Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
30.04.2018 10:00

Slovensko a Indonézia majú záujem rozvíjať spoluprácu v oblasti vzdelávania a vedy

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová prijala včera veľvyslankyňu Indonézie J. E. Adiyatwidi Adiwoso.

Veľvyslankyňa informovala o prioritách v oblasti vzdelávania, výskumu a športu. Obe strany potvrdili možnosti rozšírenia spolupráce medzi Slovenskou republikou a Indonézskou republikou.

J. E.  Adiyatwidi Adiwoso informovala štátnu tajomníčku o svojich návštevách na pôde Poľnohospodárskej univerzite v Nitre, ako aj Technickej univerzite vo Zvolene.

Oľga Nachtmannová poukázala na možnosti Národného lesníckeho centra vo Zvolene. Zdôraznila tiež skutočnosť, že Poľnohospodárska univerzita v Nitre vždy vnášala najnovšie poznatky do oblasti pôdohospodárstva pre zabezpečenie potravinovej bezpečnosti.

Štátna tajomníčka súčasne zdôraznila záujem o nadviazanie úzkej spolupráce oboch krajín aj prostredníctvom Slovenskej rektorskej konferencie. Zároveň indonézskej strane ponúkla nenaplnené kapacity štipendií v rámci Národného štipendijného programu pre uchádzačov z Indonézie o štúdium na Slovensku. Vítaná by bola výmena vysokoškolských pedagógov na oboch stranách.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

04.05.2018 08:14

Rektori majú zásadné pripomienky k dvom zákonom z rezortu školstva

Rektori okrem iného odmietajú návrh na obsadzovanie funkcií docentov a profesorov bez príslušných konaní
19.02.2018 14:25

Najviac nezamestnaných absolventov je zo stredných odborných škôl

Richter: “Podľa najaktuálnejších údajov na konci minulého roka tvorili najviac nezamestnaných práve absolventi tí, ktorí ukončili úplné stredné odborné vzdelanie, pričom s počtom 4152 mladých ľudí tvorili až 45 % zo všetkých ne...
24.10.2017 09:23

Slovenské školy chcú využívať dostupné technológie na zatraktívnenie vyučovania

Bratislava — Štvrtý ročník konferencie Vzdelávame pre budúcnosť navštívilo takmer 450 učiteľov z piatich slovenských regiónov a z rôznych stupňov vzdelávania. Učitelia, riaditelia škôl a správcovia školských sietí si na nej moh...