Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
18.12.2017 18:30

Školstvo: Študenti UK realizujú charitatívny projekt Univerzitný stromček prianí

Bratislava – Študenti Univerzity Komenského (UK) v Bratislave realizujú v týchto dňoch charitatívny projekt Univerzitný stromček prianí, ktorý je zameraný na pomoc deťom z detských domovov, ľuďom zo sociálnych ubytovní a krízových centier.

 Študentom sa podarilo vyzbierať viac ako 300 vianočných prianí, ktoré boli rozvešané na stromčeky na všetkých bratislavských fakultách UK, pričom Fakulta managementu a Farmaceutická fakulta majú spoločný stromček. Okrem priestorov fakúlt možno tento rok stromčeky nájsť aj vo vstupnej hale internátu vo Vysokoškolskom meste Ľudovíta Štúra – Mlyny UK a v Univerzitnom kultúrnom centre v Mlynskej doline.
      

"Priania v podobe farebných vianočných ozdôb si môžu študenti a zamestnanci UK zo stromčeka vziať, pričom sa riadia postupom, ktorý je spísaný na plagátoch umiestnených v blízkosti stromčeka," vysvetľuje spoluorganizátorka projektu a absolventka Filozofickej fakulty UK Monika Firbasová. Po zaregistrovaní sa cez univerzitnú webovú stránku dostane darca email s podrobnými inštrukciami a zostáva už len prianie splniť.
      

"Som veľmi rád, že naši študenti ani v tohtoročnom predvianočnom zhone a popri svojich akademických povinnostiach nezabúdajú na tých, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých. Verím, že aj vďaka tejto aktivite študentov a zamestnancov UK budú tohtoročné Vianoce pre ešte viac ľudí naozaj šťastné a veselé," uviedol rektor UK Karol Mičieta. Vianočné želania majú väčšinou materiálnu podobu, ide napríklad o hračky, knihy a oblečenie. Sú však medzi nimi aj nemateriálne priania, ale i želania pomoci pre iných. "Niektoré sú veľmi skromné. Zostáva preto len na darcovi, aby prejavil svoju kreativitu, zapojil ducha Vianoc a pomohol niekomu prežiť krajšie vianočné sviatky," dodala Firbasová.
      

Tohtoročný Univerzitný stromček prianí prebieha na UK do 22. decembra.

 

TASR

Súvisiace články

20.03.2018 09:59

Mladá garda žila športom a tanečnými „čajmi o piatej“

Internát podľa návrhu architekta E. Belluša stavali študenti. Je unikátny i priestorovým riešením. STU ho teraz zrekonštruovala.
16.05.2018 10:44

Medzinárodné školské partnerstvá prispievajú k demokratickému vzdelávaniu

Predseda Stálej konferencie ministrov kultúry (KMK) a minister pre vzdelávanie, mládež a šport v Turínsku Helmut Holter otvoril 14. mája 2018 v nemeckom Weimare konferenciu s názvomPodpora vzdelávania k demokracii a tolerancii ...
18.04.2018 18:58

V Bratislave sa koná vedecká konferencia k vzniku Československa

V Pálffyho paláci v Bratislave sa včera začala trojdňová vedecká konferencia k 100. výročiu vzniku prvej Československej republiky pod názvom „Republika Česko - Slovensko: od monarchie k vlastnému štátu; ilúzia verzus realita“...