Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
18.09.2019 09:50

Slovenskí žiaci uspeli v európskom kole detskej dopravno-výchovnej súťaže FIA 2019

Vynikajúce 2. miesto získalo minulý týždeň slovenské družstvo žiakov na Európskej dopravno-výchovnej súťaži Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) vo švajčiarskej Ženeve. Žiaci a žiačky zo Základnej školy Alexandra Dubčeka v Martine získali toto výborné umiestnenie v konkurencii ďalších 21 tímov z 18 krajín.

Súťaž sa konala v dňoch 12. – 15. septembra 2019 a jej organizátormi bola Medzinárodná automobilová federácia a Švajčiarsky automotoklub (Touring Club Suisse). Slovenské družstvo v zložení Dominik Vangorík, Tomáš Bojnický, Zuzana Mikulová a Vanessa Frková sa do Švajčiarska prebojovali ako víťazi celoslovenskej súťaže "Na bicykli bezpečne 2019", ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vedúcou reprezentačného družstva bola Renata Bírová, vedúcim slovenskej delegácie bol Jaroslav Grešo, ktorý je zároveň predsedom odbornej komisie súťaže.

V priebehu súťažného dňa tímy postupne absolvovali jednotlivé disciplíny. Dve boli zamerané na techniku jazdy na bicykli cez prekážky vo vymedzenom priestore. Jedna disciplína v sebe zahŕňala jazdu na bicykli cez labyrint. Ostatné úlohy boli vo forme testov a dopravno-technických úloh. Slovenský tím získal napokon 584 bodov a nestačil iba na svojich rovesníkov z Českej republiky.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

03.11.2017 18:00

Vedecká konferencia o sexualite

Téma večná od čias Adama a Evy a súčasne neustále živá v rôznych podobách aj súvislostiach. Ľudská sexualita. Ocitne sa v hlavnej úlohe aj na desiatom jubilejnom ročníku medzinárodnej interdisciplinárnej vedeckej konferencie 9....
07.06.2017 08:53

P. Plavčan uviedol do života novinku autorov metódy Životných máp

Bratislava  - Autori Kamila a Peter Kopsovci, známi vďaka metóde Životných máp (Kops\' Method), predstavili dnes v Bratislave publikáciu Ako sa dohovoriť s tigrom. Tretí titul českých autorov projektívne-diagnostickej metódy, k...
29.05.2018 08:44

Rodičia z Rohoviec budú v utorok bojovať za slovenské triedy na zastupiteľstve

Rodičia z Rohoviec v okrese Dunajská Streda a okolitých obcí budú v utorok bojovať za triedy s vyučovacím jazykom slovenským na zasadnutí obecného zastupiteľstva.