Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
20.12.2017 15:36

ŠACH: V Bratislave sa predstaví bývalý majster sveta Anatolij Karpov

BRATISLAVA - Bývalý majster sveta v šachu Anatolij Karpov sa predstaví v Bratislave na 1. ročníku Vianočného šachového turnaja predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. Súčasný poslanec ruskej Dumy prijal pozvanie predsedu NR SR Andreja Danka. Podujatie sa uskutoční 19. a 20. decembra v historickej budove NR SR na Župnom námestí a na Bratislavskom hrade. Zúčastní sa na ňom aj prezident Európskej šachovej federácie (ECU) Zurab Azmajparašvili.

Počas prvého dňa odohrá 66-ročný Karpov partiu s prezidentom SR Andrejom Kiskom, s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom či spomenutým Andrejom Dankom. Na slávnostnej večeri sa zúčastnia aj ministerka školstva Martina Lubyová či prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel. Informovali o tom na oficiálnom webe Slovenského šachového zväzu.

Bývalý majster sveta Karpov bude hlavnou hviezdou vianočného podujatia. Na tejto významnej pôde zohrajú spoločný turnaj družstiev, zložené z detí, študentov, seniorov a osobností verejného života vrátane športovcov a politikov.

 

SITA

Súvisiace články

05.04.2018 09:09

Ministerka školstva Martina Lubyová ocenila našich úspešných paralympionikov

Za 11 získaných medailí, ale aj skvelú reprezentáciu Slovenska dnes ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová ocenila našich úspešných paralympionikov zo Zimných olympijských hier v Pjončangu 2018.
05.12.2018 08:51

Študentky špeciálnej pedagogiky prijal na ministerstve štátny tajomník Peter Krajňák

Štátny tajomník Peter Krajňák prijal na pôde ministerstva 22 študentiek Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a ich vyučujúce z tamojšej katedry pedagogiky.
27.06.2019 13:23

Začínajúci učitelia budú mať od septembra vyššie platy

Historicky po prvýkrát sa pod vedením ministerky školstva Martiny Lubyovej podarilo na Slovensku dosiahnuť výrazné zvýšenie platov pedagógov na začiatku ich učiteľskej kariéry. Poslanci Národnej rady SR dnes schválili poslaneck...