Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
20.12.2017 15:36

ŠACH: V Bratislave sa predstaví bývalý majster sveta Anatolij Karpov

BRATISLAVA - Bývalý majster sveta v šachu Anatolij Karpov sa predstaví v Bratislave na 1. ročníku Vianočného šachového turnaja predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. Súčasný poslanec ruskej Dumy prijal pozvanie predsedu NR SR Andreja Danka. Podujatie sa uskutoční 19. a 20. decembra v historickej budove NR SR na Župnom námestí a na Bratislavskom hrade. Zúčastní sa na ňom aj prezident Európskej šachovej federácie (ECU) Zurab Azmajparašvili.

Počas prvého dňa odohrá 66-ročný Karpov partiu s prezidentom SR Andrejom Kiskom, s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom či spomenutým Andrejom Dankom. Na slávnostnej večeri sa zúčastnia aj ministerka školstva Martina Lubyová či prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel. Informovali o tom na oficiálnom webe Slovenského šachového zväzu.

Bývalý majster sveta Karpov bude hlavnou hviezdou vianočného podujatia. Na tejto významnej pôde zohrajú spoločný turnaj družstiev, zložené z detí, študentov, seniorov a osobností verejného života vrátane športovcov a politikov.

 

SITA

Súvisiace články

12.07.2018 21:52

Po 50 rokoch sa vracia do svojho rodiska!

Prestížna Medzinárodná chemická olympiáda má korene v Čechách a na Slovensku.
22.01.2018 16:03

Asteroidy pomenovali podľa dvoch študentov katolíckej spojenej školy

Vestibul Katolíckej spojenej školy sv. Mikuláša v Prešove zdobia diplomy žiakov z medzinárodných olympiád a prestížnych vedeckých súťaží z celého sveta. Súčasní septimáni sa postarali o to, že medzi nimi visí aj diplom vypísaný...
27.12.2017 10:40

TIP NA VÝLET - Hrad Modrý Kameň

Modrý Kameň, toto donedávna najmenšie mesto na Slovensku (cca 1500 obyvateľov), má za sebou bohatú históriu, kedysi ovplyvnenú šľachtou sídliacou na hrade, neskôr ako okresné mesto novovzniknutého Československa. Dodnes dýcha t...