Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
15.10.2017 11:15

NRSR: Ministerstvo školstva nateraz neplánuje zriadiť školského ombudsmana

Bratislava - Ministerstvo školstva v najbližšom čase neplánuje opätovne zriadiť pozíciu školského ombudsmana, ktorú v minulosti zrušili. Povedala to počas štvrtkovej (12. 10.) parlamentnej Hodiny otázok ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS).

Táto funkcia je podľa nej momentálne zbytočná, keďže agendu práv pedagogických a odborných zamestnancov systémovo zabezpečuje sekcia regionálneho školstva ministerstva školstva.
      

"Táto agenda, ktorú mohol riešiť obmudsman, je riešená sekciou regionálneho školstva ministerstva školstva. Sekcia priebežne rieši problémy z oblasti práv pedagogických a odborných zamestnancov," uviedla Lubyová.
      

Nezaradený poslanec Oto Žarnay, ktorý sa na zriadenie ombudsmana pýtal, ministerke oponoval. Podľa nej rezort problémy učiteľov nerieši a školský ombudsman chýba. Odvolával sa na sťažnosti učiteľov, ktorí sa na poslancov obracajú.
      

"Chýba tu aktívny orgán, ktorý by bol schopný hájiť práva učiteľov," vyhlásil. Dodal, že ak by sekcia riadne riešila problémy učiteľov, tí by sa poslancom nesťažovali, že je na nich vykonávaný bossing, že ministerstvo školstva to nerieši a že ich odkazuje na zriaďovateľa škôl, lebo toto nie je v jeho právomoci.
Lubyová reagovala, že eviduje, čo poslanec hovorí.

Sľúbila, že sa na to pozrie.

 

TASR

Súvisiace články

23.03.2018 09:24

Veľkokrtíšsky veľkonočný strom s kraslicami vytvorí novú tradíciu

Miestny producent vajec daroval školám 500 vajec zo svojho chovu, ktoré žiaci škôl a škôlok vyzdobia, aby mohli skrášliť veľkonočný strom v meste
08.09.2018 18:19

Maliar Lučenca - Život a dielo Františka Gyurkovitsa (1876 – 1968)

Slovenské národné múzeum-Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku (SNM-MKMS) v spolupráci s Novohradským múzeom a galériou v Lučenci a občianskym združením Tradície a hodnoty dňa 12. septembra 2018 o 17.00 h slávnostne otvorí novú v...
04.09.2017 10:51

Ministerka Matečná: Škola stojí aj padá na pedagógoch, učitelia si preto zaslúžia primerané ohodnotenie

BRATISLAVA  - Škola stojí a padá na pedagógoch. Bez učiteľov a ich úsilia a nasadenia, často aj nad rámec oficiálnych povinností, by celý vzdelávací systém len ťažko mohol fungovať. V príhovore k začiatku školského roka, ktorý ...