Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
25.10.2017 08:36

Slovenské školy chcú využívať dostupné technológie na zatraktívnenie vyučovania

Bratislava — Štvrtý ročník konferencie Vzdelávame pre budúcnosť navštívilo takmer 450 učiteľov z piatich slovenských regiónov a z rôznych stupňov vzdelávania. Učitelia, riaditelia škôl a správcovia školských sietí si na nej mohli vyskúšať najmodernejšie technológie využiteľné na vyučovacích hodinách. Tlačovú agentúru SITA o tom informovala tímlíderka SKPR Strategies, s.r.o. Gabriela Patkolová.

Okrem Bratislavy, Košíc a Žiliny konferencia po prvý raz zavítala aj do Popradu a Lučenca. Cieľom bolo podporiť snahu škôl aj v týchto regiónoch o zavedenie digitálnych technológií do vyučovania. Spoločnosť Microsoft úzko spolupracuje s pedagógmi, vďaka ktorým sa vyučovanie na školách stáva moderným. Práve pre učiteľov či riaditeľov škôl pripravuje každoročne interaktívnu konferenciu Vzdelávame pre budúcnosť, na ktorej získajú potrebné informácie o technológiách a ich uplatnení vo výučbe formou prednášok a interaktívnych workshopov. „Počet učiteľov, ktorí navštívia našu konferenciu, je z roka na rok vyšší. To je pre nás jasným signálom, že slovenskí učitelia chcú učiť moderne a interaktívne. Chcú mať aktuálne informácie o trendoch a novinkách, čo vidíme aj na tom, ako sa zapájajú do workshopov počas celého roka," povedala organizátorka konferencie Zuzana Molčanová.

Microsoft pracuje s učiteľmi celoročne, nielen počas tejto série konferencií. Do šírenia osvety medzi učiteľmi sa zapájajú aj pedagógovia, ktorí sú súčasťou celosvetovej komunity učiteľov podieľajúcich sa na digitálnej transformácii škôl. Na Slovensku dnes takto pracuje 66 expertov z radov učiteľov, ktorí často svojimi kreatívnymi prístupmi reprezentujú Slovensko aj v zahraničí.

Vystúpiť z komfortu zaužívaných metód výučby nebýva jednoduchý proces a na strane učiteľov si to vyžaduje veľkú osobnú snahu a investíciu času do sebavzdelávania. „Našou úlohou a cieľom týchto stretnutí je pomôcť nájsť učiteľom to najvhodnejšie pre ich školu či vyučovací proces. Technológie majú byť iba nástrojom, ktorý pomôže pripravovať dnešných mladých ľudí pre svet zajtrajška. Centrom našej pozornosti je vždy učiteľ, lebo veríme, že ak učiteľ dokáže využívať technológie zmysluplne, pomôže celkovému procesu digitálnej transformácie školy," priblížila Marcela Havrilová, riaditeľka pre oblasť školstva spoločnosti Microsoft.

 

SITA

Súvisiace články

14.02.2019 08:40

Pozvánka na verejné vypočutie uchádzačov o funkciu predsedu výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké...

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pozýva odbornú a laickú verejnosť, ako aj zástupcov médií na verejné vypočutie uchádzačov o obsadenie funkcie predsedu výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké š...
27.01.2018 14:09

Múzeum holokaustu dostane od vlády milión eur na dobudovanie

Mimoriadnu dotáciu na dobudovanie expozície Múzea holokaustu vo výške 1 milión eur z rezervy vlády oznámil dnes počas kontrolného dňa v Seredi minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).
27.11.2017 12:30

Poprad: Vianočné stromčeky v centre mesta budú zdobiť školáci

Poprad - Mesto Poprad a občianske združenie (OZ) Pre mesto pripravili aj v tomto roku prehliadku vianočných stromčekov vyzdobených žiakmi popradských škôl pod názvom Vyzdobme si vianočný stromček. Žiaci budú môcť predviesť svoj...