Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
19.10.2017 14:26

Slovenské univerzity sa pripájajú k vzdelávaciemu programu Butterfly Effect

BRATISLAVA - Osem vysokých škôl a univerzít z celého Slovenska sa zapojilo do programu Butterfly Effect. Cieľom je podporiť nápady mladých talentovaných ľudí, aby svoje projekty realizovali na Slovensku a neodchádzali do zahraničia. Program našiel podporu v univerzitách a vysokých školách, ktoré formou získaných kreditov alebo individuálneho plánu umožnia svojim študentom doplniť si vzdelanie a rozvíjať svoju prax.

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave (VŠVU), Fakulta masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Fakulta elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity Košice našli spôsob, ako svojim študentom vyjsť v ústrety. Vďaka špeciálnym individuálnym študijným plánom sa môžu študenti naplno venovať tvorbe mobilných aplikácii v Apps Labe alebo hier v Games Labe. „Dôvodom spolupráce VŠVU na projekte Butterfly Effect bolo najmä posunutie školy smerom k technológiám, ktoré nie sú na pôde školy zastúpené. Zdalo sa nám príhodné uchopiť prostredníctvom tejto spolupráce digitálne technológie s kreativitou počítačových hier. VŠVU hľadá možnosti, ako prepojiť výučbu smerom ku kreatívnemu priemyslu s reálnou praxou," povedala prorektorka pre štúdium na VŠVU Jana Hojstričová.

Pilotný program, ktorý bude zameraný na mobilné aplikácie a hry, sa začína v januári 2018. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 22. októbra 2017. Do programu sa môže zapojiť študent či človek s praxou v jednej z troch hlavných disciplín, a to grafický dizajn, programovanie a obchod. O prijatí rozhoduje najmä motivácia uchádzačov, úroveň znalostí v danom odbore, osobnostné predpoklady a chuť na sebe pracovať.

 

SITA

Súvisiace články

22.12.2017 12:00

Bratislava:Karlova Ves bude mať vyrovnaný rozpočet, investuje hlavne do školstva

Bratislava – Bratislavská Karlova Ves bude v roku 2018 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom, s príjmami i výdavkami vo výške 13.670.817 eur. Návrh rozpočtu v utorok schválili poslanci mestskej časti.
06.02.2019 08:24

Kartou zaplatíme za ďalšie štátne služby

Používatelia elektronických schránok zaplatia za desiatky služieb oveľa rýchlejšie. Od 1. februára 2019 pribudla na Ústrednom portáli verejnej správy slovensko.sk možnosť platby kartou za 58 služieb Ministerstva dopravy a výsta...
05.04.2018 09:09

Ministerka školstva Martina Lubyová ocenila našich úspešných paralympionikov

Za 11 získaných medailí, ale aj skvelú reprezentáciu Slovenska dnes ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová ocenila našich úspešných paralympionikov zo Zimných olympijských hier v Pjončangu 2018.