Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
15.10.2017 11:15

NRSR: Ministerstvo školstva nateraz neplánuje zriadiť školského ombudsmana

Bratislava - Ministerstvo školstva v najbližšom čase neplánuje opätovne zriadiť pozíciu školského ombudsmana, ktorú v minulosti zrušili. Povedala to počas štvrtkovej (12. 10.) parlamentnej Hodiny otázok ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS).

Táto funkcia je podľa nej momentálne zbytočná, keďže agendu práv pedagogických a odborných zamestnancov systémovo zabezpečuje sekcia regionálneho školstva ministerstva školstva.
      

"Táto agenda, ktorú mohol riešiť obmudsman, je riešená sekciou regionálneho školstva ministerstva školstva. Sekcia priebežne rieši problémy z oblasti práv pedagogických a odborných zamestnancov," uviedla Lubyová.
      

Nezaradený poslanec Oto Žarnay, ktorý sa na zriadenie ombudsmana pýtal, ministerke oponoval. Podľa nej rezort problémy učiteľov nerieši a školský ombudsman chýba. Odvolával sa na sťažnosti učiteľov, ktorí sa na poslancov obracajú.
      

"Chýba tu aktívny orgán, ktorý by bol schopný hájiť práva učiteľov," vyhlásil. Dodal, že ak by sekcia riadne riešila problémy učiteľov, tí by sa poslancom nesťažovali, že je na nich vykonávaný bossing, že ministerstvo školstva to nerieši a že ich odkazuje na zriaďovateľa škôl, lebo toto nie je v jeho právomoci.
Lubyová reagovala, že eviduje, čo poslanec hovorí.

Sľúbila, že sa na to pozrie.

 

TASR

Súvisiace články

08.07.2019 10:12

Prípravy na Týždeň vedy a techniky sú v plnom prúde

Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2019 je možno ešte ďaleko, ale prípravy naň sú už v plnom prúde. Už teraz majú všetky školy, inštitúcie, organizácie a firmy možnosť pridávať svoje podujatia medzi Podujatia TVT, ktoré sa usk...
18.10.2017 20:00

VEDA: APVV podporí celkovo 154 projektov za 33 miliónov eur

Bratislava - Agentúra na podporu výskumu a vývoja (APVV) vyčlenila 33 miliónov eur pre 154 rôznych vedeckých projektov z celého Slovenska. Ako uviedla pre TASR Katarína Hamerlová z komunikačného odboru Ministerstva školstva, ve...
15.11.2017 17:07

V ŠPÚ sa konal workshop Vzdelávanie učiteľov k inklúzii detí cudzincov

Štátny pedagogický ústav zorganizoval v Bratislave dvojdňový workshop pre učiteľov, v rámci programu Erasmus+, medzinárodný projekt Vzdelávanie učiteľov k inklúzii detí ("Erasmus+ Teacher's training to the inclusion of the chil...