Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
22.12.2017 08:45

Školstvo: Slovenská rektorská konferencia si pripomína 25. výročie svojho vzniku

Bratislava/Vígľaš – Slovenská rektorská konferencia (SRK), ktorá združuje rektorov a rektorky vysokých škôl, si pripomína 25. výročie svojho založenia.

Pri tejto príležitosti sa v pondelok (18.12.) vo Vígľaši uskutočnilo slávnostné zasadnutie SRK za účasti predsedu Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Ľubomíra Petráka a štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Oľgy Nachtmannovej. TASR o tom informovala Mária Čikešová zo SRK.
      

Slovenská rektorská konferencia vznikla transformáciou Slovenskej sekcie Klubu rektorov českých a slovenských vysokých škôl 25. novembra 1992. Ako občianske združenie sa inštitucionalizovala v roku 1997, kedy boli schválené prvé stanovy SRK, potvrdené Ministerstvom vnútra SR. Jej strategickým cieľom je koordinácia a podpora činnosti rektorov slovenských vysokých škôl. Schvaľuje alebo sa vyjadruje k návrhom, ktoré jej predkladá rezort školstva. 

 

TASR

Súvisiace články

16.02.2018 22:49

Jediným liekom na predsudky aextrémizmus je viac úspešných Rómov, tvrdia Divé maky

Efektívne bojovať proti predsudkom a extrémizmu možno len vtedy, ak bude v spoločnosti viac úspešných a vzdelaných Rómov.
11.09.2019 08:19

Reakcia ministerstva školstva na zrušenie súťaže Prvouka 2 Úradom pre verejné obstarávanie

Ministerstvo školstva v apríli 2019 vyhlásilo verejné obstarávanie na učebnicu Prvouka 2. Touto pilotnou súťažou rezort školstva sledoval naplnenie cieľa Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania, konkrétne umožnenie výb...