Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
30.04.2018 10:00

Slovensko a Indonézia majú záujem rozvíjať spoluprácu v oblasti vzdelávania a vedy

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová prijala včera veľvyslankyňu Indonézie J. E. Adiyatwidi Adiwoso.

Veľvyslankyňa informovala o prioritách v oblasti vzdelávania, výskumu a športu. Obe strany potvrdili možnosti rozšírenia spolupráce medzi Slovenskou republikou a Indonézskou republikou.

J. E.  Adiyatwidi Adiwoso informovala štátnu tajomníčku o svojich návštevách na pôde Poľnohospodárskej univerzite v Nitre, ako aj Technickej univerzite vo Zvolene.

Oľga Nachtmannová poukázala na možnosti Národného lesníckeho centra vo Zvolene. Zdôraznila tiež skutočnosť, že Poľnohospodárska univerzita v Nitre vždy vnášala najnovšie poznatky do oblasti pôdohospodárstva pre zabezpečenie potravinovej bezpečnosti.

Štátna tajomníčka súčasne zdôraznila záujem o nadviazanie úzkej spolupráce oboch krajín aj prostredníctvom Slovenskej rektorskej konferencie. Zároveň indonézskej strane ponúkla nenaplnené kapacity štipendií v rámci Národného štipendijného programu pre uchádzačov z Indonézie o štúdium na Slovensku. Vítaná by bola výmena vysokoškolských pedagógov na oboch stranách.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

08.04.2018 10:01

Jar v Tatrách bude patriť literatúre

Počas piatich dní sa vo Vysokých Tatrách uskutoční stretnutie spisovateľov a verejnosti Tatranská literárna jar. Na podujatí sa zúčastní 24 renomovaných spisovateľov zo štyroch krajín Európy.
20.10.2017 08:46

Workshop InfoKompas

Minulý víkend v bratislavskej Dúbravke prebehol zážitkový workshop InfoKompas pre učiteľov zameraný na výuku informačnej gramotnosti a kritického myslenia žiakov.
25.11.2017 15:30

Program ministerky školstva Martiny Lubyovej

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová ocenila úspešných žiakov študentov z celého Slovenska Pamätnými listami sv. Gorazda v piatok 24. novembra. Slávnostné podujatie sa uskutočnilo o 11.00 h v aule Ekon...