Späť na zoznam
Z domova
Autor: Alžbeta Jánošíková
06.10.2020 12:05

Pohľady z neba majú za cieľ prispieť k rozvoju cestovného ruchu

Pohľady z neba majú za cieľ prispieť k rozvoju cestovného ruchu

Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu je potrebné na celom Slovensku, najmä v situácii, ktorej čelíme tieto mesiace. Žilina, niekedy jej hovoria aj "Perla na Váhu", potrebuje do svojich vzácnych zákutí a očarujúcich miest prilákať čo najviac návštevníkov. K tomuto by mala prispieť aj pripravovaná kniha leteckých záberov s názvom Žilina a okolie z neba.

Realizátori leteckého fotografovania Slovensko z neba aktívne pracujú na zostavení tých najkrajších a najzaujímavejších záberov na mesto Žilina a jej najbližšie okolie, v minulosti nazývané "Terra de Selinan". Tento dramaticky krásny kraj poukazuje na to, čo dokáže vytvoriť neskrotná príroda a ľudia tu žijúci už od staršej doby kamennej.

Za bránu Horného Považia sa považuje nielen samotné mesto Žilina, kde sa našla tzv. Žilinská kniha z 15. storočia ukrývajúca najstarší knižný zápis v slovenskom jazyku na území Slovenska. Aj kráľovský Váh otvára brány do tohto nespútaného a mohutného kraja, kde povestná vážska kaskáda  ešte viac opticky zmohutňuje údolie Domašínskeho meandru.

Najobľúbenejším miestom pre oddych, turistické vyžitie a načerpanie pozitívnej energie je Terchová, rodisko legendárneho Juraja Jánošíka. „V publikácii nebudú chýbať aj zábery na mohutné bralá Malého a Veľkého Rozsutca, považujúce sa za jedny z najkrajších vrcholov v Malej Fatre. Na dychberúcich bralách Strečnianskej tiesňavy sa z vtáčej perspektívy Hrad Strečno javí ako pevnosť duchov zahaľujúci sa do bieleho plášťa. Svojou eleganciou a pôvabnosťou sa nám predstaví aj zrekonštruovaný barokový kaštieľ v Gbeľanoch z 18. storočia. Malebné obce ako Ovčiarsko, Konská či Bitarová, v ktorých sa v minulosti ľudia živili najmä poľnohospodárstvom, chovom oviec sa na leteckých záberoch zdajú akoby boli učupené v doline," opisuje Andrea Farkašová, média manažér vydavateľstva CBS.

Čo pritiahne pozornosť návštevníka alebo nadšencu kultúry, je určite Hrad Lietava, zrúcanina Kostola sv. Heleny v Stránskom či nezameniteľné vápnom maľované čičmianske vzory na dreveniciach v rozprávkovej dedinke Čičmany.

Ako sa zmienila Andrea Farkašová, na tvorbe publikácie sa môže podieľať aj široká verejnosť. „Každý kto má záujem, nás môže kontaktovať za účelom upriamenia pozornosti na jedinečné miesto či pútavú atrakciu vo svojom okolí. Budeme vďační za každý tip a podnetný nápad pre tvorbu novej publikácie. Prezentujeme mestá, obce, spoločnosti a zariadenia cestovného ruchu, ktorým dávame možnosť zviditeľniť sa a pridať im tak vyššiu hodnotu. Pohľad na Žilinu a jej okolie vám prinesieme netradičnou formou, a to z vtáčej perspektívy. Kniha tak čitateľovi prinesie mnoho inšpirácií a námetov, kde stráviť rodinný výlet či predĺžený víkend so svojimi priateľmi," dodáva Andrea Farkašová.

Zdroj text: Mgr. Andrea Farkašová, Manažérka múzea, media manažérka

Zdroj foto: CBS Flying Team

Zdroj: cbs.sk

          vku-mapy.sk

Súvisiace články

19.09.2017 09:36

ORGANIZÁTOROV VEDECKÉHO VEĽTRHU TEŠÍ ZVYŠUJÚCI SA ZÁUJEM O VEDU

Bratislava – Dňa 14. septembra 2017, sa na námestí NC Eurovea v Bratislave konal 2. ročník Vedeckého veľtrhu. Organizátori a vystavovatelia sa tešili nielen z vysokej návštevnosti, ale aj záujmu ľudí o vedu, bez ohľadu na ich vek.
01.10.2019 10:30

Proti týraniu zvierat ministerstvo vnútra v spolupráci s tretím sektorom pripravuje systémové opatrenia

Vo štvrtok 27. septembra 2019 sa na pôde ministerstva vnútra konalo pracovné stretnutie so zástupcami mimovládnych organizácií pôsobiacich v oblasti ochrany práv zvierat a boja proti týraniu zvierat. Ministerka vnútra Denisa Sa...
18.09.2018 18:32

Na ministerstvo školstva zavítal nositeľ Nobelovej ceny za fyziku

Laureáta Nobelovej ceny za fyziku a jedného z najvýznamnejších japonských vedcov a výnálezcov v oblasti polovodičových technológií prof. Hiroshiho Amana prijala dnes na pôde rezortu školstva štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová