Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
26.05.2020 08:44

Nový šéf Fondu na podporu športu chce získať viac financií zo súkromného sektora

Získať pre podporu športu tri eurá na každé štátne euro – to je ambíciou nového predsedu správnej rady Fondu na podporu športu Dušana Guľáša. Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii pri príležitosti nástupu do funkcie. Vláda SR vymenovala D. Guľáša na čelo fondu v stredu 20. mája 2020 na návrh ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga.

Fond na podporu športu bude v roku 2020 hospodáriť s financiami v objeme 20 miliónov eur zo štátneho rozpočtu. Dušan Guľáš chce pre podporu športu získať z iných ako štátnych zdrojov ďalších 60 miliónov eur. Projekty, ktoré budú žiadať o financie z fondu by mali získať zhruba 30 percent z fondu ak preukážu ďalšie zdroje financovania z iných zdrojov – od miest a obcí, vyšších územných celkov, bánk, poisťovní či iných súkromných firiem.

„Ak budú inštitúcie vidieť, že fond funguje transparentne a pripravuje dobré veci, verím, že sa nebudú brániť, aby prispievali a zúčastňovali sa na jeho aktivitách. A ak ministerstvo financií uvidí, že vieme dostať na každé štátne euro do športu tri eurá, tak verím, že nám zverí peniaze navyše," uviedol D. Guľáš na tlačovej konferencii v sprievode štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivana Husára a podpredsedu Výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Radovana Slobodu.

Medzi priority Fondu pre podporu športu bude patriť podpora športu detí a budovanie športovej infraštruktúry. Fond na podporu športu vznikol v roku 2019. Jeho cieľom je zabezpečiť efektívnu podporu a rozvoj športu mládeže, vrcholového športu, slovenskej športovej reprezentácie SR, ale aj športu pre všetkých, i zdravotne znevýhodnených ľudí. Najvyšším, výkonným a štatutárnym orgánom fondu je správna rada, jej členovia majú päťročný mandát.
 

Zdroj: minedu

Súvisiace články

23.03.2020 12:17

Novým ministrom školstva sa stal Branislav Gröhling​

Novým ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR sa stal Branislav Gröhling​. Do funkcie ho dnes vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Na tomto poste vystriedal Martinu Lubyovú, ktorá rezort školstva viedla od septembra...
19.02.2018 14:25

Najviac nezamestnaných absolventov je zo stredných odborných škôl

Richter: “Podľa najaktuálnejších údajov na konci minulého roka tvorili najviac nezamestnaných práve absolventi tí, ktorí ukončili úplné stredné odborné vzdelanie, pričom s počtom 4152 mladých ľudí tvorili až 45 % zo všetkých ne...
27.04.2018 10:32

Začal sa 7. ročník najväčšieho testovania digitálnych zručností na Slovensku

Začal sa 7. ročník najväčšieho testovania digitálnych zručností na Slovensku IT Fitness Test, ktorý potrvá do konca tohto roka. Zapojiť sa doň môže každý bez ohľadu na vek, skúsenosti s IT či profesijné zameranie.