Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
05.10.2017 14:29

Pracovná návšteva štátneho tajomníka Petra Krajňáka v Trnave

Konferencia o vitálnej škole a slávnostné podujatie k výročiu vzniku Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM). To bol program včerajšej návštevy štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Krajňáka v Trnave.

Odborná konferencia s názvom Vitálna Škola 2017 mala za úlohu prezentovať druh školy, ktorá má svoju víziu a je schopná ju napĺňať aj uprostred náročných administratívno-finančných podmienok. Na konferencii sa zúčastnili rôzni aktéri z oblasti školstva, ktorí nečakajú na dokonalé riešenia, ale sami objavujú a ponúkajú nové cesty, ktoré charakterizuje sieťovanie a spolupráca v rozmere nielen Slovenska, ale aj sveta.

Po skončení programu na odbornej konferencii sa štátny tajomník presunul do Divadla Jána Palárika v Trnave, kde sa uskutočnili oslavy 20. výročia založenia Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.  

„S radosťou som prijal pozvanie pána rektora a celej akademickej obce na dnešné slávnostné zhromaždenie, kde si spoločne pripomíname významné výročie – 20. výročie založenia Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave" uviedol Peter Krajňák.

Táto univerzita bola zriadená zákonom, ktorý vstúpil do platnosti 1. augusta 1997. UCM bola založená ako vysoká škola s tromi fakultami – filozofickou, masmediálnej komunikácie a prírodných vied. V súčasnosti má škola štyri fakulty – pribudla fakulta sociálnych vied (vznikla v roku 2011) a Inštitút fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (ako súčasť UCM bol založený ešte v roku 2005). Podľa počtu študentov je v súčasnosti desiatou  najväčšou vysokou školou na Slovensku s celkovým počtom viac ako 6 000 študentov v uplynulom akademickom roku 2016/2017.

Zdroj: Minedu

Galéria

Súvisiace články

12.11.2017 10:17

Študenti STU vyvinuli sedadlo do auta, aké na trhu nenájdete

BRATISLAVA - Študenti Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave skúmali, ako uľahčiť sedenie v aute zdravotne postihnutým a zraneným ľuďom. Vyvinuli špeciálne sedadlo pre malé mestské vozidlá, aké...
26.03.2020 12:18

Ďalšie zistenia o slovenských učiteľoch v treťom cykle štúdie OECD TALIS 2018

OECD dnes zverejňuje ďalšie zistenia o učiteľoch v 2. časti medzinárodnej správy TALIS 2018. Medzinárodná štúdia OECD o vyučovaní a vzdelávaní TALIS (Teaching and Learning International Study) je najväčšou medzinárodnou štúdiou...
21.11.2017 18:00

BRATISLAVA: Mestský kontrolór overí, či zimný štadión potrebuje úpravy za päť miliónov eur

BRATISLAVA – Mestský kontrolór hlavného mesta SR Bratislavy Peter Šinály preverí, či Zimný štadión Ondreja Nepelu potrebuje úpravy za päť miliónov eur. V roku 2019 sa na tomto štadióne budú hrať zápasy Majstrovstiev sveta v ľa...