Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
30.10.2017 15:53

Školy dostanú viac ako pol milióna eur za mimoriadne výsledky žiakov

BRATISLAVA 30.októbra - Približne 529 000 eur rozdelí Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ) školám za úspechy ich žiakov na celoslovenskej či medzinárodnej súťaži alebo olympiáde. Využiť ich môžu na odmeňovanie učiteľov, ktorí pripravovali žiakov na súťaže, olympiády alebo sa zúčastňovali na tvorbe medzinárodného projektu. Finančný príspevok môžu školy využiť aj na nákup didaktickej techniky a učebných pomôcok, na úhradu nákladov súvisiacich s pobytom žiakov na súťažiach alebo na aktivity súvisiace s účasťou školy v medzinárodných projektoch a programoch. Agentúru SITA o tom informoval v tlačovej správe komunikačný odbor MŠVVaŠ SR.

„Teší ma množstvo žiakov, ktorí sa úspešne zapájajú do riešenia olympiád a ďalších súťaží, vrátane medzinárodných. Vysoký počet ocenených umiestnení potvrdzuje, že máme na Slovensku veľa šikovných a nadaných žiakov," uviedla v tlačovej správe ministerka školstva Martina Lubyová.

Rezort školstva týmto spôsobom oceňuje prácu škôl a ich pedagógov s nadanými žiakmi od školského roka 2006/2007. Dosiahnuté výsledky sú obodované, pričom jeden bod má hodnotu 200 eur. V minulom školskom roku školám vyplatili 486 000 eur. Oproti minulému roku dostanú školy o 43 000 eur viac. Vôbec najúspešnejšou školou je Športové gymnázium na Triede SNP v Banskej Bystrici patriace pod Banskobystrický samosprávny kraj. Za úspechy svojich žiakov dostala príspevok 12 400 eur.

 

SITA

Súvisiace články

26.07.2017 07:29

Minister Plavčan môže uzavrieť zmluvu k Edunetu, ÚVO nedostatky neodhalil

BRATISLAVA - Pri kontrole procesu verejného obstarávania na projekt Edunet nezistili žiadne nedostatky. Ministerstvo školstva tak môže s úspešným uchádzačom uzatvoriť zmluvu. „Ide o veľký a veľmi dôležitý projekt, preto sme sa ...
12.07.2018 21:52

Po 50 rokoch sa vracia do svojho rodiska!

Prestížna Medzinárodná chemická olympiáda má korene v Čechách a na Slovensku.
30.01.2018 19:57

Dobročinný Plesu v opere pomôže historicky najvyššou čiastkou

Osemnásty ročník dobročinného Plesu v opere svojím výťažkom prekonal hranicu štvrť milióna eur. Jeho hostia a podporovatelia prispeli doposiaľ najvyššou sumou v histórii podujatia. Výťažok v celkovej hodnote 254 620 eur bude...