Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
18.09.2019 09:50

Slovenskí žiaci uspeli v európskom kole detskej dopravno-výchovnej súťaže FIA 2019

Vynikajúce 2. miesto získalo minulý týždeň slovenské družstvo žiakov na Európskej dopravno-výchovnej súťaži Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) vo švajčiarskej Ženeve. Žiaci a žiačky zo Základnej školy Alexandra Dubčeka v Martine získali toto výborné umiestnenie v konkurencii ďalších 21 tímov z 18 krajín.

Súťaž sa konala v dňoch 12. – 15. septembra 2019 a jej organizátormi bola Medzinárodná automobilová federácia a Švajčiarsky automotoklub (Touring Club Suisse). Slovenské družstvo v zložení Dominik Vangorík, Tomáš Bojnický, Zuzana Mikulová a Vanessa Frková sa do Švajčiarska prebojovali ako víťazi celoslovenskej súťaže "Na bicykli bezpečne 2019", ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vedúcou reprezentačného družstva bola Renata Bírová, vedúcim slovenskej delegácie bol Jaroslav Grešo, ktorý je zároveň predsedom odbornej komisie súťaže.

V priebehu súťažného dňa tímy postupne absolvovali jednotlivé disciplíny. Dve boli zamerané na techniku jazdy na bicykli cez prekážky vo vymedzenom priestore. Jedna disciplína v sebe zahŕňala jazdu na bicykli cez labyrint. Ostatné úlohy boli vo forme testov a dopravno-technických úloh. Slovenský tím získal napokon 584 bodov a nestačil iba na svojich rovesníkov z Českej republiky.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

05.12.2017 15:30

ŠKOLSTVO: Ministerstvo prijalo Slovenský kvalifikačný rámec a Národnú sústavu kvalifikácií

BRATISLAVA - Rezort školstva oficiálne prijal Slovenský kvalifikačný rámec (SKKR) a Národnú sústavu kvalifikácií (NSK). Stalo sa tak dnes v rámci konferencie „Slovenský kvalifikačný rámec - nová éra kvalifikácií v Slovenskej re...
11.12.2017 15:00

O čokoláde… a nielen na Vianoce

Aj v decembri, ako každý mesiac, sa bude konať Vedecká kaviareň pod názvom Veda v Centre. Tentokrát je pripravený vianočný špeciál, v ktorom sa bude diskutovať o jednej z najväčších lahôdok na svete - o čokoláde.
08.07.2019 10:12

Prípravy na Týždeň vedy a techniky sú v plnom prúde

Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2019 je možno ešte ďaleko, ale prípravy naň sú už v plnom prúde. Už teraz majú všetky školy, inštitúcie, organizácie a firmy možnosť pridávať svoje podujatia medzi Podujatia TVT, ktoré sa usk...