Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
24.09.2017 10:24

Motivovať študentov k líderstvu bolo cieľom konferencie JA Mladý líder 2017

Inšpirovať a motivovať stredoškolákov, aby sa raz stali lídrami a profesionálmi vo svojej budúcej práci, bolo cieľom celoslovenskej konferencie JA Mladý líder 2017.

Bratislava 23. septembra (TASR) - Konferencia určená pre 30 najlepších študentov – absolventov programov podnikateľského, ekonomického a finančného vzdelávania sa konala tento týždeň v Belušských Slatinách.

"JA Mladý líder je unikátna príležitosť pre študentov, počas štyroch dní, preveriť svoje schopnosti, limity a zručnosti. Mnohí z nich si na začiatku myslia, že sú jedineční, niektorí sa naopak podceňujú. Práve kombinácia rôznych tematických workshopov a lektorov s niekoľkoročnými skúsenosťami im pomôže odhaliť ich skutočné možnosti a pripraviť ich aj pre reálny svet práce," uviedol Peter Kalčevský, programový riaditeľ neziskovej vzdelávacej organizácie JA Slovensko.

Študenti na konferencii absolvovali interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov a koučov globálnej banky Citi. Riešili reálnu výzvu z praxe, pričom sa zamerali na sebapoznávanie, ako aj posilnenie schopnosti tímovej spolupráce a krízového riadenia. "Uplatnenie mladých ľudí na trhu práce je kľúčové pre našu budúcnosť," doplnila generálna riaditeľka Citi na Slovensku Veronika Špaňárová.

Účasť na konferencii si stredoškoláci museli vysúťažiť počas školského roka 2016/2017 v súťažiach organizovaných JA Slovensko. Absolútnou víťazkou sa stala Katarína Kozelnická zo strednej odbornej školyv Leviciach. Získala tak mesačnú stáž v bruselskej kancelárii slovenského europoslanca Ivana Štefanca. 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

22.09.2017 15:20

M.LUBYOVÁ: Brusel Slovensku neškrtne eurofondy

Napriek tomu však hrozí, že Slovensko príde o časť z eurofondov na vedu a výskum.
05.10.2017 14:29

Pracovná návšteva štátneho tajomníka Petra Krajňáka v Trnave

Konferencia o vitálnej škole a slávnostné podujatie k výročiu vzniku Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM). To bol program včerajšej návštevy štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Krajňáka v T...
30.12.2017 13:43

Deti poslali na ministerstvo školstva stovky vlastnoručne vyrobených pozdravov 

Bratislava – Žiaci základných škôl z rôznych kútov Slovenska doručili na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR stovky vlastnoručne vyrobených vianočných či novoročných pozdravov. Ako pre TASR uviedol komunikačný odb...