Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
09.10.2017 10:17

Siedmy ročník detskej online univerzity prilákal 709 študentov

BRATISLAVA - Do siedmeho ročníka Detskej Univerzity Komenského Online (DUKO) sa prihlásil rekordný počet 709 študentov, z ktorých úspešne absolvovalo letné štúdium 378 detí. Ako agentúru SITA informovala Slávka Boldocká z PR agentúry mediamedia, osem študentov ukončilo univerzitu so ziskom červeného diplomu.

Vzdelávací projekt Dukonline.sk realizuje spoločnosť DATALAN v spolupráci s Univerzitou Komenského a Divadlom Aréna a deťom z celého Slovenska, ale i zo zahraničia v ňom bezplatne sprostredkúva nové poznatky cez internet priamo do detských izieb. Program sa každoročne začína paralelne s letnou Detskou Univerzitou Komenského a končí sa v septembri. Výhodou online štúdia je, že je kapacitne a priestorovo neobmedzené – stačí mať počítač, tablet alebo mobil s internetom a chuť vzdelávať sa.

Každý týždeň počas celého leta mohli deti vidieť záznam živej prednášky, ktoré tento rok prednášali odborníci napríklad z bratislavskej VŠMU, viacerých fakúlt Univerzity Komenského, či českých vysokých škôl. Deťom prednášal aj rektor Univerzity Karlovej v Prahe a bonusom bola úvodná videoprednáška profesorky Dame Carol Robinsonovej z britského Oxfordu na tému Prečo včely bodajú, ktorá podľa detí patrila k najzaujímavejším. Po každej z prednášok deti cez online formulár vypĺňali skúšobný test a diplom absolventa DUK Online získali tí študenti, ktorí úspešne absolvovali aspoň šesť z deviatich testov.

Tento rok študovalo DUKO 419 chlapcov a 290 dievčat vo veku od deväť do štrnásť rokov, najviac študentov bolo z Bratislavského, Košického a Prešovského kraja.

 

SITA 

Súvisiace články

16.05.2018 10:44

Medzinárodné školské partnerstvá prispievajú k demokratickému vzdelávaniu

Predseda Stálej konferencie ministrov kultúry (KMK) a minister pre vzdelávanie, mládež a šport v Turínsku Helmut Holter otvoril 14. mája 2018 v nemeckom Weimare konferenciu s názvomPodpora vzdelávania k demokracii a tolerancii ...
27.04.2018 11:04

Víťazky medzinárodnej fyzikálnej súťaže Particles 4U zavítali na ministerstvo školstva

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová prijala včera víťazky medzinárodnej súťaže Particles 4U - dve žiačky z Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene spolu s ich učiteľom.
29.11.2017 12:30

Odborní zamestnanci ŠPÚ diskutovali so študentkami PdF UMB o predprimárnom vzdelávaní detí

V Štátnom pedagogickom ústave diskutovali výskumní a vývojoví zamestnanci pre predprimárne vzdelávanie s vyučujúcimi a študentkami z Katedry elementárnej a predškolskej pedagogiky Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v B...