Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
30.04.2018 10:00

Slovensko a Indonézia majú záujem rozvíjať spoluprácu v oblasti vzdelávania a vedy

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová prijala včera veľvyslankyňu Indonézie J. E. Adiyatwidi Adiwoso.

Veľvyslankyňa informovala o prioritách v oblasti vzdelávania, výskumu a športu. Obe strany potvrdili možnosti rozšírenia spolupráce medzi Slovenskou republikou a Indonézskou republikou.

J. E.  Adiyatwidi Adiwoso informovala štátnu tajomníčku o svojich návštevách na pôde Poľnohospodárskej univerzite v Nitre, ako aj Technickej univerzite vo Zvolene.

Oľga Nachtmannová poukázala na možnosti Národného lesníckeho centra vo Zvolene. Zdôraznila tiež skutočnosť, že Poľnohospodárska univerzita v Nitre vždy vnášala najnovšie poznatky do oblasti pôdohospodárstva pre zabezpečenie potravinovej bezpečnosti.

Štátna tajomníčka súčasne zdôraznila záujem o nadviazanie úzkej spolupráce oboch krajín aj prostredníctvom Slovenskej rektorskej konferencie. Zároveň indonézskej strane ponúkla nenaplnené kapacity štipendií v rámci Národného štipendijného programu pre uchádzačov z Indonézie o štúdium na Slovensku. Vítaná by bola výmena vysokoškolských pedagógov na oboch stranách.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

16.12.2017 12:35

FYZIKA VŠETKÝMI ZMYSLAMI

Ak sa chcete dozvedieť čo je to zvuk, ako vplýva na človeka a ako sa dá spojiť fyzika a hudba, príďte sa pozrieť na show FYZIKA VŠETKÝMI ZMYSLAMI. Fyzika všetkými zmyslami je voľné pokračovanie fyzikálnej show Fyzika naživo. Pr...
28.06.2017 08:00

Machuľa nespokojnosti- školský autobus

Jedným z problémov, ktorým v súčasnosti čelí množstvo slovenských žiakov, je bezpochyby nutnosť dochádzať za vzdelaním mimo miesta svojho bydliska. V mnohých prípadoch tak musia žiaci (aj prvého stupňa) základných škôl cestovať...
27.12.2017 10:40

TIP NA VÝLET - Hrad Modrý Kameň

Modrý Kameň, toto donedávna najmenšie mesto na Slovensku (cca 1500 obyvateľov), má za sebou bohatú históriu, kedysi ovplyvnenú šľachtou sídliacou na hrade, neskôr ako okresné mesto novovzniknutého Československa. Dodnes dýcha t...