Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
28.11.2017 15:30

Šahy: Na 9. rovesníckej konferencii sa bude diskutovať o období puberty

Šahy - Na v poradí deviatej rovesníckej konferencii, ktorá sa uskutoční v dňoch 28. a 29. novembra v divadelnej sále Mestského úradu v Šahách, budú odborníci s verejnosťou diskutovať o výzvach obdobia puberty. Ako TASR informovala vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu Mestského úradu (MsÚ) v Šahách Angelika Révész, v rámci nej sa okrem samotných diskusií môžu návštevníci zapojiť do rôznych prednášok a workshopov na tému puberty.

"Prvý deň konferencie sa začne prednáškou psychologičky Terézie Strédl na tému Radosti a starosti puberty, učiteľka Gymnázia Andreja Vrábla z Levíc Miriam Frajtová sa s návštevníkmi porozpráva na tému Zoči-voči, preventista Tibor Márk bude diskutovať na tému Proti prúdu pre budúcnosť. Úvodný deň uzavrú rôzne tematické workshopy," povedala Révész.
      

Ako doplnila, druhý deň akcie bude v znamení prehliadky šahanských škôl a miestnych kultúrnych inštitúcií zorganizovanej pre študentov z mesta Veresegyház a Vác z Maďarska a mesta Bystřice nad Pernštejnem z Českej republiky. "Návštevníkov budú sprevádzať mládežníci zo študentskej rady pri Gymnáziu s vyučovacím jazykom maďarským v Šahách," dodala vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu MsÚ.

 

TASR

Súvisiace články

16.06.2017 08:13

Súťažíme v rámci IT Akadémie

Partner Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v rámci aktivít národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie bude v mesiaci jún organizovať nasledujúce podujatia:
30.11.2017 17:30

VLÁDA: Predsedníctvo Agentúry na podporu výskumu a vývoja prechádza personálnou obmenou

BRATISLAVA - Predsedníctvo Agentúry na podporu výskumu a vývoja prechádza personálnou obmenou. Keďže doterajším 11 členom vypršalo štvorročné funkčné obdobie, ministerka školstva Martina Lubyová predložila na vládu návrh na me...
11.03.2020 09:45

V najbližších dvoch týždňoch sa rušia okresné, krajské a celoštátne kolá siedmich olympiád

Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR sa od 10. 3. do 23. 3. 2020 z dôvodu aktuálnej situácie v šírení koronavírusu COVID-19 rušia nasledovné okresné, krajské a celoštátne kolá predmetových olympiád a postupových...