Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
17.04.2018 10:14

Slovenská pedagogická knižnica organizuje medzinárodnú konferenciu

Charakterizovať špecifiká a úskalia činnosti školských knižníc, odovzdať praxou overené dobré skúsenosti a prehĺbiť úspešnú spoluprácu medzi slovenskými a českými odborníkmi z pedagogickej a knihovníckej oblasti je cieľom 12. medzinárodnej konferencie Školské knižnice ako informačné a kultúrne centrá škôl.

Podujatie, ktoré sa uskutoční 3. mája v Univerzitnej knižnici v Bratislave, organizuje pod záštitou ministerky školstva Martiny Lubyovej Slovenská pedagogická knižnica. Určené je najmä zriaďovateľom základných a stredných škôl, zriaďovateľom školských knižníc, školským knihovníkom a ostatným zástupcom odbornej pedagogickej a knihovníckej verejnosti zo Slovenskej a z Českej republiky. Informuje o tom webová stránka rezortu školstva.

Medzinárodná konferencia bude prezentovať súčasný stav školských knižníc v základných a stredných školách, originálne a kreatívne slovenské a české projekty zamerané na podporu čitateľskej gramotnosti a informačnej výchovy a taktiež i individuálne a kolektívne formy práce s knihou. Rovnako bude prezentovať aj moderné knižničné podujatia zamerané na podporu čítania žiakov. Súčasťou medzinárodnej konferencie bude aj ocenenie víťazov 13. ročníka celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice k Medzinárodnému dňu školských knižníc.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

10.10.2017 09:45

Mladí vedci Vyšehradského regiónu prezentovali témy z oblasti biomedicíny

Predstavitelia akadémií vied Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Poľska sa v uplynulých dňoch stretli vo Varšave na pravidelnom fóre, ktoré každoročne organizuje vybraná krajina Vyšehradského regiónu. Možnosť vystúpiť pred ...
15.07.2019 09:06

Sólymos: Najbližšie mesiace sú pre budúcnosť národných parkov kľúčové

Minister životného prostredia požiadal štátnych ochrancov prírody, aby znásobili svoje úsilie, kým nevstúpi do platnosti novela zákona o ochrane prírody a krajiny
05.10.2017 16:50

Štúdium dopravných odborov má budúcnosť

Pre žiakov posledných ročníkov základných škôl začína byť v tomto období aktuálna otázka výberu budúceho povolania.