Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
05.02.2018 10:44

Nová škôlka v Petržalke pre 150 detí sa kolauduje

Štefánik: "Stavebné práce na budove sú ukončené, momentálne prebieha proces kolaudácie. Bolo kolaudačné zisťovanie na mieste, tak stavebný úrad mal nejaké drobné výhrady z bezpečnostného hľadiska, ale to sú operatívne veci, ktoré by mali byť v týchto chvíľach zabezpečené. Čiže teda podľa vyjadrenia stavebného úradu kolaudačné rozhodnutie bude vydané. Čo zostáva ešte otvorené – momentálne prebieha súťaž na úpravu exteriéru."

Nová materská škola (MŠ) na Vyšehradskej ulici v bratislavskej Petržalke sa momentálne kolauduje. Sedemtriedna škôlka pre zhruba 150 detí vznikla rekonštrukciou dlhé roky chátrajúceho objektu.

"Stavebné práce na budove sú ukončené. Momentálne prebieha proces kolaudácie, na mieste bolo kolaudačné zisťovanie," uviedol pre TASR prednosta petržalského miestneho úradu Miroslav Štefánik. Stavebný úrad síce podľa neho mal drobné výhrady z bezpečnostného hľadiska, ale ide vraj len o operatívne veci, ktoré by už mali byť zabezpečené.

"Podľa vyjadrenia stavebného úradu bude kolaudačné rozhodnutie štandardne vydané," doplnil Štefánik.
V súčasnosti prebieha verejná súťaž na dodávateľa úpravy exteriéru, teda okolia novej škôlky. Súťaž by mala byť ukončená v krátkom čase a hneď, ako to poveternostné podmienky dovolia, nastúpi vysúťažený dodávateľ. Ide napríklad o hracie prvky, sadovú úpravu či závlahu trávnika.

Materská škola by mala byť otvorená k začiatku septembra. "V rámci termínov podľa všeobecne záväzného nariadenia je možné podávať žiadosti na umiestnenie dieťaťa na budúci školský rok," priblížil Štefánik. V škôlke je už poverený zamestnanec, ktorý plní úlohu riaditeľa, vypísané sú výberové konania na jednotlivých zamestnancov. Pri ich hľadaní by mal mestskej časti pomôcť okrem iného aj náborový príspevok. Ten mestská časť, po schválení rozpočtu miestnymi poslancami na tento rok, zavádza pre nových pracovníkov v škôlkach, od učiteľov cez vychovávateľov, upratovačky a kuchárky.

Rekonštrukčné práce na Vyšehradskej ulici sa začali začiatkom minulého roka. Náklady predstavujú zhruba dva milióny eur, z čoho 400.000 eur je dotácia od štátu, zvyšok financuje mestská časť cez úver.

V súčasnosti je Petržalka zriaďovateľom 23 materských škôl, ktoré navštevuje viac ako 2600 detí. Od septembra by k nim mali pribudnúť škôlky na Vyšehradskej a Turnianskej ulici.
 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

05.10.2017 08:49

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová diskutovala o budúcnosti trhu práce

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová otvorila odborný seminár s názvom „Budúcnosť práce na Slovensku“.
15.02.2018 16:14

V Revúcej si pripomenuli sté výročie od prvého vyhlásenia slovenčiny za vyučovací jazyk

Učitelia slovenčiny z domova i zo zahraničia, zástupcovia z akademickej obce a rezortu školstva a kultúry SR sa stretli v Dome kultúry v Revúcej na dvojdňovej odbornej konferencii „Sto rokov od prvého oficiálneho vyhlásenia sl...
02.07.2019 09:00

Slovensko má novú Mládežnícku delegátku OSN 2019/2020

V ďalšom ročníku programu Mládežníckeho delegáta/tky v OSN (UN Youth Delegates Programme) bude záujmy mladých ľudí zo Slovenskej republiky na rokovaniach OSN zastupovať po Dominikovi Porvažníkovi aktívna mladá žena Petra Pauero...