Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
07.03.2018 09:40

Slovenky medailistkami na MS stredných škôl v Dauhe

Na nedávnych majstrovstvách sveta v hádzanej stredných škôl v katarskej Dauhe sa slovenské tímy nepredstavili, ale napriek tomu sa z úspechov mohli tešiť aj zástupkyne SR.

Titulom svetovej šampiónky sa môže pochváliť aj Barbora Lanczová. Odchovankyňa šalianskej hádzanej sa podieľala na prvenstve maďarského zástupcu - strednej školy z Györu: Bercsényi Miklós Szakközépiskola v konkurencii 18 družstiev dievčat dovedna 24 gólmi. Informoval o tom web mynitra.sme.sk.

Ešte len 15-ročná mládežnícka reprezentantka SR, ktorá vlani v lete štartovala na ME hráčok do 17 rokov v Michalovciach, je hráčkou Györi Audi ETO KC a druhý rok študuje na spomenutej škole.

Okrem pravej spojky B. Lanczovej (jej otec Oskár Lancz bol v minulosti dlhoročnou oporou a kapitánom futbalistov FK Slovan Duslo Šaľa, pozn.) boli členkami víťazného tímu aj ďalšie dve rodáčky zo Slovenska: Nikolett Tóthová z Kolárova a Eszter Lengyel z Dunajskej Stredy.

Stredoškoláčky z Györu postupne zdolali súperky z Česka (29:16), Srbska (35:15), Rakúska (37:19) v základnej skupine, Rumunska (24:20) vo štvrťfinále, Dánska (27:21) v semifinále a Nemecka 30:17 (17:9) vo finále.

Trénerkou zdolaných finalistiek bola Zuzana Porvazníková (rod. Hrabovská), ktorá sa venuje mládeži na športovom gymnáziu v Dortmunde a zároveň je asistentkou trénera v reprezentácii kadetiek Nemecka. S nimi získala vlani v lete zlato na ME "17" v Michalovciach.

"Som veľmi spokojná s naším účinkovaním. Výkony dievčat rástli od zápasu k zápasu. Moje zverenky hrali koncentrovane a veľmi disciplinovane, tvorili súdržný tím. Druhé miesto doteraz nedosiahlo žiadne školské družstvo dievčat. Som nesmierne hrdá na to, že sme druhá najlepšia stredná škola na svete," vyjadrila sa Porvazníková v rozhovore pre http://www.handball-world.news.

https://mynitra.sme.sk/c/20771611/hadzanarka-zo-sale-je-majsterkou-sveta.html#ixzz58yYwTTcW

Súvisiace články

20.01.2018 10:54

TIP na výlet: Ako beží rok v Bojnickom zámku

Celoročná ponuka programov otvára rozmanitý priestor na realizáciu zážitkových alebo poznávacích výletov, skupinových i individuálnych, pre najširšie vrstvy návštevníkov od najmenších až po tých skôr narodených.
25.04.2018 10:49

Rozhodovanie o prijatí dieťaťa do verejnej škôlky má podliehať Správnemu poriadku, tvrdia opoziční poslanci

O tom, ktoré deti budú prijaté a ktoré nie,teraz rozhoduje riaditeľ alebo riaditeľka materskej školy
16.05.2019 10:14

Poznáme laureátov ocenenia Vedec roka SR 2018

Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedecko-technických spoločností vyhlásili tento rok 22. ročník oceňovania významných slovenských vedcov, technológov a mladých výskumníkov z...