Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
28.02.2018 08:52

Rado Repický opäť medzi najlepšími ilustrátormi

Po roku si mladý výtvarník opäť zmeria sily so svetovými ilustrátormi. Vďaka svojmu talentu sa znova prebojoval do semifinále medzinárodnej súťaži Raw Art Wrestling.

Už zajtra čaká Rada Repického ďalšia verejná prezentácia. Oproti minulému roku umelec na súťaži Raw Art Wrestling vymení plátno za tablet a klasickú ilustráciu za komiks. Bojovať bude v kategórii digital comics. Pracovať tak bude na jednostranovom komikse v časovom limite: „Postup pre mňa znamená povzbudenie a nové skúsenosti i zážitky. Každá takáto udalosť je pre mňa výnimočná a o to viac si to vážim, že súťaž má medzinárodný charakter," tvrdí Repický. 

Skúsenosti s live ilustráciou zbiera Repický zhruba 7 rokov - od secret wars cez rôzne street artové eventy a Čeky point - talkshow Mariána Čekovského. „Šance na postup sú také isté, ako šance na vypadnutie. Musí mi sadnúť téma, môj vizuálny štýl a koncept musí sadnúť porote. V neposlednom rade musím mať svoj deň, keďže aj výtvarníci majú svoje dni," dodáva Repický. 

Predošlé kvalifikačné kolá prebiehali cez internet. Odborná porota každých 21 dní  zadávala vždy novú tému, na ktorú mali súťažiaci presne stanovený čas, väčšinou jeden týždeň.  Témy, teda aj kvalifikačné kolá, boli tento rok 3. 

Semifinále súťaže Raw Art Wrestling sa uskutoční vo štvrtok 1.3.2018 v priestoroch Etnetera LogicWorks v Prahe.  


Informácie o súťaži: www.r-a-w.cz

Mgr. Ľubica Reváková

Foto: súkromný archív R. Repického


Radoslav Repický

1984 Michalovce

Študoval na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach, kde aj pôsobí ako učiteľ. V roku 2009 ukončil štúdium Fakulty Umení na Technickej Univerzite v ateliéri prof. Rudolfa Sikoru. Vystavoval v Nemecku, Rakúsku, Francúzku, Maďarsku, Belgicku a v Českej republike. Participoval na rôznych projektoch počas EHMK 2013. Jeho rukopis nesie fasáda budovy na Brigádnickej ulici. Od roku 2012 spolupracuje s Mariánom Čekovským v rámci talkshow Čekypoint. Vďaka tejto spolupráci odovzdal karikatúry rôznym umelcom (Peter Lipa, Martin Dejdar, Lukáš Adamec, atď). Spolupracoval aj s Katkou Knechtovou - jeho obraz sa objavil vo videoklipe „V krajine zázrakov". Venuje sa maľbe, kresbe a komixu.
 

Súvisiace články

21.07.2018 11:32

Hlavné mesto spúšťa ekologickú kampaň – Zelená Bratislava

Bratislava je považovaná za 3. najzelenšie mesto na svete. Máme okolie, na ktoré môže byť právom hrdý každý Bratislavčan, ale ktoré je potrebné chrániť. Môže k tomu prispieť každý z nás. Nová mestská kampaň jednoduchou hravou f...
29.05.2019 17:24

Noc múzeí a galérií 2019 má svojich výhercov

Pätnásta sobotná Noc múzeí a galérií skončila a múzejníci sa vracajú ku každodennej práci. Súčasťou každého ročníka býva zhodnotenie podujatia v inštitúciách, mestách, regiónoch. Niekoľko čísel a faktov o Noci múzeí a galérií 2...
14.12.2017 18:18

O ocenených skutkoch v projekte Detský čin roka 2017 rozhodlo 46.720 detí

Bratislava – V bratislavskom V-klube vyhlásili v stredu výsledky projektu Detský čin roka 2017. V poradí 17. ročník ocenenia, ktoré dokazuje, že "deti sú schopné robiť veľké veci", sa konal pod záštitou prezidenta SR Andreja K...