Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
07.03.2018 09:40

Slovenky medailistkami na MS stredných škôl v Dauhe

Na nedávnych majstrovstvách sveta v hádzanej stredných škôl v katarskej Dauhe sa slovenské tímy nepredstavili, ale napriek tomu sa z úspechov mohli tešiť aj zástupkyne SR.

Titulom svetovej šampiónky sa môže pochváliť aj Barbora Lanczová. Odchovankyňa šalianskej hádzanej sa podieľala na prvenstve maďarského zástupcu - strednej školy z Györu: Bercsényi Miklós Szakközépiskola v konkurencii 18 družstiev dievčat dovedna 24 gólmi. Informoval o tom web mynitra.sme.sk.

Ešte len 15-ročná mládežnícka reprezentantka SR, ktorá vlani v lete štartovala na ME hráčok do 17 rokov v Michalovciach, je hráčkou Györi Audi ETO KC a druhý rok študuje na spomenutej škole.

Okrem pravej spojky B. Lanczovej (jej otec Oskár Lancz bol v minulosti dlhoročnou oporou a kapitánom futbalistov FK Slovan Duslo Šaľa, pozn.) boli členkami víťazného tímu aj ďalšie dve rodáčky zo Slovenska: Nikolett Tóthová z Kolárova a Eszter Lengyel z Dunajskej Stredy.

Stredoškoláčky z Györu postupne zdolali súperky z Česka (29:16), Srbska (35:15), Rakúska (37:19) v základnej skupine, Rumunska (24:20) vo štvrťfinále, Dánska (27:21) v semifinále a Nemecka 30:17 (17:9) vo finále.

Trénerkou zdolaných finalistiek bola Zuzana Porvazníková (rod. Hrabovská), ktorá sa venuje mládeži na športovom gymnáziu v Dortmunde a zároveň je asistentkou trénera v reprezentácii kadetiek Nemecka. S nimi získala vlani v lete zlato na ME "17" v Michalovciach.

"Som veľmi spokojná s naším účinkovaním. Výkony dievčat rástli od zápasu k zápasu. Moje zverenky hrali koncentrovane a veľmi disciplinovane, tvorili súdržný tím. Druhé miesto doteraz nedosiahlo žiadne školské družstvo dievčat. Som nesmierne hrdá na to, že sme druhá najlepšia stredná škola na svete," vyjadrila sa Porvazníková v rozhovore pre http://www.handball-world.news.

https://mynitra.sme.sk/c/20771611/hadzanarka-zo-sale-je-majsterkou-sveta.html#ixzz58yYwTTcW

Súvisiace články

01.10.2019 10:23

Kurilla: Zelený vzdelávací fond sa osvedčil. Envirorezort čoskoro ohlási tretí ročník

Podporovať kvalitné projekty občianskych združení, neziskových organizácií či nadácií zameraných na environmentálnu výchovu, vzdelávanie a osvetu. To je hlavným cieľom Zeleného vzdelávacieho fondu, ktorý zriadilo Ministerstvo ž...
02.12.2017 18:04

V Lazanoch vybudovali telocvičňu za vyše 400.000 eur

Lazany - V Lazanoch (okres Prievidza) vybudovali telocvičňu za vyše 400.000 eur. Športovisko, na ktoré tamojšia základná škola s materskou školou (ZŠ s MŠ) čakala 55 rokov, jej v piatok slávnostne odovzdali do užívania.
16.04.2018 19:43

Pohľad na finále NAJ agrodievča a NAJ agrochlapec

Posledný deň prvej dekády mesiaca apríl mnohé stredné odborné školy s poľnohospodárskym a s ním súvisiacimi i príbuznými zameraniami – veterinárstvom a záhradníctvom očakávali s veľkou netrpezlivosťou. Vtedy sa v priestoroch vý...