druhej svetovej vojny.

 

SITA

Galéria

Súvisiace články

25.09.2017 09:15

Európsky deň jazykov oslávia Zuzana Vačková, Karin Haydu aj Celeste Buckingham

Celá Európa bude v utorok 26. septembra oslavovať! A ani naše hlavné mesto nebude výnimkou. V bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei na Vysokej ulici to bude po celý tento deň žiť cudzími jazykmi, cudzojazyčnými knihami a progra...
05.04.2018 09:09

Ministerka školstva Martina Lubyová ocenila našich úspešných paralympionikov

Za 11 získaných medailí, ale aj skvelú reprezentáciu Slovenska dnes ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová ocenila našich úspešných paralympionikov zo Zimných olympijských hier v Pjončangu 2018.
25.04.2018 13:47

Dôležité je naštartovať komunikáciu medzi vedcami, politikmi a študentmi

Zmeny vo vysokom školstve musia prvotne presvedčiť mladých, že Slovensko je pripravené vytvoriť kvalitné a perspektívne prostredie pre výchovu a vzdelanie. Preto je dôležité, aby sa naštartovala aktívna komunikácia medzi zástup...