Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
24.09.2017 10:24

Motivovať študentov k líderstvu bolo cieľom konferencie JA Mladý líder 2017

Inšpirovať a motivovať stredoškolákov, aby sa raz stali lídrami a profesionálmi vo svojej budúcej práci, bolo cieľom celoslovenskej konferencie JA Mladý líder 2017.

Bratislava 23. septembra (TASR) - Konferencia určená pre 30 najlepších študentov – absolventov programov podnikateľského, ekonomického a finančného vzdelávania sa konala tento týždeň v Belušských Slatinách.

"JA Mladý líder je unikátna príležitosť pre študentov, počas štyroch dní, preveriť svoje schopnosti, limity a zručnosti. Mnohí z nich si na začiatku myslia, že sú jedineční, niektorí sa naopak podceňujú. Práve kombinácia rôznych tematických workshopov a lektorov s niekoľkoročnými skúsenosťami im pomôže odhaliť ich skutočné možnosti a pripraviť ich aj pre reálny svet práce," uviedol Peter Kalčevský, programový riaditeľ neziskovej vzdelávacej organizácie JA Slovensko.

Študenti na konferencii absolvovali interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov a koučov globálnej banky Citi. Riešili reálnu výzvu z praxe, pričom sa zamerali na sebapoznávanie, ako aj posilnenie schopnosti tímovej spolupráce a krízového riadenia. "Uplatnenie mladých ľudí na trhu práce je kľúčové pre našu budúcnosť," doplnila generálna riaditeľka Citi na Slovensku Veronika Špaňárová.

Účasť na konferencii si stredoškoláci museli vysúťažiť počas školského roka 2016/2017 v súťažiach organizovaných JA Slovensko. Absolútnou víťazkou sa stala Katarína Kozelnická zo strednej odbornej školyv Leviciach. Získala tak mesačnú stáž v bruselskej kancelárii slovenského europoslanca Ivana Štefanca. 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

25.04.2018 10:49

Rozhodovanie o prijatí dieťaťa do verejnej škôlky má podliehať Správnemu poriadku, tvrdia opoziční poslanci

O tom, ktoré deti budú prijaté a ktoré nie,teraz rozhoduje riaditeľ alebo riaditeľka materskej školy
19.10.2017 08:15

Na školské telocvične dá rezort školstva o päť miliónov eur viac

BRATISLAVA - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR podporí sumou 9,9 milióna eur projekty rekonštrukcie, dostavby či výstavby školských telocviční. Rezort školstva zvýšil pôvodnú dotáciu na tento rok 4,9 milióna eur ...
30.12.2017 15:45

Prešov:V Krajskom múzeu si nepočujúci môžu pozrieť prezentáciu v posunkovej reči 

Prešov – Deti s poruchami sluchu si dnes v Krajskom múzeu v Prešove mohli po prvý raz pozrieť, ako funguje nová služba pre nepočujúcich - videosprievodca v posunkovej reči. Vedenie múzea prijalo ponuku občianskeho združenia De...